Smilkalai – kvapiosios medžiagos, kurios smilkdamos skleidžia tam tikrą aromatą. Nuo senų laikų smilkalai naudojami per įvairius ritualus, religines apeigas, gydymo tikslais arba tiesiog norint pajusti malonų, jaukumo suteikiantį aromatą…

   

Iš ko gaminami smilkalai?

 

Smilkalus sudaro dvi dalys: pagrindas ir eterinis aliejus. Pagrindas gali būti iš anglies arba įvairių augalų mišinių. Anglies pagrindo smilkalai būna juodi ir smilkdami skleidžia tik eterinio aliejaus kvapą. Augalų mišinio pagrindo smilkalai būna rudos arba šviesiai rudos spalvos ir smilkdami skleidžia ir aliejaus, ir smulkintų augalų aromatą.

 

Pasigaminti smilkalus galima ir patiems, įsigijus smilkalų mišinių. Svarbiausia, kad smilkalai būtų geros kokybės, o tuomet jau galima eksperimentuoti ir kurti individualius kvapus konkrečiam tikslui.

 

 

Kaip išsirinkti tinkamą kvapą?

 

Tinkamus smilkalus galima rinktis pagal intuiciją, Zodiako ženklą arba tiesiog pagal kvapą, kuris yra skirtas konkrečiam tikslui pasiekti. Perkant smilkalus rekomenduojama rinktis pagamintus iš natūralių medžiagų, be sintetinių priemaišų, kurios dažnai sukelia galvos skausmus. Smilkalo kvapui labai svarbi eterinio aliejaus, iš kurio gaminami smilkalai, kokybė: iš natūralių kvapų pagaminti smilkalai kvepia gaiviai, maloniai. Taip pat renkantis smilkalus nereikia bijoti eksperimentuoti. Kvapus galima maišyti, kol bus atrastas individualus aromatas, tinkantis būtent jums.

   

Smilkalų kvapas pagal Zodiako ženklą

 

Avinams tinka sandalmedžio, eukalipto, gintaro ir levandos aromatai.

 

Jaučio ženklo atstovams tinka lelijos, lotoso, rožės ir miros kvapai.

 

Dvyniamspušies, kedro, citrusų ir obuolių aromatai.

 

Vėžiams tinka jazmino, citrinos, magnolijos, eukalipto ir sandalmedžio aromatai.

 

Liūtams – rožės, gintaro ir sandalmedžio aromatai.

 

Mergelėms tinka cinamono ir vanilės aromatai.

 

Svarstyklėms – rožės ir magnolijos aromatai.

 

Skorpionams tinka kamparo, rožės ir sandalmedžio aromatai.

 

Šauliams – alavijo, gintaro, lotoso, magnolijos aromatai.

 

Ožiaragiams tinka kokoso, lotoso ir vanilės aromatai.

 

Vandeniams – lotoso, rožės, miros, gintaro ir citrinos aromatai.

 

Žuvims tinka gėlių žiedlapių, citrinžolės, sandalmedžio, alavijo ir jazmino aromatai.

 

 

Kvapų reikšmės

 

Kiekvienas smilkalo kvapas pasižymi individualiomis savybėmis: vienas ramina, kitas šalina įtampą, trečias gydo, saugo ir t. t.

 

Alavijo kvapas ramina, šalina įtampą, gydo bronchus ir kvėpavimo takus. Šio kvapo smilkalai naudojami siekiant pagerinti sveikatą.

 

Kamparo kvapas yra aitrus, todėl žmones, turinčius jautresnę uoslę, gali erzinti. Šis kvapas padeda susikaupti ir suteikia energijos. Gydomoji jo galia – antiseptinės savybės.

 

Cinamono egzotiškas kvapas tonizuoja, padeda susikaupti ir yra tiesiog nepakeičiamas medituojant. Šio kvapo smilkalai naudojami gydyti, pinigams pritraukti, be to, stiprina psichines galias ir sukelia apsaugines vibracijas.

 

Jazmino kvapo smilkalai nepakeičiami per meilės burtų ritualus. Jazminas nuo seno laikomas meilės simboliu ir nors jo kvapas aitrus, tai vienas geriausių afrodiziakų. Pasmilkius jazmino kvapo miegamajame galima tikėtis pranašiškų sapnų.

 

Eukalipto kvapas padeda susikaupti, skatina kūrybingumą, nepakeičiamas medituojant. Šis kvapas atbaido ligas ir užtikrina gerą miegą.

 

Gvazdikėlio kvapas susijęs su pinigais, apsivalymu, apsauga, meile, aistra ir gerų dvasių pritraukimu. Smilkomi gvazdikėliai valo erdvę, naikina neigiamą energiją.

 

Jonažolės aromato smilkalai naudojami negatyvioms dvasioms išvaryti. Šis kvapas pritraukia sėkmę ir atbaido ligas.

 

Smilkstantis levandos aromatas atpalaiduoja, ramina, valo, saugo nuo piktos akies ir gydo.

 

Rožės aromato smilkalai būna saldūs ir tonizuojantys. Jie veikia kaip natūralus antidepresantas, gerina nuotaiką, atpalaiduoja nervų sistemą.

 

Saldus vanilės aromatas ilgina gyvenimą ir saugo šeimą. Taip pat suteikia energijos, pritraukia sėkmę ir veikia kaip afrodiziakas.

 

 

Kaip tinkamai smilkyti?

 

Pačių pasigamintiems smilkalams deginti geriausia naudoti nedidelį indelį, pripildytą druskos arba smėlio. Birūs produktai sugeria nuo smilkalų sklindančią šilumą, be to, indas neperkaista ir nesuskyla. Smilkant smilkalų lazdeles reikia uždegti lazdelės galą, jį užpūsti, išsklaidyti dūmą ir įstatyti į smilkalinę. Magiškiems ritualams naudotus smilkalus, jų pelenus ir kitus likučius reikia užkasti į žemę.

 

 

Žiupsnelis istorijos

 

Japonijoje smilkalai plačiai pradėti naudoti apie800 m. Jų deginimas buvo skirtas ne tik aromatui pasklisti patalpoje, bet ir laikui matuoti: linksmindamos turtingus klientus, Geišos gaudavo atlygį už tai, kiek smilkalų lazdelių būdavo sunaudota per vakarą. Specialus laikrodis, kuriame buvo smilkomi smilkalai, suskambėdavo, kai sudegdavo viena lazdelė. Tuomet būdavo uždegama nauja smilkalų lazdelė, ir linksmybės tęsdavosi…

   

Faktai ir įdomybės

 
  • Smilkalai išvertus iš lotynų kalbos reiškia „sudegęs“.
  • Graikų kalbos žodis „aromata“ reiškia smilkalus.
  • Pirmieji smilkalai buvo sakų ir aromatinių augalų deginimas laužuose.
  • Egiptą valdant faraonui Cheopsui šventyklose buvo gausiai naudojami smilkalai.
  • Egipte keletą kartų per dieną būdavo smilkomi brangūs smilkalai dievams.
  • Delfų orakulo žynės sėdėdavo smilkstančiuose laurų lapų dūmuose, kurie sukeldavo transo būseną.
  • Mozė buvo uždraudęs naudoti smilkalus pasaulietiškais tikslais – jie buvo skirti tik šventykloms.
  • Įrodyta, kad nuolat kvėpuojant smilkalų dūmais didėja rizika susirgti kvėpavimo takų vėžiu.
  • Sandalmedžių smilkalai gali būti mirtini juos prarijus.
  • Daugelyje šalių smilkalai priskiriami prie natūraliosios medicinos gydymo priemonių.
  • Smilkalų lazdelė – nedidelė plona medinė lazdelė, paprastai gaminama iš bambuko ir padengta smilkalais.