Mažos juodos suknelės siluetai, bėgant metams, keitėsi, bet esmė išliko ta pati – tai labai elegantiška apranga, kuri atitinka posakį, kad tikrasis grožis slypi paprastume!

 

suknele

Sunku būtų rasti kitą drabužį negu mažą, juodą suknelę, kurią stiliaus ekspertai jau daug metų rekomenduoja moterims turėti savo spintoje. Labiau nei bet koks aprangos dizaineris, šią suknelę išpopuliarino prancūzų ikona Coco Chanel. Suknelės modelį sukūrė ne ji, tačiau suknelė tapo madinga tik 1926 metais garsiosios Coco Chanel dėka. Suknelė žavėjo paprastumu ir elegancija, buvo pasiūta iš tankaus ir plono šilkinio audinio (krepdešino) su ilgomis, siauromis rankovėmis, dėvima su perlų karoliais. Ilgainiui tai tapo stilingų moterų uniforma. Ko gero, gražiausia uniforma, jei taip galima pavadinti, visame pasaulyje… Vėliau suknelės siluetas šiek tiek kito, buvo pasirenkamos kitos medžiagos ir akcentai, tačiau esmė išliko ta pati – svarbiausia neperkrauta papuošalais elegancija. Iki Coco Chanel juoda apranga asocijavosi arba su dvasininkais, arba su gedulu.

 

1927 metais maža juoda suknelė išsiskyrė siauru siluetu, buvo trumpesnė, sluoksniuota ir su pusiau permatomu viršumi. 1928 metais Holivudo aktorė Joan Bennet mažą juodą suknelę derino su varpelio formos skrybėle. Pati suknelė – lengvai krentančio silueto. 1930 metais pramogų pasaulio atstovė Josephine Baker pasirinko mažą juodą suknelę su trumpesniu nei iki tol buvo įprasta sijonu ir puoštą povo plunksnomis. 1935 metais vėl išpopuliarėjo moteriškos, švelnios linijos. Figūrą formuojanti suknelė siekia kulkšnis. Išskirtinis bruožas – asimetrinė apykaklė. Tokia suknelę moderniai ir stilingai atrodytų net ir šiandien! Mažą juodą suknelę rinkosi įvairiomis progomis tokios stiliaus ikonos kaip Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Jackueline Kennedy, Sophia Loren, Liza Minelli, princesė Diana ir Heidi Klum. Daugiau nuotraukų galite pamatyti PASPAUDĘ ČIA.

 

Ar žinojote, kad mažos juodos suknelės istorija siekia net XVI amžiuje! Anglijos karalienė Anne Boleyn kartą vilkėjo juodo aksomo suknelę. Tais laikais sodrios, juodos spalvos dažai buvo labai brangūs, tad karalienės apranga tikrai buvo karališka!

 

JAV net per didžiąją depresiją maža juoda suknelė išliko populiari, tikriausiai todėl kad ji vienu metu yra ir ekonomiška, ir elegantiška, tik suknelė šiek tiek pailgėjo.

 

II pasaulinio karo metu juodi drabužiai, įskaitant sukneles, tapo tarsi verslo uniforma. Tokia apranga tapo neatsiejama nuo profesionalumo ir aukšto lygio. Tačiau po 1950 metų maža juoda suknelė nustojo būti tokia nuobodžia ir tapo seksualumo, moteriškumo simboliu. Maža juoda suknelė tapo privaloma femme fatele tipo moterų apranga. Taigi, ši suknelė labai universali, parinkus tinkamą medžiagą ir aksesuarus, ji gali tikti bet kokioje situacijoje!

 

Kai atsirado pirmieji spalvoti filmai, kino kūrėjai aktores rengdavo juodais drabužiais, nes kitos spalvos ekrane pakeisdavo spalvą ir atrodydavo ne taip patraukliai.