Sharon Tate gimė 1943 m. sausio 24 d. Mirė 1969 m. rugpjūčio 8 d. Ji buvo režisieriaus Romano Polanskio žmona, kone ryškiausia kultinio filmo „Lėlių slėnis“ žvaigždė, kurios dieviškas grožis ir talentas pavergė daugelio gerbėjų širdis. Ji buvo vadinama tikrąja to meto Holivudo sirena, tačiau iki šių dienų Šeron Teit atminimas pirmiausia siejamas su itin žiauria mirtimi.

 

Milijono verta mergaitė

Šeron gimė Dalase, Teksaso valstijoje. Ji buvo pirmasis vaikas JAV karinės žvalgybos leitenanto ir namų šeimininkės šeimoje. Pirmagimė nuo pat ankstyvosios vaikystės buvo apdovanota išskirtiniu tėvų ir aplinkinių dėmesiu. Žmonės kartais sustodavo šalia Teitų šeimos namų pažiūrėti į ypatingo grožio mažąją mergaitę. Būdama vos šešių mėnesių Šeron Teit laimėjo pirmąjį savo grožio konkursą ir buvo paskelbta „Teksaso mis mažyle“. Mergaitės tėvai nekėlė tikslų užkariauti pramogų pasaulį, ką jau kalbėti apie Holivudą. Dėl tėvo darbo Teitų šeima nuolat kraustėsi. Keitėsi namai, mokyklos, draugai, tačiau Šeron grožis ir šilta šypsena buvo jos raktas naujoms pažintims, o vėliau ir karjerai.

 

Svetima meilės mieste

Paauglystėje Šeron svajojo studijuoti psichiatriją, tačiau šeimai persikėlus į Italiją, jaunutė, tobulos figūros šviesiaplaukė tapo vietine Veronos įžymybe. Sulaukusi septyniolikos, Šeron pirmąkart nusifotografavo žurnalo viršeliui vilkėdama atvirą maudymosi kostiumėlį. Ji buvo paklausus italų fotografų modelis, sulaukdavusi begalės komplimentų dėl savo išvaizdos ir ramaus būdo. Vis dėlto geriausiai mergina jautėsi mokykloje su kitais amerikiečių paaugliais, kuriuos siejo bendra kalba, kultūra ir nostalgija savo šaliai. To meto Holivudo produkcija buvo kuriama ir Italijoje. Čia Šeron Teit buvo pakviesta atlikti epizodinius vaidmenis filmuose „Jaunojo žmogaus nuotykiai“ ir „Barabas“. Kūrybinės grupės nariai ir aktoriai buvo sužavėti merginos aktoriniais gabumais ir požiūriu į darbą. Netrukus Šeron buvo pakviesta į aktorių atranką Romoje, tačiau tolesnių darbo pasiūlymų nesulaukė ir vis dažniau prabildavo apie norą grįžti namo į Ameriką.

 

Mistiniu vaidmeniu užburtas Holivudas

Kai Šeron suėjo devyniolika, Teitų šeima paliko Italiją ir grįžo į Jungtines Amerikos Valstijas. Netrukus mergina persikėlė į Los Andželą ir sparčiais žingsniais klojo sau kelią tikrojo Holivudo link. Darbas su žymiausiais mados fotografais, „SantaFe“ ir „Chevrolet“ automobilių reklamos, septynerių metų kontraktas su „Filmways“ kino studija ir galiausiai pagrindinis vaidmuo Holivudo filme „Velnio akis“, kur Šeron įkūnijo fatališką, antgamtinių galių turinčią raganą Odilę. Po filmo premjeros kino prodiuserių, režisierių ir žiūrovų akys buvo nukreiptos dailios ir talentingos aktorės pusėn. Šeron Teit savo dievišku grožiu ir mistiniu vaidmeniu užbūrė Holivudą. Žiniasklaida vis dažniau eskalavo jos vardą, kritikai negailėjo pagiriamųjų žodžių vaidybai, o geltonoji spauda sekė meilės romanus. Dukart atsisakiusi pasiūlymų tekėti, Šeron Teit savo pavardę ir laisvę tuo metu atidavė Holivudui.

 

Nepasitikėjimas, virtęs meile

1966-aisiais lenkų režisierius Romanas Polanskis pradėjo kurti filmą „Bebaimiai vampyrų žudikai“. Aktorė pagrindiniam vaidmeniui jau buvo numatyta, tačiau filmo prodiuseris Martinas Ransohofas įkalbėjo režisierių atlikti kino bandymus su Šeron Teit. Romanas Polanskis pripažino, kad Šeron grožis išties kerintis, tačiau labai abejojo jos sugebėjimais įkūnyti filmo personažą. Kai Šeron filmavimo aikštelėje parodė savo šviesias sruogas ir suvaidino ištrauką iš filmo scenarijaus, režisieriaus abejonės išsisklaidė ir vaidmuo atiteko būtent jai.

Polanskis garsėjo perfekcionizmu, jo nepasitenkinimas ir nuolatinė kritika filmavimo aikštelėje skatino aktorę stengtis iš visų jėgų. Ji netgi sutiko apsinuoginti žurnalui „Playboy“, nes tikėjo, kad tai bus puiki reklama naujajam filmui. Vienintelė Šeron sąlyga buvo, kad nuotraukas darytų pats Romanas. Režisierius neprieštaravo ir 1967-ųjų kovo mėnesio „Playboy“ viršelyje puikavosi seksualiai paslaptinga Šeron. Nepasitikėjimu prasidėjusi pažintis ir darbo santykiai pamažu virto meilės romanu. Romanas ir Šeron buvo vadinami viena talentingiausių ir žaviausių to meto Holivudo porų.

 

Holivudo numylėtiniai

Po pirmųjų savo skyrybų Polanskis ne kartą viešai teigė, kad daugiau neketinąs įsipareigoti, tačiau Šeron jis vadino „savuoju angelu“ ir „tobula moterimi“. Laikraščiui „New York Sunday News“ Šeron prisipažino neabejojanti, kad Romanas yra jos gyvenimo vyras. 1968-ųjų sausį Šerone ir Romanas susituokė Londone. Žiniasklaidą ir gerbėjus itin nustebino toks tradicinis netradicinės Holivudo poros poelgis, tačiau niekas neabejojo, kad tarp žvaigždžių poros įsižiebė nepaprasti jausmai. Vestuvės buvo hipiškos, laisvos, su daugybę svečių ir žurnalistų. Žiniasklaidos antraštėse jie buvo vadinami „žymiausiais Holivudo hipiais“. Netrukus po vestuvių pora persikėlė į Los Andželą ir tapo neatsiejama kino industrijos grietinėlės dalimi. Jų namuose dažnai svečiavosi tokios garsenybės kaip Mia Farou, Vorenas Bitis, Džeinė Fonda ar Kirkas Daglasas.

Šeron ir Romanas savo grožiu ir talentu įkūnijo klasikinį Holivudą, tačiau jų gyvenimo būdas ir atvirumas bendraujant su žiniasklaida buvo tai, ko reikėjo naujajam Holivudui.

 

Laukimo džiaugsmas, tapęs tragedija

Šeron ir Romano šeimyninis gyvenimas ir karjera klostėsi kone idealiai: nauji filmai, apdovanojimai ir galiausiai žinia apie netrukus pasaulį išvysiantį jųdviejų pirmagimį. Pora įsigijo amerikietiško stiliaus rančą Beverli Hilse, kurią Šeron įrengė kaip šeimos namus ir nekantriai laukė kūdikio gimimo. Paskutinėmis laukimo savaitėmis Romanas baigė statyti dar vieną filmą Londone, todėl iki jo grįžimo su Šeron namuose gyveno keletas šeimos draugų.

1969-ųjų rugpjūčio 8-ąją buvo likusios vos dvi savaitės iki dienos, kai pasaulį turėjo išvysti poros kūdikis. Laukimo džiaugsmas virto viena didžiausių visų laikų Holivudo tragedijų. Tą naktį Čarlio Mansono gaujos nariai įsiveržė į poros namus Beverli Hilse, itin žiauriai nužudė Šeron ir dar keturis tuo metu namuose buvusius šeimos draugus. Nužudytųjų kūnus ir krauju aprašinėtas sienas ryte rado namų tvarkytoja. Vėliau koronerio ataskaitoje buvo pažymėta, kad keturios iš penkių tos nakties aukų mirė dėl daugybinių sužalojimų peiliu, o Šeron kūne aptikta šešiolika durtinių žaizdų. Visų nužudytųjų kūnai per kaklą buvo apvynioti virvėmis ir surišti tarpusavyje. Tyrėjai padarė prielaidą, kad tai ritualinė žmogžudystė. Po metus trukusio tyrimo Čarlis Mansonas ir dar trys jo gaujos nariai buvo nuteisti mirties bausmėmis už Šeron Teit ir dar šešių žmonių nužudymą. Kalifornijos Aukščiausiasis Teismas, tais pačiais metais panaikinęs mirties bausmės vykdymą, nuteistuosius įkalino iki gyvos galvos, ir bausmę jie vis dar atlieka.

 

Kol mirtis išskirs…

Netrukus po tragedijos žiniasklaida išplatino nuotrauką, kurioje kitą rytą po Šeron žmogžudystės prie krauju aptaškytų namų durų palinkęs sielvarto persmelktas Romanas Polanskis. Vėliau jis prasitarė, kad Šeron ir jų kūdikio netektis yra didžiausias jo gyvenime skausmas, pranokstantis netgi Antrojo pasaulinio karo baisumus, motinos mirtį Aušvice ir vaikystės išgyvenimus Krokuvos gete. Režisierius ilgą laiką kaltino save, kad tąnakt nebuvo namuose su žmona. Savo autobiografinėje knygoje jis rašė: „Šerron mirtis mano asmenybę tiesiog perskėlė. Neblėstantis optimizmas ir neblėstanti vilties jūra peraugo į įsišaknijusį pesimizmą ir amžiną nepasitenkinimą gyvenimu.“ Metus praleistus su Šeron Romanas Polanskis visąlaik vadino geriausiais metais savo gyvenime.

 

Įdomūs faktai

  • Po savo pirmojo pagrindinio vaidmens filme „Velnio akis“, Šeron pakeitė religiją ir tapo pagone.
  • Šeron buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“ už Žaklinos Siuzanos vaidmenį romane „Lėlių slėnis“.
  • Žaislų kūrėjai, įkvėpti Šeron Teit Malibu merginos personažo filme „Nekelkite bangų“, sukūrė Malibu barbę.
  • Aktorė, pradėjusi karjerą Holivude, susitikinėjo su filmų stilistu Džėjumi Sebringu, kuris pirmasis pasiūlė Šeron už jo tekėti. Vėliau Sebringas tapo šeimos draugu. Jis buvo nužudytas tą tragišką rugpjūčio 8-osios naktį.
  • Romanas Polanskis ekranizavo paskutinį prieš mirtį skaitytą Šeron romaną ir jį dedikavo žmonai.
  • 1994 m. buvo nugriautas namas Beverli Hilse, kuriame nužudyta Šeron ir dar keturi žmonės. Tais pačiais metais pakeistas ir gatvės pavadinimas.
  • Teismo posėdžio metu Šeron žudikas Čarlis Mansonas teigė, kad grupės „The Beatles“ daina „Helter Skelter“ įkvėpė jį visoms žmogžudystėms. 2004 m. tuo pačiu dainos pavadinimu išleistas filmas, kuriame pasakojama apie Šeron žmogžudystę.