Mokykloje dauguma praleidžia 12 metų. Po to dar 4 – 6 metus studijuoja universitete. Tačiau apie tikrąjį gyvenimą ten ne daug išmokstama. Po mokyklos daugumai jaunų suaugusiųjų tenka kitur įgyti žinių, kaip galėtų tinkamai funkcionuoti pasaulyje, augti ir tobulėti. Pats gyvenimas atveria mums akis ir išmoko svarbių pamokų.

 

pamokos

10 gyvenimo pamokų, kurių nemoko mokykloje:

 
  • Jūsų pareigos neapibrėžia to, kas jūs esate. Daug žmonių dirba darbus, kurie iš tikrųjų neteikia malonumo, jeigu gauna pakankamai pinigų. „Delloite“ verslo patarėjų bendrovė visame pasaulyje atliko tyrimą ir apskaičiavo, kad 80 % žmonių yra nepatenkinti savo karjera. Ilgainiui dauguma save pradeda tapatinti su užimamomis pareigomis, pamiršdami savo tikrąjį identitetą. Pirmoji pamoka – mūsų pareigos rodo tik tai, kaip užsidirbate pragyvenimui. Jos nieko nepasako apie jūsų charakterį, sąmoningumo lygį ar tai, kas yra širdyje.
 
  • Jūs esate gyvas, kvėpuojantis kosminės energijos įsikūnijimas, turintis begalinę energiją. Šios galios iš jūsų niekas negali atimti (nei pinigai, nei šlovė, nei karas, nei grėsmė ar įžeidimai). Jūs atsiradote Žemėje iš to paties šaltinio, kaip ir bet kuris kitas žmogus, todėl visi mes turime vienodą potencialą. Jūs nesate robotas, kuris tik uždirba pinigus, kad galėtų apmokėti sąskaitas ir patenkintų viršininkų lūkesčius. Kiekvienas žmogus gali sudrebinti pasaulį iš pamatų ir pakeisti nuomonę apie tai, ką reiškia gyventi šiame pasaulyje. Tiesiog būdami pasaulyje automatiškai paliekate amžiną pėdsaką jame, todėl niekada nesijauskite nesvarbūs, nes jūsų gyvenimas svarbesnis nei kada nors galėsite patikėti.
 
  • Bendradarbiavimas yra svarbesnis negu konkurencija. Afrikiečių patarlė sako: „Jeigu nori eiti greitai, eik vienas. Jeigu nori eiti toli, eik kartu“. Mokykla mus išmoko kalti sausus faktus, gauti gerus pažymius, įrašyti pasiekimus į gyvenimo aprašymus, gauti gerai apmokamus darbus, kad galėtumėte sąžiningai gyventi. Mokykloje labai mažai mokoma apie tai, kaip iš tikrųjų svarbu bendradarbiauti ir kiek daug mes galėtume pasiekti, jei dirbtume kartu.
 
  • Daugiausiai išmokstama iš patirties, o ne iš vadovėliuose. Visi mokosi skirtingai ir neįmanoma susikurti savęs, vien iš kitų pateiktos informacijos. Asmenybė tobulėja tada, kai turi naujų patirčių, kurios palieką ilgalaikį antspaudą širdyje ir sieloje. Tikrasis mokymasis prasideda tik pabaigus mokyklą ir patiems tapus mokytojais.
 
  • Laimė prasideda ir baigiasi jumyse pačiuose. Daugumoje mokyklų mokoma, kad laimė ateina iš išorinio pasaulio (tai gali būti, pavyzdžiui, geri pažymiai, draugų skaičius, populiarumas tarp bendraamžių). Tikroji laimė ateina tada, kai suprantate, kad jūs patys ir esate tas laimės šaltinis.
 
  • Visos gyvybės formos yra šventos ir visi mes esame lygūs Žemėje, nepriklausomai nuo mūsų išvaizdos skirtumų. Mokykloje mes esame vertinami pagal intelektą ir gabumus. Mes esame vertinami tik pagal, kaip sprendžiame matematines lygtis, kokius pažymius gauname. Mokiniai, kurie atrodo kitaip, patenka prie nepopuliariųjų ir yra užgauliojami. Gyvenimas mus išmoko, kad visi mes atėjome iš to paties šaltinio ir ten pat išeisime. Mes galima atrodyti ir elgtis kitaip, bet giliai viduje visi trokštame to paties: meilės, supratimo, prasmės savo gyvenimuose.
 
  • Maistas gydo kaip vaistai. Mokykla mus išmoko labai mažai apie tai, kas yra iš tikrųjų labai svarbu: apie mitybą. Tik baigę mokyklą dauguma žmonių sužino apie maisto pramonės baisumus Žemėje, pradeda domėtis sveika mityba ir susirūpina sveikata. Vaisiai ir daržovės gali gydyti.
 
  • Jeigu didžioji dalis visuomenės daro vienaip, greičiausiai jums reikia elgtis priešingai. Mokykla moko prisitaikyti. Tačiau tiesa ta, kad iš tikrųjų reikia ne aklai sekti paskui bandą, o nebijoti eiti savo keliu.
 
  • Meilė sau padeda pritraukti kitų meilę. Mokykloje niekas nemoko vieno svarbiausių dalykų gyvenime: kaip mylėti save. Santykiai su savimi trunka visą gyvenimą ir nuo to priklauso, kokius santykius sukursite su kitais žmonėmis, kaip jausitės dvasiškai ir fiziškai. Meilė mus išgelbės, bet viskas pirmiausiai prasideda mūsų pačių viduje.
 
  • Galimybė padėti kitiems atneša daugiau džiaugsmo negu didesnė alga. Mokykloje taip pat nepakankamai pabrėžiama, kaip svarbu padėti kitiems. Mes išmokstame, kad svarbiausia pažymiai, kuriuos gauname ir populiarumas tarp draugų, todėl šiuolaikinėje visuomenėje yra tiek daug nelaimingų žmonių, kuriems reikia mūsų pagalbos. Mes galime pakeisti pasaulį, padaryti jį gražesne vieta gyventi, bet tik tada, jei veiksime vieningai, tarsi didelė šeima, viena gyvybinė jėga, viena esybė, kuri tamsą gali paversti šviesa.