Išvysti vaivorykštę laikoma geru ženklu. Galbūt todėl po šilto vasaros dangaus nevalingai žvalgomės į dangų, kad pastebėtume šį nepaprastą šviesos ir spalvų žaismą. Pamatyti dvigubą vaivorykštę – dvigubai didesnės laimės simbolis. Miesto legendose pasakojama, kad žmonės, kurie kažkada nusifotografavo su vaivorykšte fone, sulaukė neįtikėtinos sėkmės versle, praturtėjo. Reikia atminti tik vieną dalyką, negalima rodyti į vaivorykštę rodomuoju pirštu, nes pradėsite kūprintis.

 

Senajame testamente pasakojama, kad vaivorykštė – tai Dievo pažadas po pasaulinio tvano. Nojui jis pasakė: „Aš pažadu, kad niekada daugiau visi žmonės ir gyvūnai nebus sunaikinti tvanu. Aš įdedu į debesis vaivorykštę. Kai ji pasirodo, aš matysiu ją ir prisiminsiu šį savo pažadą”.

 

Senovės lietuvių legendose pasakojama, kad kartą gyveno deivė Vaiva, kurios austa, pasakiško grožio juosta taip sužavėjo Perkūną, kad jis ją vedė. Tačiau Vaiva jo nepamilo, nes savo širdį jau buvo pažadėjusi dainiui Straubliui, kuris pagrobęs tą juostą. Kai jis tik pakabina danguje laumės juostą, dievas Perkūnas ima niršti, svaidytis žaibais ir griaudėti.

 

Sapnuoti vaivorykštę – tai pat geras ženklas. Sapne ją išvydę ypač turėtų pradžiugti jaunavedžiai, nes tai reiškia, kad jų santuoka bus ilga ir laiminga. Jei vaivorykštė atsiranda po lietaus – tai reiškia prisiminimus apie brangų žmogų.

 

Kiti įdomūs faktai apie vaivorykštę:

 
  • Vaivorykštė interjere pagal Feng Šui filosofiją – laimės ir harmonijos simbolis.
  • Septynios vaivorykštės spalvos (raudona, oranžinė, geltona, žalia, žydra, mėlyna ir violetinė) atitinka septynis kūno energijos centrus.
  • Sakoma, kad kopėčių, vedančių į dangų pakopos visų vaivorykštės spalvų.
  • Iridė buvo graikų vaivorykštės deivė.