Sunku sukaupti dėmesį? Blaško kiekviena smulkmena ir garsas? Ne darbas rūpi, o vaizdas pro langą arba naujienos internete? Tikriausiai visi yra patyrę tą jausmą. Neatidėliotinų reikalų daugybė, o mintys šuoliuoja kaip voverės medžiuose… Daugelis tikriausiai net nesusimąsto, kad šią problemą gali padėti išspręsti tinkami užkandžiai ir gėrimai, tačiau tikrai ne saldainiai ir energetiniai gėrimai.

 

"kava"

10 maisto produktų, kurie padeda susikaupti

 
  • Kava ir cinamonas. Visi žino, kad kava suteikia daugiau energijos, tačiau tik nedaugelis yra girdėję, kad 2 – 3 puodeliai šio tonizuojančio gėrimo gerina tiek ilgalaikę, tiek trumpalaikę atmintį. Kavos poveikį dar labiau sustiprina maltas cinamonas. 2009 metų tyrimas parodė, kad šis kvapnus prieskonis suteikia žvalumo pojūtį ir mažina nusivylimą.
 
  • Žalioji arbata. Tradiciniame senovės Kinijos gėrime y L-teanino – unikalios, ne baltyminės aminorūgšties, kuri suaktyvina smegenų alfa bangas panašiai kaip meditacija. Tokia būsena padeda atsipalaiduoti ir išlikti ramiems. Tai tobulas pasirinkimas popietę, kai nesinori gauti milžiniškos kofeino dozės iš kavos.
 
  • Sveiki pusryčiai. Mitybos specialistai atkakliai tvirtina, kad pusryčiai turėtų tapti svarbiausiu dienos valgymu. Sveiki pasirinkimai pusryčiams, pavyzdžiui, avižų dribsnių košė su šviežiais vaisiais arba virti kiaušiniai – baltymų šaltinis. Tokie pusryčių produktai užtikrina tolygų energijos pasiskirstymą iki pietų, palyginus su perdirbtais, rafinuotais produktais: kukurūzų dribsniais, bandelėmis, energetiniais batonėliais. Riebaluose keptų gaminių, pavyzdžiui, spurgų rytą reikėtų vengti – jie sukelia mieguistumą. Spurgą suvalgęs žmogus jau 10 valandą rytą gali prisnūsti prie savo darbo stalo!
 
  • Uogos. Pigmentų turtingos uogos, pavyzdžiui, mėlynės ir gervuogės gali ne tik sumažinti Alzheimerio ligą, bet ir padeda susikaupti, gerina atmintį. Jų poveikis išlieka net iki 5 valandų! Uogose esantys antioksidantai gerina kraujo tekėjimą, todėl deguonimi geriau aprūpinami visi kūno organai, įskaitant smegenis. Todėl atlikti protines užduotis tampa lengviau. Uogas galima valgyti vienas, jomis gardinti košes ir salotas.
 
  • Juodasis šokoladas ir kakavos milteliai. Įrodyta, kad juodasis šokoladas gerina smegenų kraujotaką. Mažiau nei 10 g kokybiško šokolado (pora skiltelių) per dieną gali sumažinti senatvinių ligų išsivystymo riziką bei apsaugoti nuo atminties praradimo. Be to, šokoladas skatina laimės hormonų išsiskyrimą smegenyse. Todėl suvalgius šokolado atsiras ne tik jėgų dirbti, bet net ir norėsis tai daryti su šypsena veide!
 
  • Vanduo ir citrina. Stiklinė vandens su citrinos griežinėliu gali būti viskas, ko reikia, norint išvengti mieguistumo po pietų. Atmintis susilpnėja, kai organizmui ima trūkti vandens, gresia dehidratacija, todėl gali padėti paprasčiausias patarimas daugiau gerti vandens. Citrinos aromatas pažadina smegenis, padeda sukaupti dėmesį ir atlikti užduotis, kurioms reikalingas protinis mąstymas.
 
  • Burokėliai. Šakninėse daržovėse esantys nitratai patekę į žmogaus organizmą virsta nitritais, kurie gerina kraujotaką ir smegenų aprūpinimą deguonimi. Ne visiems patinka natūralus burokėlių skonis. Skanesni jie bus pakepinti orkaitėje su įvairiais prieskoniais ir priedais.
 
  • Pipirmėčių arbata. Šioje žolelių arbatoje visai nėra kofeino, tačiau ji pažadina iš popietinio snaudulio. Gali būti, kad taip yra dėl energijos suteikiančio aromato. Ne vienas tyrimas parodė, kad pipirmėčių kvapas mažina nerimą ir nuovargį, sustiprina motyvaciją ir pagerina darbo našumą.
 
  • Avokadai. Jie turi daug mononesočiųjų riebalų rūgščių, kurios padeda palaikyti smegenų funkcijas. Šiek tiek avokado minkštimo galima užtepti ant duonos riekės kaip sviestą. Puikus užkandis tiems, kurie daug mokosi ir dirba protinį darbą.
 
  • Obuoliai. Šie vaisiai dažnai vaizduojami mokyklų ir universitetų iliustracijose. Pasirodo, neveltui! Obuolių žievelėje yra antioksidanto kvercetino, kuris gerina atmintį. Regis, be obuolių nebus gerų pažymių ir darbo rezultatų!