Steviją galima būtų pavadinti sveikesniu cukraus pakaitalu, kuris nedidina kraujo spaudimo ir cholesterolio. Centrinės ir Pietų Amerikos augalas vietinių būdavo naudojamas saldinti arbatas ir kaip liaudies gydomoji priemonė.

 

Stevijos ekstraktas net 300 kartų saldesnis nei cukrus, tačiau turi kartumo poskonį, kurį suteikia augalo eteriniai aliejai, taninai ir flavonoidai. Stevijoje gausu antioksidantų, kurie neutralizuoja laisvuosius radikalus. Panašių, kartumą suteikiančių medžiagų yra arbatoje ir kavoje. Tačiau būtent dėl šių medžiagų stevijos ekstraktas yra sveikesnis nei cukrus.

 

Ypač stevija paplito Japonijoje, kurioje 1970 – 1971 metais buvo uždrausti dirbtiniai saldikliai. Japonai atliko ne vieną tyrimą, kurio metu įrodyta stevijos nauda sveikatai. Stevijos ekstraktas nesukelia  alergijų, tinkamas žmonėms, sergantiems diabetu ir fenilketonurija.

 

Nors stevija yra labai populiari Japonijoje, Kinijoje, Izraelyje ir kitose šalyse, tačiau Jungtinėse Valstijose maisto pramonėje leidžiama naudoti ne visus saldiklius su stevijos ekstraktu. Europos Sąjunga jos taip pat kol kas nepripažįsta kaip maistinio augalo, nes jo savybės nėra pakankamai ištirtos…

 

Palyginus su kitais saldikliais, stevija yra saugesnė alternatyva. Tačiau šiais laikais žmonės naudoja per daug saldžių produktų, todėl galbūt būtų geriau išvis nesaldinti patiekalų ir gėrimų, kuriuos nėra būtina saldinti?