Kiek laiko per parą vaikštote basi? Daugelis šiuolaikinių žmonių visą dieną darbe avi batus, grįžę namo įsispiria šlepetes ir net nueina miegoti su kojinėmis. Nenuostabu, kad prarandame ryšį su žeme. Gydytojai rekomenduoja vaikščioti basomis rytais, ypač vasarą, jei norite būti sveiki.

 

Vaikščiojimas basomis po ryto rasą vėsina ir reguliuoja kūno temperatūrą. Tai ypač aktualu vasarą.

 

Vaikščiojimas basomis po žolę gerina kraujo apytaką. Vaikščiojant dirba kojų raumenys, todėl kraujas lengviau teka, o vėsus ryto oras maloniai gaivina, nevargina.

 

Sakoma, kad vaikščiojimas po žolę netgi stiprina regėjimą. Visų pirma dėlto, kad žalia spalva ramina ir atpalaiduoja akių nervinę sistemą. Be to, paduose yra taškų, kurie susiję su regėjimu. Vaikščiojant basomis stimuliuojami pastarieji taškai, todėl gali pagerėti regėjimas.

 

Braidymas po rasą – puiki prevencinė priemonė, patiriant įtampą, stresą. Kartu su fizine veikla tarsi atsinaujina ir sustiprėja kūno energijos lygiai. Kalbama, kad vėsi rasa skatina baltųjų kraujo kūnelių gamybą, todėl stiprina imuninę sistemą, padeda išvengti ligų.

 

Prasta laikysena gali atsirasti dėl netinkamos avalynės. Dėlto gali kilti nugaros problemų. Vaikštant ir bėgiojant basomis gerėja laikysena, lankstumas, stiprėja raumenys.

 

Vaikščiojimas po gaivią ryto rasą padeda pabusti ir žvaliai pradėti dieną, o vakare – greičiau užmigti, gydo nemigą.

 

Žmogaus organizmą sudaro 60 procentų vandens, todėl jis yra pralaidus elektrai. Žemė turi neigiamą jonų krūvį. Vaikščiojimas basomis padeda įžeminti tą neigiamą krūvį. Įrodyta, kad neigiami jonai valo, ramina, padeda pasveikti, reguliuoja hormonus ir fiziologinį ritmą. Kūnas geriausiai įsisavina neigiamus jonus per vandenį, todėl sveika braidyti po rasą ar vandens telkinį.