Nulio dieta – taip specialistai vadina iškrovos dienas geriant tik vandenį, nes į organizmą nepatenka nė viena nereikalinga kalorija. Ar pasiryšite lieknėti laikydamiesi šios dietos?

 

 

Troškulys ir alkis – ne tas pats

 

Pasak dietologų, norint atsikratyti nereikalingų kilogramų reikia daug gerti. Valgydamas sausą, greitą, netgi šaltą maistą žmogus gali priaugti nepageidaujamų kilogramų. Visų pirma todėl, kad dauguma mūsų troškulį painioja su alkiu ir persivalgo. Neįsivaizduojate, kaip galima su maistu gauti vandens ir tuo pačiu būti pavalgiusiam? Ogi labai paprastai – maisto produktuose yra vandens. Jeigu jūsų organizmas nepratęs gauti gryno vandens, tuomet jis dažnai „prašo“ sriubos, dešros ar sūrio. Ir vėl norite užkąsti? Geriau išgerkite stiklinę vandens ir įsiklausykite į savo organizmą. Galbūt alkio jausmas sumažės.

                   

Teigiamos vandens savybės

 

Pripildo skrandį

 

Norite sulieknėti? Dietologai rekomenduoja išgerti stiklinę vandens 15–30 min. prieš valgant – nesijausite alkani. Galite laikytis ne tik vandens, bet ir augalinės dietos: daugumą vaisių ir daržovių sudaro sultys, turinčios mažai kalorijų, bet užpildančios skrandį. Kilograme agurkų yra iki 95 % skysčio arba tiek pat kalorijų kiek 10 g sviesto, bet ar nuo tokio jo kiekio pavalgytumėte? Kuo mažiau produktas turi vandens, tuo lengviau jį reikėtų braukti iš savo valgiaraščio. Pavyzdžiui, mėsoje yra 50–70 % skysčio, duonoje – tik 35 %, todėl stenkitės jos valgyti kuo mažiau. Sveika sriubų dieta.

 

Nėra kalorijų

 

Vanduo turi 0 kcal. Nebent sugalvotumėte į arbatą, kavą įberti cukraus, įpilti pieno arba grietinėlės – energinė vertė gerokai padidėtų.

 

Valosi organizmas

 

Lieknėjant riebalų ląstelės „dega“, išskirdamos toksines medžiagas, organizme vyksta dideli pokyčiai. Norėdami numesti nereikalingų kilogramų vandens turite išgerti 2–3 stiklinėmis daugiau.

 

Gerina inkstų darbą

 

Kuo aktyviau dirba inkstai, tuo greičiau iš organizmo išsiskiria riebalų skilimo produktai. Svarbu, kad inkstai nefiltruotų per daug skysčio, taip gali nutikti, pavyzdžiui, išgėrus puodelį kavos. Mat ji – labai stiprus diuretikas (šlapimą varantis skystis), taigi išgėrę puodelį kavos skysčių daugiau netenkate, negu jų gaunate. Neatsitiktinai kavinėse puodelis espreso kavos dažnai patiekiamas su stikline vandens.

 
 

Verta žinoti

 
  • Laikantis vandens dietos sumažėja tikimybė sirgti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opomis, širdies, kraujo krešumo ligomis, cukriniu diabetu. Vandens dietos negalima laikytis sergantiesiems inkstų ir tulžies pūslės akmenlige, geriantiesiems vaistus.
  • Nusprendus atsikratyti nereikalingų kilogramų, reikia aktyvinti medžiagų apykaitos procesus. Todėl labai svarbu gauti vitaminų ir mineralų. Dietologai rekomenduoja išspausti citrinos sulčių į vandenį (vitamino C šaltinis), gerti morkų ir džiovintų abrikosų sultis (turi daug kalio), taip pat vartoti vitaminų ir mineralų kompleksus.
  • Vyresnėms negu 45 metų moterims ši dieta nerekomenduojama, nes gali pagreitinti menopauzę. Vandens dietos nereikėtų laikytis ir sulaukus menopauzės.
  • Nulio dietą lengva ištverti vandens mylėtojams, mėgstantiems gerti daug arbatos ir besimėgaujantiems sriubomis. Jeigu labiau mėgstate valgyti, užkandžiauti, nuolat ką nors kramsnoti, laikytis šios dietos gali būti sunku. Tuomet rekomenduojamos obuolių ar daržovių dietos.
  • Prieš laikantis vandens dietos organizmą reikia paruošti. Pavyzdžiui, penktadienį patariama valgyti tik lengvą maistą, šeštadienį gerti tik vandenį, sekmadienį valgyti tik vaisius ir daržoves. Tokio režimo reikėtų laikytis mėnesį. Svarbu žinoti, kad laikantis dietos kiekvienas organizmo kilogramas privalo gauti 40 ml vandens (karštuoju metų laiku daugiau). Jeigu norite numesti daugiau kilogramų, išgerkite 0,3–0,5 l daugiau. Iš viso per dieną vandens turėtumėte išgerti apie 2,5 l arba daugiau.
   

Įdomu: drėgmės balansas organizme

 

Kaip vyksta vandens ciklas žmogaus organizme?

 
  • Medžiagų apykaitos metu organizmas pagamina 400 ml skysčių.
  • Sudegus 100 gramų riebalų susidaro 107 ml metabolinio vandens.
  • Valgant mūsų organizmas gauna 2,5 l skysčių.
  • Su gėrimais ir pagrindiniais patiekalais gaunama 1,8 l skysčių.
  • Su duona, koše ir makaronais gaunama 300 ml skysčių.
  • Su skirtingais vaisiais ir daržovėmis – 400 ml skysčių.
   

Kiek skysčio išskiria organizmas per parą?

 
  • Per kepenis – 1,5 l.
  • Per žarnyną – 200 ml.
  • Per nosį 300 ml.
  • Per odą – 500 ml (esant karštam orui – 1 000 ml).