Įvairių nuomonių ir vertinimų apie garsiai nuskambėjusius įvykius apstu. Jų tiek daug, kad galima susipainioti: kur tiesa, o kur melas.  Lyg grybai po lietaus kuriamos vis naujos, intriguojančios teorijos daugelį priverčiančios suabejoti tuo, kas pateikiama visuomenei ir manyti, kad kažką bandoma nuslėpti. Net praėjus daug metų, jos skatina pažvelgti į seną tiesą iš naujo ir įvertinti nutylėtas aplinkybes, naujai atrastus faktus. Tokios spekuliacijos  – neišsenkantis idėjų šaltinis rašytojams, filmų kūrėjams ir kiekvieno vaizduotei.

 

samokslai

JAV vyriausybė pati suplanavo Rugsėjo 11-ąją

 

2001 m. rugsėjo 11-ąją pasaulį sukrėtė žinia apie teroristų išpuolį Niujorke. Stebėtinai greitai juo buvo apkaltinta tarptautinė teroristinė islamo fundamentalistų grupuotė „Al-Qaeda“. Nieko nelaukdama JAV paskelbė karą terorizmui. Toks operatyvumas sukėlė įtarimų ir atsirado versijų, kad pati vyriausybė, su tuometiniu prezidentu G. Bushu priešakyje, suplanavo tai, kaip pretekstą pradėti karinius veiksmus Irake. Didelė dalis amerikiečių iki šiol tiki, kad buvo nuslėpta daugybė įrodymų, prieštaraujančių oficialiai versijai. Iš tiesų sunku patikėti, kad galingiausia pasaulio kariuomenė nesugebėjo sustabdyti keturių, mįslingai nuo kurso nukrypusių, lėktuvų. Abejones kelia ir tai, kad įvykis nebuvo ištirtas nepriklausomų ekspertų, o juodosios dėžės – sunaikintos. Siekiant išsiaiškinti skaudžios tragedijos priežastis, atrandama vis naujų faktų.

 

Nusileidimas Mėnulyje buvo suklastotas

 

1969 m. liepos 20 d.  JAV misija „Apollo 11“ įvykdė pirmą sėkmingą žmogaus pilotuojamo erdvėlaivio nusileidimą Mėnulyje. Tačiau yra nemažai teigiančiųjų, kad žymiosios nuotraukos Mėnulyje  –  suklastotos, o Neilas Armstrongas net nebuvo išlipęs iš erdvėlaivio. Noras pralenkti Rusiją Šaltajame kare galėjo būti toks didelis, kad buvo pateisinamos bet kokios priemonės. Yra pagrindo manyti, kad prie vaizdo medžiagos kūrimo galėjo prisidėti žymusis filmų kūrėjas Stenlis Kubrikas, kurio filmas „2001: Kosminė odisėja“, įrodo, kad 1968-aisiais pasivaikščiojimo Mėnulyje scenas jau buvo įmanoma nufilmuoti ir Holivudo studijoje. Tačiau 2009 metais paleistas „NASA“ robotas „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) Mėnulyje nufotografavo žmonių paliktus įrenginius ir net pėdsakus, bet daugiau apie tai bus galima sužinoti tada, kai Japonija ir Indija pradės 2020 metais planuojamas turistinės keliones į Mėnulį.

 

AIDS –  laboratorijoje sukurtas virusas

 

1980 m. Kalifornijoje pirmą kartą aptiktas ŽIV virusas. Genetiniai tyrimai rodo, kad virusas atsirado tarp beždžionių XX amžiaus pradžioje Afrikoje. Manoma, kad žmonės šiuo virusu užsikrėtė gerdami beždžionių kraują ir valgydami jų mėsą. Ilgainiui įvyko SIV (beždžionių viruso mutacija) į ŽIV, virusas prisitaikė prie žmogaus organizmo ir tapo mirtinu. Konspiracijos teorija teigia, kad šis virusas buvo sukurtas laboratorijoje ir skirtas išnaikinti afroamerikiečius ir homoseksualus, kitaip tariant, reguliuoti pasaulio gyventojų skaičių.  Jos autoriai mano, kad JAV vyriausybė turi vaistą nuo šiuo viruso, tačiau jį slepia. Tikima, kad ieškant vaistų hepatito B gydymui ir atliekant eksperimentus su daug biseksualių ir homoseksualių vyrų XX amžiaus septintajame dešimtmetyje, liga buvo dar labiau išplatina ir ne atsitiktinai. Panašus atvejis buvo Afrikoje, kur Pasaulio sveikatos organizacija naudojo eksperimentines vakcinas nuo raupų. Tas Afrikos regionas vėliau tapo viena labiausiai AIDS nuniokotų vietų pasaulyje.

 

Jėzus buvo vedęs

 

Romos bažnyčios celibato suvokimas iš dalies pagrįstas tuo, kad Jėzus nebuvo vedęs. Žinoma, kad visi apaštalai turėjo žmonas. Jėzus atliko tokias pareigas kaip rabinas, o pagal žydų religiją jis turėtų būti vedęs… Tačiau katalikų bažnyčia pabrėžia, kad Jėzus atsidavė dvasiniam pašaukimui, katalikų bendruomenei, o ne šeimai. Konspiracijos šalininkai teigia, kad Senoji bažnyčia pavadino Mariją Magdalietę prostitute, norėdama sumenkinti jos vaidmenį ir išlaikyti stipraus vyro įvaizdį, nevaizduojant šalia jo protingos moters. Vis dėlto Marija Magdalietė minima, kaip viena jo palydovų, nors žydų mokytojai tais laikais nemokydavo moterų. Ji stebėjo ir Kristaus nukryžiavimą, Velykų rytą ėjo tikrinti kapo, būtent ji paskelbė kitiems apie jo prisikėlimą. Gyvuoja versija, kad ji buvo Jėzaus Kristaus žmona ir jie netgi turėjo vaikų.

 

Polas Makartnis yra miręs

 

Teigiama, kad žymusis bitlas Polas Makartnis mirė 1966 m., nors ir šiandien koncertuoja ir rašo naujas dainas. Žinia apie jo mirtį buvo neva atsitiktinai paskelbta radijo laidos eteryje, nuo tada grupės fanai rado beveik 150 jo mirties „įrodymų“ nuo menkiausių smulkmenų ant plokštelių viršelių iki dainų tekstų. Atitinkamai interpretuojamas ir kitų grupės narių elgesys vaizdo klipuose ir interviu. Buvo nusatyta ir diena, ir laikas, ir tai, kad jis žuvo avarijoje apsvaigęs nuo narkotikų. Manoma, kad Polui mirus, kiti „The Beatles“ nariai tyliai pakeitė jį identišku antrininku. Teigiama, kad į jo vietą buvo pasirinktas Bilis Šepardas, buvęs grupės „Pepperpots“ lyderis ir jam atlikta plastinė operacija. Kai kurie fanai tiki, kad ilgainiui bitlai ėmė to gailėtis, todėl savo dainų tekstuose palikdavo žinutes, kurias galima išgirsti klausanti įrašo atvirkščiai.

 

Merilin Monro savižudybė buvo netikra

 

1962 metų rugpjūčio 5 dieną M. Monro buvo rasta negyva savo namų miegamajame Brentvude. Oficialiai teigiama, kad ji perdozavo migdomųjų vaistų. Kitoje versijoje teigiama, kad vienas daktaras be kito žinios skyrė jai raminančiųjų, kurie nederėjo tarpusavyje ir galėjo sukelti mirtį. Savižudybės versijai prieštarauja ne tik kai kurie faktai, bet ir tai, kad prieš mirtį ji buvo gerai nusiteikusi, planavo ateitį. Taip pat kalbama, esą Holivudo gražuolę nužudė vienas iš jos meilužių. Apie jos asmeninius ryšius su įžymiais ir galingais šalies vyrais žinojo visi, todėl belieka spėlioti, kuriam iš jų prireikė aktorės mirties. Priklausomybė alkoholiui ir raminamiesiems vaistams tapo puikia priedanga nusikaltimui įvykdyti. Taip pat žinoma, kad jos nuotaikos dažnai svyruodavo, o keturi bandymai žudytis iki tol irgi perša logišką išvadą, kad ji nusižudė. Šiaip ar taip, žvaigždei mistinė istorija tinka daug labiau, nei bet kuri iš galimų tiesų.

 

Suorganizuotas Džono Kenedžio nužudymas

 

1963 metų lapkričio 22 dieną važiuojantis atviru automobiliu  buvo nušautas Džonas Kenedis. Po oficialaus nužudymo tyrimo buvo nuteistas Ly Harvis Osvaldas, tačiau vis dar yra manančių, kad viskas buvo kur kas sudėtingiau. Įtarimą kelia jau vien tai, kad greiti ir taiklūs šūviai į judantį taikinį galėtų pretenduoti į Gineso rekordų knygą, nors žudiką pažinojusieji nelaikė jo geru šauliu. Jaunas JAV prezidentas, dar tik įpusėjęs kadenciją, vykdė pažadus tautai, gynė savo šalies interesus ir kovojo su jos priešais, tačiau turėjo problemų su valdančiaisiais, kurie galėjo prisidėti prie jo nužudymo. Manoma, kad Kenedžio mirties priežastimis galėjo tapti jo planuojami drąsūs politiniai žingsniai ar ryšiai su mafija. Įvykio vaizdo įrašas JAV rodomas per kiekvienas įvykio metines.

 

Šekspyras nieko neparašė

 

Viljamas Šekspyras laikomas vienu iškiliausių anglų ir Vakarų Europos rašytojų, bet apie jį žinoma labai mažai. Tik bažnytiniai įrašai liudija, kad jis buvo pakrikštytas 1564 m. balandžio 26 d. Stratforde prie Eivono. Nėra jam gyvam esant nutapytų portretų, nei amžininkų atsiliepimų. Nėra žinoma nieko, kas patvirtintų, jog tokius genialius kūrinius jis parašė pats. Yra nemažai tikinčių, kad kūrinius jis tik pristatydavo, kaip vieno ar kelių autorių grupės atstovas. Žymiausia versija, kad visi darbai buvo parašyti sero Francio Bekono, kurio išsilavinimas, iškalba ir aristokratijos išmanymas tai leistų. Neva F. Bekonas nenorėjo, kad jį vertintų kaip menkaverčių istorijų autorių, todėl perdavė savo autorystės teises. Net tarp pjesių eilučių randama užuominų apie jo autorystę, tačiau nėra jokių tiesioginių įrodymų.

 

Hitleris suvaidino savo mirtį

 

1945 metų balandžio 30 dieną, kaip rašoma istorijos vadovėliuose, supratęs, kad karas pralaimėtas, Hitleris nusižudė kartu su mylimąja Eva Braun. Jų kūnai buvo sudeginti dar iki Sovietų kariams įsiveržiant į jo bunkerį.  Yra versija, kad patys Hitlerio parankiniai „padėjo“ neryžtingam lyderiui garbingai pasitraukti, o deginimas turėjo paslėpti smurto žymes. Tačiau yra teigiančių, kad rasti palaikai – jų antrininkų. Manoma, kad tikrasis fiureris galėjo išvykti į Ispaniją, o vėliau į Pietų Ameriką ar net Antarktidą, o paskui gyvenęs Argentinoje, vokiečių bendruomenėje kaip kunigas iki mirties 1993 m. Yra net absurdiška versija, kad naciai savo vadą raketa „iššovė“ į bazę Mėnulyje. Abejonių kelia jo mirties įrodymų stygius – tiek vokiečiai, tiek amerikiečiai, tiek rusai prisipažįsta, kad svarių įrodymų, jo mirčiai įrodyti, neturi.

 

Princesė Diana buvo nužudyta

 

1997 metų rugpjūčio 31 dieną, kaip teigia oficiali versija, princesė žuvo po vakarienės su draugu Dodi Al Fajedu, požeminiame kelyje po Almos aikšte (Place de I‘Alme), netoli Eifelio bokšto, kai asmeninis vairuotojas nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į betoninę pertvarą, skiriančią važiavimo juostas. Vairuotojas ir draugas mirė iš karto, o sunkiai sužeista Diana per valandą buvo išvaduoda iš sumaitoto automobilio ir skubiai operuota. Mirė ketvirtą valandą ryte. Konspiracijos šalininkai tiki, kad jos mirtis buvo suplanuota rūmuose. Nužudymo priežastimi galėjo tapti jos būsimos sužadėtuvės su musulmonu, nors ji pati buvo katalikė. Musulmono įtraukimas į karališkąją britų šeimą nebūtų toleruojamas. Spauda apkaltino įkyrius paparacus, o teisėsauga – neatsakingą vairuotojo elgesį, kurio kraujyje rasta alkoholio ir antidepresantų pėdsakų. Be to, visi žuvusieji važiavo neprisisegę saugos diržų.