Per visą žmonijos istoriją gyvūnai kailiai užima ypatingą vietą. Iš jų pirmykščiai žmonės statėsi namus, gamino indus vandeniui ir vynui, siuvo drabužius bei avalynę, naudodavo kaip natūrinius mainus. Kailiai garsėja ir savo gydomosiomis savybėmis (mažina skausmus, šildo): net naujagimiai būdavo iš karto guldami į lopšį, išklotu avikailiu.

 

kailiniai

  • Triušių kailiai. Triušio kailis gali padėti, jei judant ar poilsio metu vargina stuburo skausmai. Jei kamuoja apatinės nugaros dalies skausmas rekomenduojama vilkėti iš triušių kailių pasiūtą liemenę arba tiesiog prie skaudamos vietos priglausti kailio atraižą. Apranga iš kiškių kailių gali padėti, jei dažnai kyla kraujavimas iš nosies. Triušio ar kiškio kailio pagalvė gali pagerinti miego kokybę, padėti atsikratyti nemigos. Anksčiau triušių kailiai būdavo naudojami gydyti mastitą (bakterijų sukeltą pieno liaukų uždegimą). Ant ligonės krūtinės, prieš tai išteptos grietine, būdavo uždedamas išvirkščias triušio kailis (oda liečiasi su oda – kailis lieka išorėje). Toks kompresas veiksmingai mažina uždegimą ir nemalonius pojūčius.
 
  • Lapės kailiai. Apranga su lapių kailių detalėmis gali padėti numesti svorio, taip pat tinka asmenims, kenčiantiems nuo kraujotakos sutrikimų. Lapės kailis taip pat rekomenduojamas, jei dažnai vargina blauzdų raumenų mėšlungis.
 
  • Meškos kailiai. Asmenys, turintys problemų su sąnariais, kaulais, turėtų atkreipti dėmesį į meškų kailį. Liaudies medicinos žinovai Kaukaze ir Centrinėje Azijoje tai žino jau daugelį šimtmečių. Meškos kailis sunkus, tačiau sušildo net šalčiausią žiemą. Jeigu žiemą peršalimo ligos puola ne vieną ir ne du kartus, meškos kailiniai gali padėti ilgam pamiršti ligas. Per podagros paūmėjimus rekomenduojama pagulėti ant meškos kailio kilimo.
 
  • Avies kailiai. Avikailio šildomosios ir gydomosios savybės ne ką prastesnės negu meškos kailio. Lietingu oru arba, kai spaudžia šaltukas, nėra nieko geriau nei grįžus namo apsivilkti natūralaus avies kailio liemenę, kuri greitai sušildo kūną ir padeda apsisaugoti nuo peršalimo ligų ir net plaučių uždegimo. Avies kailis, dėvimas ant nuogo kūno, daro panašų poveikį kaip įvairūs įtrynimai, garstyčių pleistrai. Sausais kailio kompresais gali būti gydomos uždegiminėmis sinusų ir viduriniosios ausies ligos. Kompresus reikėtų tiesiai dėti ant infekcijos pažeistos vietos. Avikailiu galima apvynioti sąnarius – tai sumažins skausmą, kurį sukelia artritas ir osteoporozė, o apsivyniojus juosmenį galima sumažinti išialgijos simptomus. Avikailis padeda greičiau atgauti jėgas po kaulų lūžių ir raumenų traumų. Avikailio kailis veikia kaip natūralūs vaistai, terapijos priemonė, kurią gali taikyti kiekvienas, neišeidamas iš namų. Trumpai tariant, avies kailis mažina skausmą, gerina sąnarių judrumą, net jei jie ilgą laiką buvo lyg sukaustyti, nejudrūs. Liaudies gydytojai rekomenduoja avies kailiu apsivynioti skydliaukės sritį, jei vargina šio organo hormonų sutrikimai. Vaikams avikailis padeda nuo vidurių pūtimo – pakanka uždėti avikailio atraižą ant pilvuko.
 

PASTABA! Reikėtų nepamiršti, kad kailis gali būti naudojamas tik kaip pagalbinė gydymo priemonė, jis tikrai nepadės šiuolaikinių gydymo metodų, vaistų ir procedūrų. Kai kurie simptomai gali rodyti didelius vidaus organų pažeidimus, todėl gydytis vien kailio kompresais nerekomenduojama.