Šiandien tiek daug kalbama apie klimato atšilimą, kad daugelis tokias naujienas praleidžia pro ausis. Daugelis net neįsivaizduoja, kokią nepataisomą žalą Žemės gamtovaizdžiui tai iš tikrųjų turės. Kai kurių gražiausių ir įspūdingiausių vietos pasaulyje netolimoje ateityje nebeliks.

 

keliones

10 įspūdingų vietos pasaulyje, kurios gali išnykti:

 
  • Velykų sala, Čilė. Velykų saloje jau dabar yra sunkūs laikai. Taip yra dėlto, kad turistai palieka saloje daug šiukšlių, apgadina statulas ir kitaip daro žalą trapiai salos ekologijai.
 
  • Kilimandžaras, Tanzanija. Kilimandžaro viršukalnė yra aukščiausias Afrikos taškas, padengtas sniegu. Tačiau pastaruosius 100 metų sniegas pradėjo sparčiai tirpti ir net dažni krituliai nebegali kompensuoti jo trūkumo. Mokslininkai prognozuoja, kad sniego nebeliks apie 2033 metus ir ugnikalnis praras dabartinę išvaizdą.
 
  • Kulebros sala, Puerto Rikas. JAV karinis jūrų laivynas atliko bombardavimo bandymus saloje ir nuo to stipriai nukentėjo vietinė flora ir fauna. 1975 metais bombardavimai liovėsi, tačiau tada dar daugiau žalos gamtai ir jos nestabiliai ekologijai padarė masėmis plūstantys turistai. Šiandien visa salos ekosistema yra įtraukta į nykstančių objektų sąrašus.
 
  • Madagaskaras. Manoma, kad visi Madagaskaro miškai bus iškirsti iki 2025 metų, jeigu nebus imamasi reikalingų priemonių tam sustabdyti. Saloje vis dar yra neištirtų gyvūnų rūšių, todėl, galimas daiktas, kad jie išnyks net nespėjus niekam jų atrasti.
 
  • Didžioji kinų siena, Kinija. Didžiąją kinų sieną kasmet aplanko milijonai turistų. Daugelis jų pasiima vieną kitą akmenėlį nuo kinų sienos kaip suvenyrą. Be to, nereikėtų pamiršti paminėti vandalizmo aktų, nelegalią akmenų iš Didžiosios kinų sienos prekybą turgavietėse, ūkininkų akmenų vagystes savo tvoroms statyti arba erozijos dėl smėlio audrų. 22 % sienos jau nebėra, o tai apie 2000 km.
 
  • Baganas, Mianmaras. Bagane yra daugiau nei 2000 budistų šventyklų ir pagodų, pastatytų nuo XI iki XII amžiaus. Jos buvo aktyviai restauruojamos nuo 1995 iki 2008 metų, tačiau po to į miestą pradėjo plūsti tūkstantinės turistų minios. Dauguma turistų lipo į pagodų viršų, norėdami pasigrožėti atsiverčia nuostabia panorama ir taip prisidėjo prie istorinių pastatų nykimo.
 
  • Nukas, Grenlandija. Nukas yra Grenlandijos sostinė, kurią valdo sniegas ir poliarinės meškos. Vyriausybė planuoja čia atnaujinti brangakmenių industriją. Tai lems naujų kasyklų statybas, pasikeis ekologinė salos situacija. Be to, ledas Grenlandijos pakrantėse gali ištirpti apie 2100, o sostinė yra išsidėsčiusi ant paties salos krašto.
 
  • Nikaragvos ežeras. Nikaragva – vienintelė vieta pasaulyje, kur gėlavandeniuose telkiniuose gyvena rykliai. 2014 metais vyriausybė patvirtino Nikaragvos kanalo, jungiančio Ramųjį ir Atlanto vandenyną, statybas. Šimtai kaimų turės būti evakuoti ir perkelti. Šie darbai suniokos daugiau nei 0,5 hektaro Nikaragvos atogrąžų miškų ir pelkių.
 
  • Seišelių salos. Seišelių salų paplūdimiai laipsniškai skęsta. Klimato pokyčiai ir jūros lygio kilimas lems koralų išnykimą, smiltainių eroziją ir nuplaus salas nuo Žemės paviršiaus. Mokslininkai mano, kad tai tik laiko klausimas, kada Seišelių salos atsidurs visiškai po vandeniu.
 
  • Didysis barjerinis rifas, Australija. Pasaulinis klimato atšilimas kelia didelį pavojų Didžiojo barjerinio rifo išlikimui: jeigu temperatūros pakils bent 1 ° daugiau negu įprastinės, jūrų žolės pradės nykti ir koralai nukentės nuo ryškios, tiesioginės saulės šviesos ir išnyks dauguma jo gyventojų.