Maždaug pusė visų nėščiųjų moterų patiria rytinį pykinimą. Vis dėlto daugeliui moterų rytinis pykinimas sukelia tik nedidelį diskomfortą ir tik kai kurioms moterims dėl rytinio pykinimo iškyla reali grėsmė savo ir kūdikio sveikatai. Nėščiajai, kuriai nustatomas šis sutrikimas, gali kristi svoris, trūksta energijos, o kūdikiui motinos įsčiose gali trūkti gyvybiškai svarbių maisto medžiagų.

 

Sunkus rytinis pykinimas diagnozuojamas, kai moteris per nėštumą vemia labai dažnai ir negali virškinti jokio maisto ir skysčių.

 

Kad išvengtų rytinio pykinimo, nėščiajai rekomenduojama valgyti, kai ji jaučiasi geriausiai arba yra alkana, vengti maisto kvapų, pagulėti, kai pykina, valgyti ir gerti po mažai, bet dažnai, vengti riebaus, aštraus maisto. Nuo įprasto nėščiųjų pykinimo gali padėti sūrūs maisto produktai, imbieras ir ledinukai.

 

Kai nėščiajai diagnozuojamas sunkus rytinis pykinimas gydytojai skiria vitaminą B6 arba stipresnius vaistus. Kartais skiriami antihistamininiai vaistai, kuriuos reikia vartoti prieš naktį, nes sukelia mieguistumą.

 

Natūraliosios medicinos šalininkai sunkų rytinį pykinimą patiriančioms nėščiosioms rekomenduoja akupuntūros ir akupresūros seansus.

 

Kol kas nėra išsiaiškinta, kas sukelia pykinimą rytais. Manoma, kad pykinti gali pradėti dėl pakitusio moters organizmo hormonų kiekio. Dažniausiai rytais pykina tas nėščiąsias, kurių motinos ir močiutės taip pat patyrė rytinio pykinimo priepuolius. Kiti gydytojai teigia, kad rytinį pykinimą gali sukelti nevisavertė būsimosios mamos mityba.