Jau nežinia, kelintą kartą. Tikriausiai šimtas pirmąjį arba tūkstantis šimtas pirmąjį pasižadate sau, kad pradėsite naują, kitokį gyvenimą, kuriame galėsite save mylėti, savimi didžiuotis ir nesigėdyti to, kokie esate.

 

Pradžių pradžia

Galai žino, kelintą kartą perverčiate storiausius užrašus, prirašytus pačių išmintingiausių dietų, ir išsirenkate tokią, kuri, mūsų manymu, tikrai bus veiksminga. Išsirenkate ir, liaudiškai tariant, sėdate ant jos. Iškart po darbo lekiate į aerobikos užsiėmimus ar treniruoklių salę (jei galimybės leidžia – dar ir prieš darbą septintą ryte). Tiesiog pašėlusius pinigus suplojate už masažisto darbą (o ką daryti, jei aplinkiniai kaip susitarę tvirtina, kad masažisto rankos stebuklus daro – vienam vien tik nuo masažo kokie šeši kilogramai dingo, antram – visi septyni, o trečias dar ir didžiulį energijos antplūdį jausdavo).

 

Entuziazmas

Suskaičiuokite: dieta (tiesą sakant, beveik badavimas, nes trijų stiklinių vandens, puodelio kavos ir vieno nedidelio agurkėlio per dieną maistu vadinti liežuvis neapsiverčia), sporto salė bei puikusis, stebuklus darantis masažistas… Ir kiekvieną vakarą su viltimi kopiate ant svarstyklių.

 

Rutina

Po mėnesio visa tai tampa kasdienybe, ima varginti, slėgti ir su nekantrumu vis dirsčiojate į veidrodį: kada galų gale vietoj minkštučio žmogelio pasirodys supermodelis! Jei iš tiesų norite patobulinti savo figūrą, nusiteikite nuolatos sportuoti. Tai negali būti trumpalaikis užsiėmimas. Sporto salė – ne riebalų nusiurbimas chirurginiu būdu. Nepakaks kartą per metus (kokį mėnesėlį) pasilaikyti dietos ir porą kartų nueiti į masažo kabinetą. Vadinasi, figūros tobulinimas – sudėtingas ir painus procesas. Taigi ko iš tiesų reikia?

 

Apranga ir avalynė

Štai kur tikras rojus moterims: kelnės, marškinėliai, kojinaitės, kuprinės ir rankšluosčiai. Tik neskubėkite! Aprangą treniruotėms reikia rinktis atidžiai. Visų pirma apranga turi būti patogi ir nevaržyti judesių. Ir būtinai geros kokybės! Geriausia pirmenybę teikti gaminiams iš natūralaus pluošto su šiek tiek poliesterio ar laikra. Tokie drabužiai leidžia kūnui kvėpuoti. Be abejo, drabužis jums turi tikti ir patikti. Nesvarbu, kad draugė skambina iš parduotuvės ir džiugia greitakalbe pila, kokį nuostabų treningą ką tik įsigijo, todėl siūlo „prigriebti“ tokį patį ir jums. Nepasiduokite pagundai, privalote prieš tai pasimatuoti!

Itin svarbu pasirinkti tinkamą avalynę treniruotėms. Jei jūsų laukia žygis į aerobikos salę, rinkitės aukštais auliukais batelius, saugančius čiurnas nuo traumų. Jei tokie nepatinka, galima avėti bėgimui skirtus lengvus kedus. Patikėkite, geros kokybės avalynė verta už ją sumokėtų pinigų, nes tarnaus ilgai net jei itin aktyviai sportuosite (nesvarbu, salėje ar lauke).

 

Pirmoji treniruotė

Svarbu iš anksto pasirinkti prigimčiai artimą sporto šaką. Jėgos sportą ar šokius – rinktis jums! Beje, apšilimas būtinas prieš bet kokią treniruotę, nes jis teigiamai veikia širdies bei kraujagyslių sistemos darbą, puikiai apšildo raumenis ir paruošia juos sunkesniam darbui.

Atėję į treniruoklių salę pirmiausia žingsniuokite kardiotreniruoklių (bėgimo takelio, dviratinio treniruoklio ir pan.) link. Ir negailėkite savęs! Tikriausiai žinote, kad riebalų deginimo procesas prasideda po 20 min. apšilimo… Žinoma, raumenis galima apšildyti ir atsilenkimais – gulint ant grindų kelti viršutinę kūno dalį apie 15–20 min. (geriausiais savo žydėjimo metais Arnoldas Švarcenegeris būtent taip pradėdavo savo treniruotes).

 

Po treniruotės

Atminkite, kad iš sporto salės turite išeiti, o ne iššliaužti. Tempimo ir kvėpavimo pratimai turi padėti jums grįžti į pirmykštę būseną. Jei vis dėlto persistengėte, gali būti, kad ryte pabusite dėl maudžiančio kūno (blogiausiu atveju, jei persistengėte ne šiek tiek, posakis „ne ta koja išlipo iš lovos“ visiškai netiks – abi kojos bus „ne tos“). Tokio rytinio maudulio išsigąsti ir atsisakyti treniruotės kitą dieną nereikėtų. Treniruotė kaip tik padės greičiau atsikratyti nemalonių pojūčių. Kad išvengtumėte panašių „kančių“, galite iš karto po treniruotės išmėginti masažisto rankų miklumą (profesionalus masažas ne tik atpalaiduos raumenis po intensyvios treniruotės, bet ir padės koreguoti figūrą), o grįžę namo pagulėkite šiltoje vonioje su aromatiniais aliejais arba jūros druska.

 

Rezultatai

Kada pasirodys rezultatai? Neskubėkite! Tik po kelių mėnesių reguliarių treniruočių aplinkiniai pastebės malonias permainas. Be to, treniruotis reikėtų 3–4 kartus per savaitę po 1,5 valandos. Iš šio laiko 45 minutės turi būti skirtos aerobiniam darbui, kitą laiką paskirstykite jėgos treniruotei ir tempimo pratimams po treniruotės.

Egzistuoja nuomonė, kad norint pasiekti pačius geriausius rezultatus, treniruotis privaloma kasdien. Iš tiesų kūnui reikia ne tik krūvio, bet ir poilsio. Kad ir kokia būtų apkrova, bėgant laikui organizmas adaptuojasi prie fizinių krūvių ir reaguoja kaip į normalią būseną. Kaip tik dėl šios priežasties geriausias grafikas: diena treniruočių, diena poilsio, vėl treniruotės ir t. t.

 

Epilogas

Svarbiausia pamoka – nepersivalgykite! Jūsų dietą dabar turi sudaryti tik sveiki produktai: daržovės, vaisiai, naudingieji riebalai ir angliavandeniai. Gerkite daugiau vandens! Tegul sveikas gyvenimo būdas tampa malonumu!

 

Svarbu

  • Norint energingai ir tikslingai sportuoti, būtina pasirinkti tinkamą aprangą bei avalynę.
  • Sportas, derinamas su sveika mityba ir poilsiu, duos geresnių rezultatų.
  • Sportuojančio žmogaus mityba turi būti visavertė, be jokių „juodųjų“ dietų.