Su naminiais gyvūnais daugelio gyvenimas tampa linksmesnis ir įdomesnis. Su jais neįmanoma jaustis vienišiems – visada yra prie ko prisiglausti. Nesvarbu, ar jūsų augintiniai yra trumpaplaukiai ar ilgaplaukiai, jie vis tiek visur, prie ko prisiliečia, palieka savo plaukų. Būdų, kaip kovoti su gyvūnų plaukais yra daugybė. Štai keletas jų.

 

10 trumpų patarimų, kaip kovoti su gyvūnų plaukais:

 

gyvūnai

  • Reguliariai prižiūrėti gyvūno kailį. Geriausias būdas, kaip kovoti su gyvūnų plaukais, tai reguliari gyvūno kailio priežiūra. Dažnai šukuokite kailį, laiku kirpkite šunų kailį. Tai padės sumažinti kailio šėrimąsi visus metus.
 
  • Buities darbams naudojamas guminės pirštinės veikia kaip gyvūnų plaukų magnetas. Pamirškite pūkų rinkiklius su lipnia juosta – jie neveiksmingi. Paprasčiausiai nuvalykite šiek tiek drėgna gumine pirštine bet kurį paviršių, nuskalaukite ir pakartokite, jei reikia.
 
  • Baldų poliruoklis yra viena pagrindinių priemonių, kovojant su gyvūnų plaukais. Gyvūnų plaukus nuo medinių paviršių galima pašalinti su švelnia šluoste ir baldų poliruokliu. Purškiklis suteikia paviršiams slidumo, todėl plaukai paprasčiausiai nuslysta.
 
  • Išmokite efektyviau naudotis dulkių siurbliu. Siurbti kilimus reikėtų skirtingomis kryptimis (kryžmai), tai padeda pašiaušti kilimų pluoštą ir geriau pašalinti dulkes ir gyvūnų plaukus.
 
  • Įtraukite į šią veiklą vaikus ir padarykite tai smagiu užsiėmimu. Pažaiskite Pepės ilgakojinės žaidimą: pasiūlykite vaikams apsimauti mikropluošto kojines ir tegul jie pačiuožinėja su jomis po virtuvę. Gyvūnų plaukai prilips prie kojinių ir jūsų virtuvė taps švari neįtikėtinai greitai!
 
  • Pasigaminkite natūralią įvairių paviršių valymo priemonę. 180 ml citrinų sulčių sumaišykite su 3 šaukšteliais kepimo miltelių ir pora lašelių arbatmedžių eterinio aliejaus. Priemonę supilkite į buteliuką su purkštuku ir naudokite valyti įvairiems paviršiems.
 
  • Pritaikykite savo namus gyvenimui su naminiais gyvūnais. Rekomenduojama rinktis gyvūnų plaukams atsparią kietmedžio dangą, laminatą arba vinilines grindis ten, kur įmanoma. O medžiaginius baldų apmušalus keisti odiniais arba drobiniais apmušalais.
 
  • Pemza – ne tik pėdoms prižiūrėti. Su pemza galima švelniai patrinti kilimus ir kilimėlius – ji padeda efektyviai surinkti gyvūnų plaukus.
 
  • Svarbu reguliarus skalbimas. Rekomenduojama keisti augintinio patiesalą kuo dažniau, kad jame nesikauptų plaukai, galintys pasklisti po visus namus.
 
  • Visada šalia turėkite pūkų rinkiklį, kurį galėtumėte panaudoti paskutinę minutę, prieš išeinant iš namų. Daugelis šeimininkų sutinka, kad gyvūnai turi įprotį tupėti ant labai svarbiam susitikimui skirto švarko ar suknelės pačiu netinkamiausiu metu.