Įprasta manyti, kad elgesys priklauso nuo lyties. Berniukai mėgsta žaisti su mašinėlėmis, o mergaitės su lėlėmis. Vyrai peršasi, o moterys pasiima vyro pavardę. Tačiau tai, kas normalu ir įprasta Vakarų pasaulyje, nebūtinai yra taip pat kitose pasaulio dalyse.

 

Belgijoje berniukai dėvi rožinius drabužėlius. Lietuvoje, kaip ir daugumoje vakarietiškų valstybių, tradiciškai mergaitės rengiamos rožiniais, o berniukai – žydros spalvos drabužėliais. Tačiau taip nebuvo visą laiką. Iki XX amžiaus pradžios rožinė buvo laikoma išimtinai berniukų spalva, o žydra – mergaičių. Dar ir dabar Belgijoje manoma, kad rožinė spalva stipresnė, o žydra – švelnesnė.

 

Vienos Vietnamo etninės grupės vyrai po vestuvių pasiima moterų pavardę. Pietų Vietnamo etninė grupė Ede pasaulyje vadinama viena moteriškiausių kultūrų: čia visa nuosavybė priklauso moterims ir yra paveldima dukterų. Po vedybų vyras atsikrausto į nuotakos namus ir pasiima žmonos pavardę.

 

Japonijoje tik moterys dovanoja šv. Valentinos dienos dovanas. Mums įprasta, kad vyrai per šv. Valentino dieną padovanoja rožių, saldainių dėžutę ar juvelyrinių dirbinių. Tačiau Japonijoje yra atvirkščiai! Japonės paprastai per Valentino dieną dovanoja šokoladą. Vyrai moterims dovanoja kovo 14-ąją, vadinamąją baltąją dieną.

 

Arabų šalyse draugiškumo ženklas vyrams – eiti, susikibus rankomis.

 

Mauritanijoje patraukliausiomis laikomos nutukusios moterys. Mažoje vakarų Afrikos valstybėje, kuo moteris storesnė, tuo ji gražesnė. Stambi moteris laikoma grožio ir turto simboliu, o liekna moteris asocijuojasi su skurdu ir ligomis. Šioje valstybėje moterys ir merginos vis dar prievarta maitinamos, kad priaugtų svorio.

 

Bisau Gvinėjoje moterys pasiperša vyrams ir vyrai negali niekaip atsisakyti. Tą dieną moterys būsimajam vyrui paruošia ypatingą patiekalą.