Patinka jums tai ar ne, bet šv. Valentino diena pasaulį užkariavus jau ne vieną dešimtmetį. Lietuvoje ši meilės gelbėtojo diena neįsivaizduojama be raudonų širdelių, šokolado ir gėlių. Tačiau ne visuose kraštuose tradicijos yra tokios pat…

 

Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje Valentino diena lyginama su masiniu pamišimu. Romantiškiausia metų diena neįsivaizduojama be atviručių, gėlių, ypač rožių, šokolado ir kitų saldumynų.

 

Tailande šv. Valentino diena švenčiama ore. Šią dieną populiarios neįprastos vestuvių ceremonijos ore su parašiutu, lipant uolomis ar po vandeniu. Tailandietės moterys vyksta į šventovę, kurioje prie induistų Dievo skulptūros kojų padeda rožių, žvakių ir smilkalų, ir meldžiasi už savo vyrus.

 

Gvatemaloje šv. Valentino diena – labai smagi ir triukšminga fiesta. Visoje Lotynų Amerikoje šv. Valentino diena ne tiek mylimųjų diena, kiek visos šeimos ir draugų šventė.

 

Vokietijoje be šokoladinių širdelių, labai populiarūs širdelės formos meduoliukai. Jie, perrišti ryškiais kaspinais pardavinėjami mugėse visoje Vokietijoje.

 

Japonijoje moterys šokoladinius desertus dažniausiai gamina namie. Šiuo skanumynus juos dovanoja savo mylimiesiems. Vyrai moterims atsilygina dovanomis kovo 14-ąją, vadinamą baltąja diena.

 

Indai per šv. Valentino dieną dažnai rengia protestus, per kuriuos degina atvirutes, plakatus ir kitą šv. Valentino dienos atributiką. Šiuo veiksmu indai išreiškia nepalankumą vakarietiškai kultūrai, kuri mėgina išstumti jų tradicijas.

 

Irake šv. Valentino mylimieji vieni kitiems dovanoja Adomo ir Ievos simbolį – obuolį, kuriame prismaigstytą džiovintų gvazdikėlių.

 

Italijoje, ypač romantiškoje Veronoje, kurioje gimė V. Šekspyro istorija apie aistringą Romeo ir Džiuljetos meilę, šią dieną organizuojami įvairiausi renginiai.