Senovės Graikijoje jie buvo vadinami Saulės numylėtaisiais, ypatingaisiais, net dievais. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje ne kiekvienas džiaugiasi turėdamas tokią „dievišką“ dovaną. Daugelis visomis įmanomomis priemonėmis siekia atsikratyti erzinančių strazdanų, nors jomis papuoštas veidas atrodo jaunatviškas ir valiūkiškas.

 

Moksliškai strazdanos vadinamos „Ephelis“ – tai graikų kalbos žodis, reiškiantis „saulės dėmes“. Strazdanos atsiranda dėl odos pigmentacijos sutrikimų ir gali būti skirtingos. Auksinės strazdanos – tai melanino (spalvos pigmento) sankaupa, susiformavusi iš aminorūgščių (tirozino), veikiant ultravioletiniams spinduliams. Strazdanos turi nemažai panašumų į odos įdegį, tačiau įdegis pasiskirsto tolygiau. Tokios strazdanos būna dviejų rūšių: paprastosios ir įgytosios po saulės vonių. Tai – nedidelės, apvalios dėmelės ant odos.

 

Kiti strazdanų tipai būna tamsesnės spalvos, netaisyklingų formų, nelygiais kraštais. Jos dažniausiai išmargina pečius ir nugarą, vietas, kurios greičiausiai nudega saulėje. Strazdanų paprastai padaugėja pavasario ir vasaros mėnesiais, kai saulė intensyvesnė. Saulė nubučiuoja daugelį labai šviesios, išblyškusios odos, neryškių akių, šviesių ar rausvų plaukų savininkus. Strazdanų galima išvengti, naudojant specialų losjoną ar apsauginį kremą nuo saulės.

 

Trečiasis strazdanų tipas – tai lentigo dėmės. Jos atsiranda deginimosi metu. Lentigo dėmės kur kas tamsesnės nei kitų tipų strazdanos. Kitaip nei pastarosios, jos neišblunka žiemą. Tokias strazdanas reikėtų patikrinti, ar jose nėra vėžinių ląstelių.

 

Daugeliui vyrų strazdanotos moterys atrodo labai patrauklios. Tokios merginos ir moterys atrodo jaunatviškos, žaismingos ir energingos. Strazdanos neretai tiesiog paryškina natūralų veido grožį. Galbūt nereikėtų jų stengtis atsikratyti, o pradėti džiaugtis savo unikalumu? Kalbama, kad net Holivudo aktorės kartais nusipiešia strazdanėlių ant veido, kad atrodytų patrauklesnės…

 

Net Egipto karalienė gražioji Kleopatra žinojo, kad strazdanas balina pienas ir pieno produktai. Sumalkite porą juodųjų serbentų, rūgštynių ir šermukšnių lapų, ir sumaišykite su šaukšteliu grietinės arba natūralaus jogurto. Kaukę tepkite ant veido ir palaikykite 25 minutes. Po to nuplaukite šiltu vandeniu arba vandeniu skiestu pienu (1: 1). Kita kaukė, balinanti odą: išplakite kiaušinio baltymą ir sumaišykite su šaukšteliu citrinos sulčių.

 

Gera žinia tiems, kurie strazdanų negali pakęsti – su amžiumi jos nyksta. Apie trisdešimtmetį jų bus gerokai mažiau, i iki keturiasdešimtmečio nebeliks nė pėdsako. Strazdanos, be jokios abejonės, yra jaunystės simbolis. Tik jums spręsti, ar verta jų atsikratyti.