Norėdami išreikšti pasižadėjimą vienams kitam, Senovės Romoje įsimylėjėliai savo damoms dovanodavo svarainių. Graikai svarainį taip pat laikė romantikos simboliu. Mitologijoje svarainis – tai meilės deivės Afroditės dovana. Senovės Graikijoje buvo paprotys į nuotakos vežimą įmesti svarainių.

 

Kai kurie mokslininkai spėja, kad svarainis galėjo būti tikrasis uždraustasis vaisius. Svarainiai kilę iš Kaukazo regiono, kur, manoma, buvo Edeno sodai. Manoma, kad Ieva galėjo susigundyti paragauti šio auksinio, svaiginančiai kvepiančio vaisiaus, iš pažiūros primenančio obuolį, rašo cookinglight.com.

 

Aromatingas vaisius dera su vanile, muškatu, gvazdikėliais, cinamonu, imbieru ir citrina.

 

Dažniausiai iš svarainių gaminami saldūs patiekalai, verdami džemai, kompotai. Tačiau Viduriniųjų Rytų tautose svarainių dedama į saldžiarūgščius mėsos troškinius. Lotynų Amerikos šalyse ir Ispanijoje gaminama svarainių pasta „Membrillo“, kurią vietiniai dažniausiai valgo su „Manchego“ sūrio užkandžiais.

 

Svarainiuose yra labai daug pektino, medžiagos, kuri padeda sustingti želėms ir džemams. Marmelado pavadinimas kilo iš portugališko svarainio pavadinimo – marmelo.

 

Svarainių vaisiai sunoksta iki vėlyvo rudens ar net žiemos.

 

Apvirti svarainiai su cinamonu

 
  • Svarainis
  • 4 puodeliai vandens
  • 30 ml skysto saldiklio
  • Valgomasis šaukštas malto cinamono
  • Žiupsnelis maltų, juodųjų pipirų
  • Valgomasis šaukštas citrinos sulčių

Gaminimas

 

Supjaustykite svarainį į keturias dalis ir nulupkite.

 

Į didelę keptuvę su dangčiu įpilkite 4 puodelius vandens ir sudėkite kitas sudėtines dalis.

 

Sudėkite svarainių ketvirčius ir virkite ant lėtos ugnies 45 minutes, kol svarainis labai suminkštės.

 

Su kiaurasamčiu išgrėbkite svarainius. Apšlakstykite vaisius kepimo skysčiu ir pabarstykite cinamonu. Apvirti svarainiai skoniu primena keptą obuolį ar kriaušę.

Spausdinti