Pasirodo, yra nemažai veiksmų, kuriuos atliekame kiekvieną dieną ir nė nesusimąstome, kad juos atliekame neteisingai. Kartais net į rutininius veiksmus verta pažvelgti iš kito kampo. Pavyzdžiui, be abejo, visi žinome, kaip reikia trinkti plaukus, bet ar darome tai teisingai? Štai keletas dalykų, kuriuos turėtume nuo šiol daryti kitaip. Kartais nuo to labai daug kas priklauso!

 

klaidos

10 kasdienių dalykų, kuriuos darome neteisingai:

 
  • Trenkame galvą. Rekomenduojama ištrinktus plaukus nusausinti senais, švariais medvilniniais marškinėliais, norint išvengti susivėlusių ir susišiaušusių plaukų. Šampūną įmasažuoti į galvos odą reikia labai švelniai pirštų galiukais. Ant šaknų niekada netepti kondicionieriaus. Be to, prieš tepant kondicionierių plaukus reikia nusausinti.
 
  • Viešajame transporte nešiojame kuprinę. Norėdami apsisaugoti nuo kišenvagių viešajame transporte, kuprinę geriau nešioti ant krūtinės, o ne ant nugaros.
 
  • Laikome vairą. Saugiausias būdas vairuojant laikyti rankas padėtas ties vairo centru, o ne vairo viršuje, ir jokiu būdu jų nekryžiuoti, net darant sudėtingą, staigų posūkį. Tokia vairo laikymo pozicija padeda išvengti oro pagalvių užkritimo ant rankų ir plaštakų ir padeda apsaugoti galvą ir visą kūną.
 
  • Valomės dantis. Visai nebūtina dantų pastos dėti tiek, kad ji padengtų kiekvieną šepetėlio šerelį kaip dantų pastų reklamose. Dantims išvalyti užtenka žirnio dydžio dantų pastos.
 
  • Klijuojame pleistrą ant piršto. Pirmiausiai reikėtų prakirpti pleistro galus iki pusės (iki tos vietos, ant kurios yra priklijuotas sterilus tvarstis). Tada viduryje pleistro padėti pirštą ir 4 pleistro juosteles šonuose suklijuoti kryžiuojant. Taip pleistriukas ant piršto laikysis tvirčiau ir nereikės nuolat tikrinti, ar jis nenukrito.
 
  • Taisome spaudžiančią liemenėlę. Jeigu liemenėlė spaudžia, nors kaušelių dydis yra tinkamas, rekomenduojama naudoti specialių liemenėlės užsegimo pailgintoją su kabliukais. Tokie pailgintojai liemenėlės juostą gali pailginti iki 5 cm.
 
  • Kabiname tualetinį popierių. Geriausia kabinti tualetinį popierių tai, kad plėšiama popieriaus dalis būtų toliau nuo sienos, kad rankomis nereikėtų liestis prie sienos, nes nuo sienos ant rankų gali patekti kenksmingų bakterijų.
 
  • Rūpinamės rankų higiena. Veiksmingi tik tie sanitariniai rankų geliai, kurių sudėtyje yra 60 % alkoholio. Kiti antibakteriniai rankų geliai nepašalina visų mikroorganizmų rūšių. Todėl geriausia plauti rankas su vandeniu ir muilu.
 
  • Maudomės duše. Karštas vanduo ir ilgas maudymasis per daug išsausina odą – ji gali pradėti niežėti arba odą gali išberti. Optimali prausimosi po dušu trukmė yra 7 – 10 min.
 
  • Ką veikiame po sporto. Iš karto po sporto reikėtų nusiprausti po vėsu dušu. Vėsus vanduo padeda greičiau atgauti jėgas, mažina raumenų skausmą. Be to, nepraėjus daugiau nei 30 min. po treniruotės reikėtų suvalgyti šiek tiek angliavandenių ir baltymų turinčio maisto, nes mankštinantis tempiasi raumenų skaidulos ir organizmas išeikvoja glikogeno atsargas. Jas reikia nedelsiant papildyti.