Induizmo religijoje tulsi žolė arba šventasis bazilikas yra labai svarbus simbolis. Tačiau ši vaistažolė naudojama ne tik apeigose, bet ir gydomaisiais tikslais.

 

Šventasis bazilikas stiprina nervų sistemą ir gerina atmintį. Jis padeda nuo peršalimo ligų bei lengvina atsikosėjimą, skatina prakaitavimą. Tulsi žolės lapai vartojami, gydant skrandžio ligas, rašo about.com.

 

Baziliko sultys naudojamos, gydant akių skausmą ir vištakumą, kurį sukelia vitamino A trūkumas. Prieš miegą į akis reikia įlašinti porą lašelių juodojo baziliko sulčių.

 

Baziliko lapų nuoviras gydo galvos skausmą. Dar veiksmingiau galvos skausmą malšina ir vėsina baziliko lapų ir sandalmedžio pasta.

 

Šventajį baziliką galima naudoti vietoj dantų pastos. Dantų valymui saulėje išdžiūvę ir sutrinti į miltelius baziliko lapai sumaišomi su garstyčių sėklų aliejumi. Tokia dantų pasta padeda apsaugoti sveikus dantis, naikina blogą kvapą ir stiprina dantenas. Kaip pagalbinė priemonė tinka periodontito ir kitų dantų bei burnos ligų gydymui.

 

Ant pažeistos odos vietos tepamos baziliko sultys gali išgydyti grybelines ir kitas odos ligas. Kai kurie gydytojai natūropatai skiria baziliko preparatus pacientams, sergantiems odos baltme.

 

Bazilikas padeda kovoti su stresu. Kad išvengtumėte neigiamo streso poveikio, galite sukramtyti iki 12 baziliko lapelių du kartus per dieną.

 

Teigiama, kad baziliko lapeliai sumaišyti su medumi gali padėti panaikinti inkstų akmenis. Baziliko lapų sulčių ir medaus mišinį reikėtų vartoti kasdien 6 mėnesius.