Scientologija – paslaptinga XX amžiaus religija, kuri itin žavi Holivudo žvaigždes. Kad scientologija buvo viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nutrūko jų santykiai, prisipažino net pats aktorius Tomas Cruise‘as, skirdamasis su Katie Holmes. Ši religija atrodo mistiška ir apipinta įvairias mitais? Kuo iš tikrųjų tiki jos pasekėjai?

 

"scientologija"

Kas yra scientologija? Patys scientologai savo tikėjimą vadina religija, kuri padeda suprasti savo tikrąją dvasinę prigimtį ir santykius su savimi pačiais, šeima, grupėmis, žmonija, visomis gyvybės formomis, materialia visata, dvasine visata ir Aukščiausiuoju.

 

Nuo ko prasidėjo scientologija? Teigiama, kad scientologija kilo iš „visų didžiųjų religijų“ ir apima „religinį paveldą, tokį seną ir įvairų, kaip pats Žmogus“. Taigi scientologijos ištakos siekia 50 tūkst. metų, rašo telegraph.co.uk.

 

Scientologijos pradininku laikomas L. Ronas Hubbardas iš Naujojo Džersio valstijos (JAV), 1950 metais parašęs neįtikėtiną mokslo populiarinimo knygą „Dianetika: mokslo revoliucija“. Joje autorius analizavo žmogaus proto veikimo principų supratimą. Po to keturi šio leidinio gerbėjai (advokatas, leidėjas, gydytojas ir inžinierius) įkūrė Hubbardo dianetikos tyrimų fondą.

 

Pirmoji scientologijos bažnyčia duris atvėrė 1954 metų vasarį. Po dešimtmečio šios prieštaringai vertinamos religijos bažnyčių vien JAV atsirado kelios dešimtys.

 

Scientologijos simboliai. Scientologijos pasekėjai turi daug skiriamųjų simbolių. Vienas iš pagrindinių „naujosios eros“ Scientologijos simbolių yra „S“ raidė, vingiuojanti per du trikampius. Viršutinis trikampis simbolizuoja pagrindinius religinius principus – pažinimą, atsakomybę ir kontrolę. Apatinis trikampis aiškinamas kaip giminystė, realybė ir ryšiai.

 

Kokie Scientologijos tikėjimo pagrindai? Scientologijos pasekėjai tiki, kad žmogus yra iš esmės geras, o jo sielos išsigelbėjimas priklauso tik nuo jo paties, nuo jo bičiulių ir broliško sutarimo su visata. Pagrindiniai scientologijos principai:

 
  • Žmogus yra nemirtinga dvasinė būtybė;
  • Jo patirtis neapsiriboja vienu gyvenimu;
  • Jo galimybės yra neribotos, net jei dažniausiai ne visiškai suvokiamos.
 

Kodėl žmonės susižavi scientologija? Teigiama, kad žmonės pradeda tikėti scientologijos skelbiamomis tiesomis, nes mokslas nepateikia atsakymų į daugybę svarbių klausimų. Scientologija siūlo iš naujo atrasti metodus, kurie žmonijai žinomi tūkstančius metų ir kurie gali padėti žmogui geriau pažinti patį save, o per savęs pažinimą – ir kitus žmones bei patį gyvenimą.

 

Ką reiškia „scientologija“? Scientologija reiškia „žinojimą, kaip žinoti“. Terminas sudarytas iš lotynų kalbos žodžio „Scio“ (žinojimas, tikrąja to žodžio prasme) ir graikų kalbos žodžio „Logos“ (mokslas).

 

Ar scientologai turi kokių nors specifinių švenčių? Jie švenčia L. Rono Hubbardo gimimo dieną kovo mėnesį, pirmojo „Dianetikos“ leidimo metines kiekvieną gegužę ir klausytojų dieną rugsėjį.

 

Kaip scientologija padeda įveikti skausmą? Scientologai tiki, kad siela gali palengvinti traumų, sužeidimų skausmą ir bet kokį diskomfortą komunikuodama su kūnu. Bažnyčia pataria pradėti detoksikacijos kursą (į jį įeina pirtys, mankšta, vitaminai, aliejų vartojimas, bėgimas ristele). Sklando kalbos, kad Katie Holmes gimdymo metu buvo neleidžiama garsiai šaukti ir kitaip triukšmauti, kad tokie garsai nepadarytų neigiamo poveikio naujagimiui.

 

Kaip scientologai supranta žmogų? Jie tiki, kad žmogų valdo 8 dinaminės jėgos. Pirmoji dinaminė jėga – tai egzistencijos poreikis, aštuntoji – begalybės poreikis. Dvasinę būtybę jie vadina „Thetan“ – tai visos gyvybės ir paties gyvenimo šaltinis.

 

Ar scientologai tiki Dievu? Jie turi Dievo arba Aukščiausiojo sąvoka, tačiau ne dogmą. Jie tiki, kad Dievas padeda tiems, kurie patys sau padeda.

 

Ar jie tiki reinkarnacija? Jie tiki praėjusiais gyvenimais, kad žmogus gali gimti dar kartą. Žmogus negali progresuoti, kol neišsprendžia praėjusio gyvenimo problemų. Rojus ir pragaras greičiau siejamas su gyvenimo ateityje, su būsimomis patirtimis, kurių žmogus nusipelno praėjusiame gyvenime.

 

Kaip jie auklėja vaikus? Scientologai tiki, kad vaikų kūnuose gyvena dvasia, kuri neturi amžiaus, todėl su jais reikia elgtis taip, kaip su suaugusiais.

 

Kodėl scientologija prieštaringai vertinama? Ne paslaptis, kad ši religija yra viena iš prieštaringiausiai vertinamų. Visame pasaulyje sklando daug kalbų, pranešimų, net vyko teismų, kuriuose scientologai buvo siejami prekyba žmonėmis, žmonių laikymu prieš jų valią. Kalbama, kad nariai verčiami nutraukti ryšius su savo artimaisiais, o moterys pasidaryti abortus. Australijos senatorius scientologija net pavadino nusikaltėlių organizacija ir kaltino ją plėšikavimu bei šantažu. Viena šios bažnyčios narė teigė, kad ji 12 metų buvo laikoma prieš savo valią ir verčiama dirbti sunkų darbą.

 

Žymūs scientologai – Tomas Cruise‘as, Johnas Travolta, Kristie Alley, Lisa Marie Presley, Willas Smithas.

 

Ar jie tiki ateiviais? Sklando kalbos, kad jie tiki xenu – nežemišku diktatoriumi, kuris prieš 75 milijonus metų į Žemę atgabeno erdvėlaiviu milijardus žmonių ir ten juos nužudė. Jų eterinis kūnas liko Žemėje ir toliau kenkia šiuolaikiniams gyventojams. Tačiau oficialiai scientologų bažnyčia to nepripažįsta.

 

Iš kur jie gauna lėšų? Kaip ir daugelis religijų, taip ir scientologų bažnyčia klesti iš narių aukų.

 

Kaip tampama scientologu? Oficialioje scientologų interneto svetainėje teigiama, kad tikėjimo organizacijos nariai pasirašo milijardo metų įsipareigojimą, kuriuo prisiekia lojalumą.