Ar mėgstate kepti mėsą? O ar mokate? Išvenkite šių dažniausiai žmonių daromų klaidų ir iškepkite tobulą kepsnį!

 

mesa

10 klaidų, kurios beveik visada daromos kepant mėsą:

 
  • Nenaudojami prieskoniai. Daug žmonių bijo, kad gali naudoti per daug druskos ir kitų prieskonių, ruošdami mėsą. Tačiau tiesa yra ta, kad mėsa prieskoniais ištrinama tik iš išorės, todėl pavojaus, kad prieskonių bus per daug, nėra. Gausiai ištrinti prieskoniais mėsą rekomenduojama 35 – 40 minučių prieš kepant.
 
  • Kepama šalta mėsa. Niekada nereikėtų kepti ką tik iš šaldytuvo ištrauktos mėsos. Mėsa turėtų būti kambario temperatūros. Šaltas kepsnys keps netolygiai: išorė apdegs, o vidus taip ir liks neiškepęs.
 
  • Netinkamo pjausnio pasirinkimas. Mėsos skyriuje yra didelis išpjovų iš skirtingų gyvūnų kūno dalių pasirinkimas. Norint tobulo kepsnio, reikėtų nesirinkti pirmo už akių užkliuvusio mėsos gabalėlio, o atidžiau apsidairyti, pasitarti su mėsos pardavėju. Pavyzdžiui, nugarinė ir išpjova, perskirta T formos kaulo, labiausiai tinka kepti ant grotelių, antrekotas be kaulo labiausiai tinka kepti keptuvėje (dėl lašinių juostelių, kurių šioje išpjovoje yra per visą plotą).
 
  • Renkamasi liesos mėsos kepsniai. Kartais iš tikrųjų geriau liesa mėsa, bet kepsnys neturėtų būti labai liesas. Liesa mėsa būna kieta ir sausa, o sultingumo jai suteikia riebalai. Reikėtų rinktis tokį mėsos gabalą kepsniui, kuris atrodytų tarsi marmurinis (su lašinių juostelėmis), nors riebalų neturėtų būti per daug.
 
  • Mėsos kepsnys kepant apverčiamas tik kartą. Galbūt tada kepsnys atrodys gražesnis nuotraukose, nes bus giliau įsispaudęs grotelių raštas, bet nebus skanesnis. Kepsnį reikėtų apversti daug kartų, kol kepa, ypač, jei karštis yra didelis. Dažniau vartoma mėsa iškeps greičiau ir tolygiau.
 
  • Mėsą renkamasi tik iš didžiųjų prekybos centrų asortimento. Kokybiškiausios mėsos gabalus galima įsigyti iš vietinių mėsininkų. Jie taip pat duos vertingų patarimų ir pasiūlymų.
 
  • Iškepta mėsa pradedama pjaustyti per greitai. Ką tik iškeptai mėsai reikia leisti šiek tiek atvėsti, tada pjaustyti bus lengviau ir išsiskirs mažiau skysčių. Iškepusią mėsą reikėtų uždengti folija ir supjaustyti po 15 min.
 
  • Termometro mėsai nenaudojimas. Iš akies mėsos iškepimo laipsnis gali būti netikslus. Vidinė temperatūra kepsnio turėtų būti nuo 135 iki 145 laipsnių, priklausomai nuo to, kokio kepsnio norite.
 
  • Aliejaus su žemu smilkimo (dūmų) tašku naudojimas. Ypač tyras alyvuogių aliejus netinka kepimui. Mažiau rūksta žemės riešutų, rapsų (kanola) ir rafinuotas alyvuogių aliejai.
 
  • Kepsninės nevalymas. Dėl pridegusių likučių ant grotelių mėsa labiau prilimpa ir greičiau plyšta, todėl sunkiau išsaugoti nepažeistą kepsnio formą.