Žemės dienai paminėti skirtos dvi datos: kovo 20-oji ir balandžio 22-oji. Kovo mėnesį talkas, renginius ir konkursus organizuoja vyriausybinės organizacijos, o balandžio 22 dieną – nevyriausybinės.

 

Žemės diena balandžio 22 dieną minima nuo 1970 metų, kuomet 20 milijonų Jungtinių Valstijų gyventojų susirinko švęsti tarptautinę motinos Žemės dieną ir aptarti gamtos problemas ir jų sprendimo būdus.

 

Daugelyje pasaulio šalių Žemės diena švenčiama visą savaitę. Jos metu organizuojami šviečiamojo pobūdžio renginiai vaikams apie mūsų planetos ir jos bioįvairovės išsaugojimą.

 

2010 metais, minint keturiasdešimtąsias Žemės dienos metines, daugiau negu milijardas gyventojų iš 180 šalių vienaip ar kitaip šventė Žemės dieną: dalyvaudami renginiuose ar tiesiog šia žinia pasidalindami socialiniuose tinklalapiuose.

 

Ką kiekvieną dieną galime padaryti, kad Žemėje gyventi būtų jaukiau? Galime rūšiuoti šiukšles, vietoj plastikinių maišelių naudoti medžiaginius, užkandžius susidėti į daugkartinio naudojimo plastikinius indelius, nepirkti vandens plastikiniuose buteliuose, taupyti vandenį, rinktis ekologiškus, natūralius skalbiklius, rečiau naudoti elektrinius šildytuvus ir oro kondicionierius, išjungti nereikalingas šviesas, kur įmanoma vaikščioti pėsčiomis ir t.t.