Nuo seno tikima, kad vasario 14-ąją nusileidžia šv. Valentinas, sujungti dvi mylinčias širdis, padėti rasti savo antrąją pusę. Tai romantiškų pasimatymų, aistros ir švelnumo, meilės prisipažinimų diena. Kai kurios poros šią dieną nusprendžia susituokti, nes tiki, kad jų santuokinį gyvenimą globos visų įsimylėjėlių šventasis globėjas.

 

Tikima, kad šv. Valentino naktį mergina ar vaikinas gali susapnuoti būsimą mylimąjį. Vasario 14 naktį netekėjusi mergina turi suvalgyti kietai virtą kiaušinį. Po pagalve pakišti du lauro lapus, taip, kad jie sudarytų kryžiaus formą. Lauro lapus prieš tai reikia pamirkyti vandenyje su rožių žiedlapiais.

 

Būrimas medžių šakelėmis. Meilės dieną nupjauti kelias gluosnio šakeles. Užsimerkus ištraukti vieną iš kelių pagaliukų ir sulaužyti. Jei šakelė tik susilenkė – kitais metais bus vestuvės. Jei šakelė lūžo ir garsiai trakštelėjo – šiais metais vedybų nebus.

 

Ant stalo padėti mylimojo nuotrauką ir virš jos laikyti ant siūlo pakabintą žiedą. Jeigu žiedas sukasi ratu – šis žmogus yra jums skirtas. Jei švytuoja pirmyn atgal – jums skirtas kitas žmogus. Jei nejuda – vestuvių gali tekti ilgai laukti.

 

Sugalvoti 6 priešingos lyties atstovų vardus. Paimti obuolį už kotelio, sukti ir kartoti savo simpatijų vardus. Tie kuriuo vardu kotelis nutrūks, tas ir bus jūsų sužadėtinis.

 

Ar dabartiniai santykiai tvirti? Šv. Valentino dieną tai paprasta sužinoti, atlikus ritualą. Du žmonės stovi vienas nuo kito 5 metrų atstumu. Žiūri vienas kitam į akis. Jeigu po kurio laiko partneriai pasilenkia link vienas kito vienu metu – jų santykiai bus sėkmingi.