Reikia pripažinti, kad retsykiais šį tą nusipirkti impulsyviai yra smagu, bent jau tą akimirką. Įeinate į parduotuvę, nesitikėdami nieko pirkti, o išeinate, rankose laikydami naują maišelį su tobulu pirkiniu! Amerikiečių įmonės „Slickdeals“ apklausa parodė, kad spontaniškiems pirkiniams žmonės kas mėnesį išleidžia iki 450 JAV dolerių (apie 409 eurų), per metus tai reikia 5400 JAV dolerių (apie 4907 eurų). Kai kuriems žmonėms tokie spontaniški pirkiniai gali gerokai patuštinti piniginę arba net įklampinti į skolas, jeigu už geidžiamus daiktus atsiskaitoma kreditine kortele. Štai keletas patarimų, kaip neišleisti per daug.

 

nepirkimo diena

10 patarimų, kaip išvengti impulsyvių pirkinių:

 
  • Susidaryti biudžetą ir jo laikytis. Galima užsisakyti nemokamą elektroninę paslaugą, padedančią planuoti biudžetą. Tokios finansų planuoklės yra labai patogios ir jas pildant nereikia sugaišti daug laiko. Svarbu nuspręsti, kiek ir kam kiekvieną mėnesį nuspręsite skirti pinigų ir to plano laikytis.
 
  • Retsykiais leisti sau paišlaidauti. Be abejo, laikytis finansinio plano reikia, bet rekomenduojama skirti šiek tiek lėšų ir nenumatytiems pirkiniams. Atidėtus pinigus galima bus išleisti taip, kaip norisi. Priklausomai nuo biudžeto dydžio tie papildomi pinigai gali būti nuo 10 iki 100 eurų per mėnesį.
 
  • Pirkti ne iš karto, o kitą dieną. Labai dažnai išsimiegojus, kitą rytą paaiškėja, kad to pirkinio, kuris atrodė toks patrauklus vakar, jums visai nereikia. Be to, reikėtų labai atidžiai vertinti pasiūlymus, galiojančius tik 24 val. – nepasiduokite pagundai skubėti pirkti. Tačiau prisiminkite tą pasiūlymą, susitaupykite pinigų ir būkite pasiruošę kitam kartui, kai vėl prasidės akcija.
 
  • Eiti į parduotuvę su pirkinių sąrašu. Tokie planai apsaugo nuo bereikalingo išlaidavimo ir daiktų, kurių jums iš tikrųjų nė nereikia prisipirkimo. Galima susidaryti skirtingus pirkinių sąrašus: vienas galėtų būti maisto prekių sąrašas, kitas – kalėdinių dovanų, trečias – aprangos ir pan.
 
  • Atsisakyti parduotuvių naujienlaiškių. Užsisakyti tokius naujienlaiškius vilioja, nes juose galima rasti įvairių akcijų, bet, jeigu tokių naujienlaiškių ateina labai daug, atsiranda rizika, kad pasinaudosite daugeliu tų skelbiamų akcijų ir gerokai viršysite savo biudžetą.
 
  • Neapsipirkinėti, kai emocijos verda. Nieko gero apsipirkinėti nei tada, kai diena yra gera ir esate pakilios nuotaikos, nei tada, kai diena yra bloga ir nusprendėte savo pradžiuginti nauju pirkiniu. Abiem atvejais gali tekti nusivilti pirkiniais.
 
  • Neiti apsipirkti vieniems. Apsipirkinėti rekomenduojama eiti su tuo žmogumi, kuris galėtų jums tiesiai šviesiai pasakyti, kad kokio nors daikto pirkti jums neverta. Galima iš anksto paprašyti, kad pastebėjęs, kad pernelyg įsijautėte parduotuvėje, draugas jus sustabdytų.
 
  • Pasiimti tik tiek grynųjų pinigų, kiek reikia. Apgalvoti, kiek maždaug reikės pinigų trokštamam daiktui įsigyti ir tik tiek pasiimti. Dar geriau būtų debetinę kortelę palikti namie.
 
  • Nustoti save lyginti su kitais. Jeigu pradėsite lyginti save su kitais, tai niekuomet ir nesustosite, nes visada atsiras tokių, kurie turi daugiau ir geresnių daiktų. Gyvenkite savo gyvenime ir pirkite tik tai, ko jums konkrečiai reikia, o ne tai, ką turi kažkas, kam šiek tiek pavydite.
 
  • Žinoti savo tikslus. Prieš impulsyvų pirkinį akimirkai stabtelėkite ir prisiminkite savo dabartinius tikslus – gal norite pagaliau išbristi iš skolų, susimokėti už paskolą, investuoti į ateitį ar pan. Spontaniškas išlaidavimas reikš, kad reikės dar daugiau ir ilgiau taupyti, kad pasiektumėte savo tikslus.