Vyrų ir moterų skirtumai yra, ko gero, neišsemiama tema. Apie tai, kaip iššifruoti moters kalbą, rašomi straipsniai ir kuriami filmai. Kartais net gali pasirodyti, kad jie yra kilę iš skirtingų planetų. Santykių pradžioje stengiamasi padaryti kuo geriausią pirmąjį įspūdį: į ydas ir trūkumus žvelgiama pro pirštus, mielai dalinamasi skaniausiu kąsneliu ir atidžiai renkami žodžiai. Tačiau, kai praeina šiek tiek daugiau laiko ir santykiai tampa artimesni, žmonės atsipalaiduoja ir neretai pasako ką nors negalvodami. Nuoširdus atsiprašymas dažniausiai padeda, tačiau kai kurie jausmų įkarštyje ištarti žodžiai gali neatpažįstamai pakeisti ar net nutraukti santykius.

 

santykiai

Kai kurios frazės dažniau nei kitos sugriauna santykius ir panaikina meilę. Britų naujienų portalas „The Huffington Post“ išskyrė 10 frazių, kurių geriau vengti, jei santykiai vis dar yra svarbūs:

 
  • Viskas, kas prasideda su žodžiais „Tu visada“ ir „Tu niekada“. Po šių žodžių produktyvi diskusija tampa neįmanoma. Ištarus šią frazę antrajai pusei nebelieka nieko kito tik užimti gynybinę poziciją. Užuot išsiaiškinę santykius, jie beprasmiškai įrodinės, kas yra teisus, o kas ne. Per konfliktą geriau sakyti teiginius, kurie prasideda įvardžiu „aš“: „Aš jaučiu, kad esu vienintelė, kuri sako, kad tave myliu. Jausčiausi geriau, jeigu tu kai kada tą pasakytum pirmas“. Kalbant reikėtų akcentuoti savo poreikius, o ne partnerio trūkumus, tada didesnė tikimybė, kad jis susimąstys ir pradės keisti savo elgesį.
 
  • Kodėl tą darai? Anksčiau tau tai nerūpėjo“. Sveikus, ilgalaikius santykius sukuria žmonės, kurie netrukdo augti vienas kitam. Žmonės keičiasi ir nebebūna tokie patys, kaip per pirmą pasimatymą, todėl nereikėtų ieškoti paslėptų prasmių, jei partnerio pomėgiai ilgainiui pasikeičia. Santykiuose turėtų likti erdvės individualiam tobulėjimui. Nereikėtų išsigąsti, jei parneris nusprendžia atnaujinti savo aprangos stilių, keisti išvaizdą, pradėti domėtis naujais dalykais. Nauji pomėgiai nekelia grėsmės santykiams, ją kelia tik kito asmens trukdymas daryti tai, kas jam patinka. Santykiai su žmogumi, kuris niekada nenori išbandyti nieko naujo, labai greitai tampa pernelyg monotoniški. Vienintelė išimtis, kai galima sakyti šią frazę, yra tada, jei gyvenimo draugas pradeda domėtis nelegalia veikla ir teroristinėmis organizacijomis.
 
  • Tu per stipriai reaguoji!“, „Tu per daug jautrus!“, „Nesigink“ arba „Nusiramink“. Šias frazes dažniausiai vartoja stipriosios lyties atstovai norėdami nuraminti susierzinusias moteris. Tačiau žmonijos istorijoje jos niekada nebūna veiksmingos, tad kam tai sakyti? Tai išgirdusi antroji pusė jausis neišgirsta, nesuprasta ir įsižeidusi, kad partneriui jos jausmai neatrodo svarbūs. Po to kivirčas gali tapti dar audringesnis.
 
  • Aha… Palauk, ką tu sakei“. Tokia frazė siunčia žinią, kad partneris nesiklauso, nes jam tikriausiai neįdomu, kas sakoma ir sunku su tuo pasiginčyti. Tai žeidžia, ypač jei vienam iš jų tai yra labai svarbu. Visi retkarčiais būna per daug užsiėmę kitais reikalais, kad išgirstų viską, ką sako brangusis. Tačiau jei tai kartojasi nuolatos, reikia susirūpinti, kol santykiai galutinai nesubyrėjo.
 
  • Juk aš tau sakiau“. Niekas nenori būti laikomas kvailiu. Šią frazę reikėtų pakeisti užuojautos, supratimo žodžiais. Tada santykiai nebraškės, o kaip tik stiprės.
 
  • Ne šią naktį, brangusis“. Normalu ne visada norėti mylėtis tada, kai nori partneris. Pasakyti „Ne“ gali kiekvienas, bet tai neturėtų tapti norma ar įpročiu. Fizinis intymumas yra viena iš svarbiausių poros santykių dalių, kuri skiria nuo santykių su kitais žmonėmis. Asmenys, kurių nesieja intymumas, tampa ne daugiau nei kambario draugai, kurie gali turėti arba gali neturėti vaikų. Iš miegamojo dingusi aistra, nieko gero nežada. Kol dar nevėlu, reikėtų pradėti skirti daugiau laiko ir pastangų sustiprinti intymų ryšį.
 
  • Kas negerai su tavimi?“. Tai viena iš labiausiai santykius žlugdančių frazių. Niekas nenori, kad santykiai liūdintų. Iš gyvenimo draugo tikimąsi, kad jis paskatins ir pralinksmins, kai ateis sunkūs laikai. Santykių psichologai rekomenduoja nedelsiant nutraukti tokių frazių („Ar tu toks kvailas, ar tik apsimeti?“, „Koks tėvas (motina) taip elgiasi?“, „Tu toks kaip tavo tėvas (motina)“) vartojimą.
 
  • Netikiu tavimi“. Net įtariant, kad antroji pusė turi kitą, nereikėtų iš karto apkaltinti tuo, kad meluoja. Santykius reikėtų išsiaiškinti kitais būdais. Užuot sakę „Netikiu tavimi“, geriau sakyti „Man sunku patikėti, kad sakai tiesą“.
 
  • Noriu skyrybų“. Dažniausiai ši frazė pasakoma ginčo įkarštyje. Vėliau dėlto gailimasi, bet kartais gali būti per vėlu. Net jei tai nieko nereiškia, partneriui atrodo kitaip. Jam gali pasirodyti, kad tokia mintis neapleidžia jau seniai.
 
  • Jeigu tu tikrai mane mylėtum, tai…“. Antroji pusė niekada neturėtų jausti spaudimo daryti ką nors, ko nenori daryti, kad įrodytų savo meilę. Ši frazė naudojama manipuliuoti partneriu, sukelti jam kaltės jausmą. Tai tarsi garsiai neištartas ultimatumas: arba aš, arba kas nors kitas. Psichologai šiuo atveju rekomenduotų sakyti, pavyzdžiui, taip: „Ilgiuosi tavęs, todėl norėčiau vakarą praleisti kartu“.