Kas yra kamparas? Natūralus kamparas išgaunamas iš kamparo medžių (lot. Cinnamomum camphora), augančių subtropinėse Kinijos ir Japonijos dalyse. Iš kamparmedžių žievės ir sakų distiliavimo būdu išgaunamas aštraus kvapo eterinis aliejus, balti arba bespalviai kristaliniai milteliai.

 

Kamparmedžio ekstraktas buvo vartojamas jau senovės Egipte ir Babilone. Iš ten paplito Graikijoje ir Romoje. Dezinfekcinėmis savybėmis pasižymintis aliejus buvo naudojamas religinėse apeigose, laidotuvėse ir balzamuojant mirusiųjų kūnus. Kilus maro epidemijai kamparu būdavo dezinfekuojamos patalpos ir ligonių žaizdos. Arabai kamparą naudojo gamindami unikalius kvepalus. Viktorijos laikais moterys prieš naktį plaukus ištepdavo kamparo aliejumi, norėdamos sustiprinti plaukus ir sustabdyti slinkimą.

 

Augalinis kamparo ekstraktas dažnai naudojamas gydymui. Jis naikina bakterijas, grybelius, malšina skausmą, veikia kaip afrodiziakas ir gerina psichinę būklę.

 

Natūralioje medicinoje kamparo aliejus naudojamas kosuliui, peršalimui, astmai, žagsėjimui, kepenų ligoms gydyti ir dantų skausmui malšinti. Kamparas taip pat gali būti naudojamas raumenų, nervų skausmui, depresijai slopinti.

 

Kamparas vartojamas išoriškai kvėpavimo takų ligoms gydyti ir širdies ligų simptomams slopinti. Išoriškai naudojamas taip pat ausų skausmui, nedideliems nudegimams, įdrėskimams, nubrozdinimams ir kitos odos žaizdoms gydyti.

 

Aromaterapijoje kamparo aliejus dažnai naudojamas mišiniuose su bazilikų, mirtenių, ramunėlių, melisų ar levandų aliejumi.

 

Dažniausiai kamparo produktai vartojami odos įtrynimams, masažams bei inhaliacijoms.

 

Svarbu nepamiršti, kad kamparo aliejus yra nuodingas, todėl jį vartoti labai atsargiai. Per didelė dozė gali būti mirtina.