Senam kurdų piemeniui tai buvo eilinė, karšta diena neaprėpiamose rytų Turkijos lygumose. Gindamas kaimenę Saulės išdegintais šlaitais jis priėjo vienišą šilkmedį, kurį vietiniai vadino šventu. Tylumoje sutilindžiavo varpeliai ant avies kaklo. Staiga jis pastebėjo kažką keisto. Priklaupė ant žemės, nubraukė smėlį ir išvydo keistą, didelį, pailgą akmenį.

 

Vyras apsižvalgė aplink ir išvydo panašius, aukštus, stačiakampius akmenis. Pakerėtas didingo grožio piemuo grįžo į kaimą, ketindamas papasakoti apie radinį.

 

Radinys iš tiesų buvo labai reikšmingas. Tai buvo didžiausias archeologijos radinys per 50 metų. Kai kurie net mano, kad tai apskritai pats reikšmingiausias radinys žmonijos istorijoje. Jis galbūt paaiškina religijos kilmę ir atskleidžia tiesą apie stebuklinguosius Edeno sodus.

 

Čia atvykę archeologai akimirksniu įsitikino, kad Gobekli Tepe yra svarbiausia archeologijos vieta. Čia stūkso įspūdingi T raidės formos monolitai. Negana to, jie ne tokie gremėzdiški kaip, pavyzdžiui, Stounhendžas. Ant daugelio iš jų išraižyta keistų ir sudėtingų paveikslų, simbolių. Dažniausiai vaizduojami šernai, antys, medžioklės ir žaidimų scenos. Kai kur vaizduojami liūtai bei vėžiai, stilizuoti žmonių siluetai. Manoma, kad čia kažkada buvo šventykla ar ritualinė vieta.

 

Gobekli Tepe akmenys pastatyti prieš 10000 metų. Tai reiškia, kad jie senesni ne tik už Stounhendžą, bet ir Gizos piramides. Nuotraukas galite pažiūrėti ČIA ir ČIA.

 
Pradžios knygos yra nuoroda, kad Edenas galėjo būti Asirijoje. Maždaug toje pačioje vietoje kaip Gobekli Tepe akmenys. Biblinis Edenas buvo prie keturių upių, iš jų Tigro ir Eufrato. Gobekli Tepe taip pat tarp jų. Taip pat Biblijoje minima už 50 kilometrų nuo Gobekli Tepe esanti nykštukinė karalystė. Akmenys stūkso lygumoje, kaip ir minėta senuosiuose raštuose. Šie ir daugiau sutapimų leidžia spėti, kad neįprasti akmenys saugojo įėjimą į gražiuosius Edeno sodus, kuriuose Dievas apgyvendino pirmuosius žmones.