Šiuolaikiniai vyrai nenori atrodyti stereotipiškai. Jie stengiasi patikti moterims, atkreipti į save dėmesį. Tai padaryti stipriajai lyčiai padeda papuošalai, turintys magiškų galių.

 

Papuošalus mėgsta ir vyrai

Dar visai neseniai vyrai galėjo puoštis nebent marškinių rankogalių įmantresnėmis sąsagomis ar kaklaraiščio segtuku. Bet dabar viskas kitaip. Pavyzdžiui, drabužių modeliuotojas Karlas Lagerfeldas, slegiamas niūrios nuotaikos, užsimauna net 26 masyvius žiedus! O princas Haris nesiskiria su daugybe apyrankių.

Vyrai dievina papuošalus iš odos, tauriųjų metalų, platinos, kaučiuko ir juodo emalio. Bižuterija jiems – vienas būdų parodyti savo individualybę. Puošiasi ne tik scenos ar sporto žvaigždės, bet ir konservatyvūs bankininkai. Tiesa, jie sąmoningai renkasi skoningus papuošalus, tenkinančius jų poreikį būti pastebėtiems ir įvertintiems.

 

Stiprūs erotiniai signalai

Pagal nešiojamus papuošalus vyrus galima suskirstyti į dvi grupes. Vieną grupę sudaro konservatyvieji, daugybę metų segintys tą patį laikrodį ir nesukantys sau dėl to galvos. Viskas, ko jiems reikia iš laikrodžio, – kad rodytų tikslų laiką (nebūtina, kad puoštų). Jeigu bėgiosite po parduotuves ieškodama mielos smulkmenėlės tokio tipo vyrui, tik veltui gaišite laiką. Už dovaną jis, žinoma, mandagiai padėkos, bet paskui nukiš į tolimesnį kampą ir pamirš. Nesupykite – taip jis elgiasi su visais daiktais, be kurių gali apsieiti.

Tačiau puošnių blizgučių nesibodi tie, kurie į viską žiūri liberaliau, atviriau, turi beprotiškų sumanymų prikimštą galvą ir nieko nedaro vien dėl to, kad taip priimta. Šie žmonės nevaržo savo fantazijų. Puošimosi būdas – auskarų vėrimas paplitęs tarp meno ir mados pasaulio atstovų, kuriems daugiau negu dvidešimt keleri. Tiesa, verslo žmonės į auskaru puoštą bambą žvelgia kiek su panieka. Bet tai nereiškia, kad auskarai bamboje jiems negražu. Bambą ar spenelius puošiančius auskarus jie slepia po aukščiausios kokybės marškiniais, švarkais ir atidengia tik intymioje aplinkoje. Tai ženklas, kad šis vyras išradingas ir nesutramdomas, nepaisantis sustabarėjusių taisyklių. Su juo galima patirti ypatingų nuotykių…

 

Atspindi asmenybę

Vyrai į papuošalus visais laikais žiūrėjo labai rimtai. Senovėje papuošalai atspindėjo vyro statusą, valdžią ar drąsą. Prieš daugelį amžių karaliai, baroko epochos ponai papuošalais parodydavo, kas esą ir ką valdo. Mūsų laikų vyrai tą patį pabrėžia nešiodami pakabučius, grandinėles ir apyrankes. Be to, šios detalės gali atspindėti ir tai, kuo vyras domisi, pavyzdžiui, futbolo ar teniso aistruoliai renkasi papuošalus, susijusius su jų mėgstamu sportu, o buriavimo mėgėjai vasarą vaikšto pasidabinę apyrankėmis iš kriauklelių arba akmenukų.

Daugeliui vyrų patinka masyvūs sidabro dirbiniai, pabrėžiantys vyriškumą ir suteikiantys pasitikėjimo. Ne vienas renkasi brangius akmenis, nes tiki jų slapta galia. Kai kurie pasikabina ne po vieną!

Vyrams labai svarbu žiedai ir apyrankės – meilės ir ištikimybės simboliai. Tikima, kad jie saugo nuo blogio, ypač jeigu ant jų išgraviruoti keltų raštai arba ornamentai, panašūs į maorių tatuiruotes. Karščiausia pastarųjų metų naujiena – meteoritų gabalėliai, atstojantys žiedo akį arba pakabutį. Jie itin stipriai veikia vyrišką vaizduotę – jų kosminė kilmė susijusi su paslaptimi ir amžinybe.

 

Dovana sielai

Vyrai tiki, kad jų pasirinkti papuošalai gali patraukti moterų dėmesį, pelnyti palankumą, atnešti sėkmę, meilę, padėti siekiant tikslo. Vyrai su savo papuošalais jaučiasi tvirčiau ir geriau, todėl dažnai juos laiko talismanais. Kartais vyras nesiskiria su diržo sagtimi, kadaise išgelbėjusia gyvybę jo seneliui, arba „apyranke“, kuri ligoninėje buvo užrišta jo pirmagimiui sūnui. Indonezijos gyventojai tiki, kad puošdami savo kūną džiuginame sielą. Kai to nebedarome, siela nuliūsta ir išeina.

 

Garsūs dabitos

● Italų princas Lorencas de Medičis (XVI a.) per savo tuoktuvių ceremoniją buvo pasipuošęs brangakmeniais nusagstytu šaliku ir galvos apdangalu. Kiekvieno išsiuvinėto ornamento gijoje vietoj mazgelio buvo deimantas, rubinas arba perlas.

● Baroko ikona Liudvikas XIV, Karalius Saulė, pirmasis pasidabino švarku, kurio sagas atstojo deimantai. Po mėnesio taip rengėsi visos Europos puošeivos. Su Karaliumi Saule į madą atėjo dideli žiedai ir atlaso švarkai, nusagstyti brangakmeniais.

● Napoleonas Bonapartas per oficialias iškilmes būdavo išsipustęs kur kas labiau už savo mylimąją Žozefiną.

● Imperatorienės Jekaterinos favoritas kunigaikštis Grigorijus Potiomkinas vienoje caro rūmų puotoje pasirodė su kepuraite, puošta įspūdingo didumo deimantu. Brangakmenis buvo toks sunkus, kad jį prilaikyti turėjo net du tarnai.

Kokiam stiliui pirmenybę teikia jūsų išrinktasis?

Vyro pamėgti papuošalai išduoda kai kuriuos jo polinkius ir charakterį.

Pirato stilius kuriamas puošiantis grandinėmis su kaukole arba masyviu kryžiumi. Šis stilius leidžia vyrui jaustis laisvam, nevaržomam jokių normų ir taisyklių. Su tokiu vyru nuobodžiauti neteks – būkite pasirengusi nuotykiams.

Militaristinio stiliaus svarbiausias akcentas – grandinėlė ant kaklo su metaline plokštele, kurioje iškaltas asmens identifikacijos numeris. Šis stilius rodo žmogų esant ryžtingą, atkaklų, stiprios valios, nesutrinkantį ekstremaliomis aplinkybėmis. Tai vyras, kurį sunku prisijaukinti, juolab priversti paklusti.

Laisvas stilius – kuo daugiau spalvotų juostelių ant rankų ir kaklo, tuo geriau, nes tada vyras jaučiasi visiškai atsipalaidavęs, atitrūkęs nuo rūpesčių, niekuo neįpareigotas. Taip puošiasi žmonės, kuriems sunku paklusti griežtoms taisyklėms. Šis vyras – idealus partneris mėgstančiajai laiką leisti gamtos prieglobstyje. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad tokio vyruko atostogos tęsiasi ištisus metus.

Klasikinio stiliaus vyrams svarbiausia kokybiškos diržų sagtys ir skoningos rankogalių sąsagos, puoštos brangakmeniais, dažnai perduodamos iš kartos į kartą. Klasikinis stilius teikia pasitikėjimo savimi, byloja apie tvirtą vyro materialinę ir socialinę padėtį. Tokie žmonės dažniausiai turi stiprų savo vertės jausmą. Tikėtina, kad jie yra visuomenėje žibėti mėgstantys egoistai. Tokiu atveju moteriai tenka vienintelis vaidmuo – būti dar vienu vyro papuošalu.

Mačio stilių atpažinsite iš grubių auksinių grandinių, derinamų prie sportinės aprangos. Šio stiliaus vyras nėra pasipūtėlis ar egoistas, jam svarbiausia – kad juo žavėtųsi. Dažniausiai tai būna paprastas, patikimas ir nuoširdus vaikinas.

 

Vyrų talismanai

Vienaragis simbolizuoja gerą širdį, suteikia milžinišką energijos pliūpsnį.

Drakonas pritraukia laimę ir patikimai saugo nuo demonų. Jis palaiko savo šeimininką dvasiškai ir fiziškai, įkvepia kūrybinių galių.

Kardas simbolizuoja jėgą, narsą, valios stiprybę ir vaisingumą, pelno aplinkinių pagarbą ir pasitikėjimą.

Kūjis – magiškas germanų dievo Thoro įnagis. Simbolizuoja ryšį su genties tradicijomis ir protėvių gyvenimo būdu. Padeda sukaupti jėgas, gina nuo priešų, įkvepia drąsos ir noro veikti. Skatina lavintis ir tobulėti.

Dviašmenis kirvis – tai ryžtingumo ir gynybos simbolis. Jis įkūnija valdžią, garbę ir saugumą. Stiprina kilniąsias charakterio savybes, tiesos pojūtį.

Kryžius saugo sveikatą, padeda rasti išeitį, teikia jėgų.