Norint atrodyti gerai, nereikia turėti daug pinigų. Visi žino garsių ir turtingų moterų, kurios, regis, gali viską sau leisti, samdo geriausius pasaulio stilistus, kad sukurtų įvaizdį ne tik ypatingoms progoms, bet ir kasdien, tačiau vis vien atrodo taip, lyg šį rytą būtų ne ta koja išlipusios iš lovos.

 

5 ženklai, rodantys stiliaus jausmo trūkumą:

 

stilius 1

 
  • Nemokėjimas derinti garderobo spalvų. Gebėjimas suderinti keletą spalvų aprangoje – menas, kuriam, deja, gabūs ne visi. Visai nebūtina bandyti suderinti keletą skirtingų spalvų ar atspalvių, jei net nenutuokiate, ar taip apsirengusios atrodysite gerai. Pradėkite mokytis derinti nuo pagrindų: iš pradžių pabandykite suderinti tos pačios spalvos, bet skirtingų atspalvių drabužius, pavyzdžiui, raudoną su rožine, mėlyną su žydra ir palyginkite rezultatus. Ilgainiui atsiras stiliaus jausmas ir supratimas, kokios spalvos labiausiai dera. Tada šios stiliaus klaidos pavyks išvengti.
 

stilius2

 
  • Dėvėti padirbtus prabangių prekių ženklų drabužius. Klastotės, padirbiniai, kopijos – žodžiai skirtingi, bet reiškia tą patį. Nepirkite brangių daiktų kopijų. Pagrindinė taisyklė – jeigu daiktas turi prekės ženklą, bet nėra originalus – tai yra klastotė ir stilingos moters ar merginos spintoje jam ne vieta. Juk visada galima rasti nebrangių, bet ne mažiau gražių ir įspūdingų kolekcijų, kurios atrodys geriau nei padirbiniai. Verta pasidomėti sezono tendencijomis ir paieškoti įdomių modelių, kurių kaina, negąsdintų piniginės.
 
  • Netinkamai parinkti aksesuarai. Idealus įvaizdis be tinkamai parinktų aksesuarų nėra visiškai išbaigtas. Tačiau nereikėtų per daug apsikarstyti papuošalais, reikėtų rinktis aksesuarus, derančius prie bendro aprangos stiliaus ir spalvų. Aksesuarai – tai ne tik rankinės, bet ir papuošalai bei galvos apdangalai. Pavyzdžiui, vasarą ryškus įvaizdžio akcentas gali būti šiaudinė skrybėlė arba stilingas turbanas.
 

stilius3

 
  • Dėvėti netinkančius jūsų figūrai drabužius. Geras skonis – tai stiliaus pojūtis ir mokėjimas derinti spalvas. Dažniausiai to išmokstama ne per vienerius metus, bandymų ir klaidų keliu. Moterys po trisdešimtiems paprastai jau gana gerai žino, kas joms labiausiai tinka ir kokią aprangą rinktis, kad atrodytų puikiai. Jeigu vis dar sunku išsirinkti suknelę, reikėtų pagalvoti apie kelis dalykus. Pavyzdžiui, pernelyg aptempta suknelė nepuošia „plius“ dydžio moters, labai siauri džinsai netinka merginoms su siaurais klubais ir plačiais pečiais, o pažemintas liemuo prideda keletą papildomų centimetrų platokus klubus turinčiai dailiosios lyties atstovei. Įvertinkite savo figūros trūkumus ir privalumus arba tai, ką reikėtų paslėpti, o ką priešingai – išryškinti.
 
  • Viešai demonstruoti apatinius drabužius. Dar viena moterų dažnai daroma stiliaus klaida – per drabužius persišviečiantys (arba išlendantys) apatiniai. Kyšantis apatinių kelnaičių kraštelis, kontrastingų spalvų liemenėlės petnešėlės atrodo provokuojančiai, todėl taip atrodanti moteris rizikuoja būti palaikyta lengvabūdiška.
 

Ir paskutinė pastaba, galbūt padėsianti neprarasti sveiko proto ir susikurti unikalų stilių. Labai dažnai internete ar žurnaluose galima rasti daiktų, kuriuos reikėtų šį sezoną įsigyti arba išmesti, sąrašus. Nereikėtų į tai žiūrėti labai rimtai. Ypač kritiškai reikėtų vertinti tuos sąrašus, kurie rekomenduoja moterims, sulaukusioms tam tikro amžiaus, atsisakyti tam tikrų drabužių. Pasaulyje yra daugybė stilingų, vyresnio amžiaus moterų, kurios mielai nešioja, pavyzdžiui, džinsus pažemintu liemeniu arba trumpas sukneles ir atrodo stulbinančiai. Kita vertus, natūralu, kad metams bėgant, stilius keičiasi: moteris subręsta, įgyja daugiau patirties ir supratimo, kas būtent jai labiausiai tinka. Siekiamybė turėtų būti atrodyti stilingai, bet ne madingai, patogiai, o ne netvarkingai, subtiliai seksualiai, o ne perdėtai atvirai.