Esminę žmogaus charakteristiką apibūdina visiems žinomi Saulės horoskopai. Mitologinis horoskopas padeda pažvelgti į slapčiausius ir tamsiausius žmogaus dvasios kerteles. Senovės graikai manė, kad tamsiųjų jėgų astrologija yra ne mažiau svarbi nei tradiciniai Zodiako ženklai. Tikėta, kad abu horoskopai papildo vienas kitą.

 

pegasas

Kentauras (sausio 8 d. – vasario 12 d.)

 

Graikų mitologijoje kentaurai yra pusiau žmonių, pusiau arklių rasė, turinti žirgo kūną ir žmogaus galvą bei liemenį. Šiuo laiku gimę žmonės išsiskiria aršiu charakteriu ir nesivaldymu. Vienintelis išmintingas ir draugiškas kentauras Chironas turi teigiamą įtaką horoskopui. Apie šiuos žmones kalbama, kad juose gyvena žvėris. Juos valdo pagieža, pyktis, seksualiniai troškimai, baimė ir pavydas. Jie labiau linkę vadovautis jausmais, o ne protu.

 

Harpija (vasario 13 d. – kovo 18 d.)

 

Anot senovės graikų, tai bjauri sparnuota būtybė su aštriais nagais, simbolizuojančiais kerštą. Asmenims, gimusiems šiuo laiku, sunku atleisti, pamiršti pyktį, pavydą, nepasitenkinimą. Jie būna laimingi sužinoję apie savo priešų nelaimes ir nesėkmes.

 

Pegasas (kovo 19 d. – balandžio 24 d.)

 

Panašiai kaip legendinis sparnuotas arklys, gimusieji po šiuo ženklu linkę laikyti save pranašesniais, esančiais aukščiau kitų. Jie labai išdidūs ir yra įsitikinę, kad yra verti daugiau negu likimas pasiūlo. Kasdienybės rūpesčiai jiems svetimi, nes galva prikimšta romantinių ir idealistinių svajonių. Tačiau vieną dieną net ir pegasai yra nuleidžiami ant žemės. Paprastai toks nusileidimas būna labai skaudus.

 

Cerberis (balandžio 25 d. – gegužės 30 d.)

 

Antikinėse legendose Cerberis buvo trigalvis šuo milžinas, su gyvate vietoj uodegos, saugojęs požemio pasaulio valdovo Hado buveinės vartus. Karštakošiai šio ženklo atstovai pasiruošę kibti į atlapus dėl menkiausių priežasčių. Jeigu cerberiai bando nuslėpti savo laukinę prigimtį, kenčia nuo depresijos ir nuolatinės įtampos.

 

Satyras (gegužės 31 d. – liepos 3 d.)

 

Satyrai – pusiau žmonės, pusiau ožiai. Laikomi vaisingumo demonais. Jų laimė priklauso nuo lytinių santykių ir kitų kūniškų malonumų. Šiuo laikotarpiu gimę vyrai tampa mergišiais, be jokios gėdos sudaužantys moterų širdis, sugriaunantys šeimas. Moterims meilė neįsivaizduojama be gausybės kliūčių. Paprasta ir aiški meilė joms – nuobodybė.

 

Sirena (liepos 4 d. – rugpjūčio 10 d.)

 

Sparnuotosios sirenos nepaprastu balsu priviliodavo jūreivius ir juos pražudydavo. Realiame gyvenime sirenos – tai tokie žmonės, kurie savo žavesį (vidinį ar išorinį) panaudoja manipuliuoti kitais žmonėmis. jos visada sugeba gauti tai, ko nori.

 

Grifas (rugpjūčio 11 d. – rugsėjo 15 d.)

 

Didingas mitinis grifas – tai pusiau liūtas, pusiau erelis. Šio galingo padaro niekas nesuvaldys ir nesulaikys. Grifai kaip žmonės yra linkę į fanatizmą, kovoti dėl savo įsitikinimų nepaisant nieko. Tokie žmonės Viduramžiuose degindavo raganas ir kitus netradiciškai mąstančius žmones. Jie gali būti stebėtinai pavojingi.

 

Chimera (rugsėjo 16 d. – spalio 22 d.)

 

Chimera – daugialypė mitinė būtybė. Kartais mene vaizduojama su ožio, liūto ar gyvatės kūnu. Šiame laikotarpyje gimę žmonės veidmainiai, slepiantys savo tikrąjį veidą. Niekada jais negalima pasitikėti. Iš jų negalima tikėtis aiškumo, tikslumo ir konkretumo.

 

Sfinksas (spalio 23 d. – lapkričio 30 d.)

 

Paslaptingieji sfinksai yra šaltakraujiški, sukti, apdairūs, nuolatos bando kitus pergudrauti. Taip pat jie linkę kaupti pinigus slaptose vietose. Jie mano, kad pasaulis sukasi aplink juos, nors kai kuriais atvejais tai visai neprimena tikrovės. Neretai jie neturi tikrų draugų. Jiems reikėtų nustoti rinktis draugus pagal tai, kuo jie gali būti naudingi.

 

Minotauras (lapkričio 31 d. – sausio 7 d.)

 

Tai mitologinis žmogus su jaučio galva. Kad ir kaip apmaudu būtų, bet šiame laikotarpyje gimusieji niekada netampa lyderiais. Jie lyg jaučiai, priklausantys bandai. Tačiau jie moka linksmintis, švęsti ir mėgautis saldžiais pergalės vaisiais. Iš prigimties paslaugūs minotaurai, neretai linkę pasisavinti kitų žmonių mintis ir idėjas bei jas pristatyti kaip savas.