Galbūt italai labiausiai didžiuojasi sveika ir subalansuota mityba, tačiau ne jiems priklauso sveikiausios mitybos titulas. Remiantis naujausia D. Britanijos „Oxham“ apklausa, Nyderlandai yra geriausia vieta , kurioje netrūksta kokybiško ir sveiko maisto. O Čado gyventojų mityba – pati skurdžiausia.

 

Po Nyderlandų, antroje ir trečioje vietoje atsidūrė Prancūzija ir Šveicarija. Tiems, kurie stebisi, kaip pirmoje vietoje atsidūrė Nyderlandai, reiktų paminėti, kad sąrašas buvo sudaromas ne atsižvelgiant į pomidorų, vynuogių ar alyvuogių aliejaus kokybę, bet į sveikos, įvairios mitybos prieinamumą visiems.

 

Nyderlandams pavyko užkopti į pirmąją vietą, nes maistas čia, palyginus su kitomis šalimis, yra gana nebrangus, taip pat čia mažiau nei kitur yra sergančiųjų diabetu.

 

Aukščiausias vietas sąraše užėmė Europos šalys. Iš 125 valstybių, 13 vietoje atsidūrė D. Britanija, JAV – tik 21 vietoje, Estija – 25, Latvija – 30, o Lietuva, žemiausiai iš visų Pabaltijo šalių – 51 vietoje.

 

„Skurdas ir nelygybė yra svarbiausi bado veiksniai. Badas prasideda ten, kur prastas valdymas, silpna distribucija ir finansinės rinkos. Didžioji pasaulio dalis negauna pakankamai sveiko ir už prieinamą kainą maisto“, – spaudai skirtame pareiškime teigia tarptautinis „Oxham” vykdomasis direktorius Vinis Bjanjima.

 

Tyrėjai siekė išsiaiškinti: „Ar žmonės turi pakankamai maisto?“, „Ar jie gali įpirkti maisto produktus“, „Ar maistas yra geros kokybės?“, „Kokia nesveikos mitybos įtaka sveikatai?“.

 

30 paskutiniųjų sąrašo vietų užėmė Afrikos valstybės, iš kurių paskutinėje vietoje – Čadas. Šioje valstybėje vaikų mityba pati skurdžiausia, o maisto kainos pačios aukščiausios. Be to, šioje valstybėje parduodamo maisto vertė yra prasčiausia, palyginus su kitomis šalimis. Čia taip pat blogiausios higieninės sąlygos. Vienas iš trijų Čade gyvenančių vaikų sveria per mažai. Priešpaskutinę ir trečią nuo galo vietas dalinasi Etiopija ir Angola. Prasčiausia mityba nustatyta Sacharos regione ir Jemene.