Ar žinojote, kad danų tyrimas parodė, kad žmonės, gimę po 2000 metų, turi didžiausią tikimybę gyventi iki 100 metų? Tai maždaug 20 metų ilgiau negu dabartinė vidutinė gyvenimo trukmė! Tačiau tiek gyventi galėtų visi, nepriklausomai nuo to, kada yra gimę, jei tik atsikratytų blogų įpročių ir šiek tiek pakoreguotų savo gyvenimo būdą.

 

ilgaamziai

Ilgaamžiškumas labiausiai priklauso nuo sėkmės ir genetikos, ko kontroliuoti neįmanoma. Tačiau norint sulaukti garbingo 100 metų jubiliejaus, reikėtų sukoncentruoti dėmesį į tai, ką galite padaryti: valgyti daugiau vaisių ir daržovių (+ 5 metai), sportuoti penkias dienas per savaitę (+ 2 – 5 metai), mažinti stresą (+ iki 6 metų).

 

10 patarimų, kaip gyventi iki 100 metų:

 
  • Turėti hobį (+ 2 metai). Malonūs laisvalaikio užsiėmimai gali sumažinti streso lygį ir suteikia pasitenkinimo pasiekimais jausmą.
 
  • Naudoti dantų siūlą (+ 6,4 metai). Pašalinus žalingas burnos bakterijas, kurios gali sukelti uždegimą, sumažėja širdies ligų ir insulto rizika.
 
  • Pasiimti atostogų (+ 1 – 2 metai). Neinant atostogų širdies ligų rizika išauga aštuoneriopai. Taigi, rūpindamiesi savo gera savijauta, nepraleidinėkite atostogų, nes jos jums yra gyvybiškai svarbios!
 
  • Pakankamai miegoti (+ 2 metai). Daugelis šiuolaikinių žmonių miega per trumpai, o tai sutrikdo ląstelių atsinaujinimo procesą miegant. Rekomenduojama miegoti 7 – 8 val. per naktį.
 
  • Mylėtis (+ 3 – 5 metai). Lytiniai santykiai padeda gyventi ilgiau, nes mažina stresą ir išskiria geros nuotaikos hormonus (oksitociną ir kt.). Taip pat sudeginama apie 200 kcal.
 
  • Numesti 2 kg per 5 dienas. Nebeužsisegate džinsų užtrauktuko? Pradėkite laikytis subalansuoto mitybos plano, į kurį įeina liesi baltymai, vaisiai, pieno produktai, skaidulos ir visadaliai grūdai. Amerikiečių mitybos specialistės Jackie Keller sudarytos dietos laikosi ir Holivudo žvaigždės (aktorės Katherine Heigl ir Anna Paquin). Ši dieta tinka visiems, tačiau svarbu prisiminti, kad laikytis dietos nepakanka, būtina ir sportuoti. Pusryčiai: 115 g liesos varškės, riekė visadalių grūdų duonos ir šiek tiek uogienės arba riešutų sviesto, riekė raukšlėtojo meliono. Priešpiečiai: kietai virtas kiaušinis, 50 g vynuogių. Pietūs: Cezario salotos su 85 g ant grotelių keptos vištienos ir padažu (mažiau nei įprastai), pusė obuolio. Pavakariai: 28 g migdolų. Vakarienė: 85 g keptos ant grotelių lašišos, 185 g rudųjų ryžių, garuose virtų daržovių. Naktipiečiai: 120 g natūralaus jogurto, pasaldinto sultimis.
 
  • Daryti jogą. Tyrimai rodo, kad joga didina sąmoningumą, todėl, pradėjus praktikuoti jogą, suvalgoma mažiau maisto. Rekomenduojama išmokti bent vieną jogos pozą (pavyzdžiui, atvirkštinę kario pozą). Atvirkštinė kario poza – žengti didelį žingsnį dešine koja; pėdą pastatyti statmenai kairei pėdai. Sulenkti dešinį kelią, kol šlaunis atsidurs paraleliai grindims. Pasukti dešinę ranką, kad delnai būtų atversti į viršų; pakelti dešinę ranką į viršų ir virš galvos. Dešine ranka lenktis į kairę pusę, o kaire ranka siekti grindų, kiek galite. Pakartoti tą patį į kairę pusę ir sustingti šioje pozoje 20 sekundžių. Pozą daryti du kartus 3 kartus per savaitę, norint numesti svorio.
 
  • Gerti arbatą, stiprinančią imuninę sistemą. Puero arbatoje yra daugiau su ligų sukėlėjais kovojančių antioksidantų negu bet kurioje kitoje žaliosios arbatos rūšyje. Puero arbata žemiško, turtingo skonio, šiek tiek primenančio kavą. Arbatą galima pagardinti citrinų sultimis ir medumi.
 
  • Žaisti tetrį. Feisbukas mūsų protingesniais nepadarys, bet tetris – gali. Mokslininkai iš minčių tyrimų centro Naujojoje Meksikoje (JAV) nustatė, kad 30 min. kasdien žaidžiant tetrį, smegenų produktyvumas padidėja (tyrimuose dalyvavo asmenys nuo 25-erių metų).
 
  • Naikinti bakterijas. Norint išvengti gripo ir kitų peršalimo ligas sukeliančių virusų bei bakterijų, rekomenduojama naudoti antibakterines servetėlės, kai nėra galimybės nusiplauti rankų su vandeniu ir muilu. Daugelis jų vengia, nes antibakteriniai rankų geliai ir servetėlės atsiduoda vaistais ir kitomis sanitarinėmis priemonėmis. Tačiau yra ir kvepiančių jazminais, melionais, slyvomis, santalais ar vanile gelių bei servetėlių.