Eva Braun gimė 1912 m. vasario 6 d. Mirė 1945 m. balandžio 30 d. Vieša asmenybe Eva Braun tapo tik praėjus daugeliui metų po jos mirties. Visą tą ilgą laiką, kai ji buvo Adolfo Hitlerio meilužė ir labai trumpai jo žmona, ši moteris buvo saugoma Vokietijos paslaptis. Iš tiesų iki karo pabaigos beveik niekas nežinojo apie jos egzistavimą. Šiandien sunku įsivaizduoti, kokį pasišlykštėjimą pavadinimas „meilužė“ turėjo Evos gyvenimo laikotarpiu. Būti meiluže reiškė milžinišką nuodėmę, kuri užtraukė prakeiksmą ir amžinas pragaro kančias. Tokias moteris atstumdavo ne tik visuomenė, bet ir jų šeimos. Taigi kodėl vienuolyne auklėta dora katalikė pasirinko tokius santykius?

 

Eilinė Bavarijos mergaitė

Akivaizdu, kad atsakymas slypi ne Evos vaikystėje ar jos auklėjime, nes jis buvo visiškai tradicinis. Vidurinės klasės katalikų mokyklos mokytojo dukra ir antroji iš trijų vaikų Eva Braun gimė Miunchene. Ji ėjo į eilinę viešąją mokyklą ir buvo visiškai niekuo neišsiskirianti mergaitė, turinti draugių, gaunanti vidutinius pažymius ir mėgstanti sportuoti. Būdama šešiolikos Eva baigė vidurinę mokyklą ir tęsė mokslus vienuolyne, kur anglės vienuolės be įprastų dalykų mokė buhalterijos bei ekonomikos.

 

Lemtinga pažintis

Kai 1929 m. simpatiška blondinė Eva grįžo namo, ji gavo biuro asistentės darbą pas oficialų nacių partijos fotografą Heinrichą Hofmaną. Greitai ji ėmė darbuotis laboratorijoje, kur ryškindavo juostas ir padėdavo fotografui. Čia, būdama 17-metė, ji ir susipažino su Adolfu Hitleriu. Iki šiol nežinoma, kada Eva ir Adolfas pradėjo susitikinėti, tapo meilužiais arba kada mergina apsigyveno vyro bute Miunchene. Tačiau gerai žinoma tai, kad šiems santykiams smarkiai priešinosi abiejų įsimylėjėlių šeimos. Evos tėvas griežtai nesutiko su tokiu dukros pasirinkimu tiek dėl asmeninių, tiek dėl politinių sumetimų, mat poros santykiai nebuvo nei moralūs, nei etiškai priimtini. Angela, Hitlerio sesuo, taip smarkiai nepritarė brolio ryšiams su Eva, kad jųdviejų santykiai dėl Adolfo draugystės ilgą laiką buvo įtempti. Angela, kalbėdama su Eva arba apie Evą, visuomet naudodavo tokį toną, lyg šnekėtų apie žemesnės kilmės asmenį arba taip, lyg norėtų įžeisti.

 

Dėl meilės – į mirtį

Adolfas nebuvo labai dėmesingas meilužis. 1932 m. Eva bandė nusišauti nebegalėdama pakelti fakto, kad mylimasis neturėjo jai laiko. Žinoma, jis buvo labai užsiėmęs politika, be to, tvirtino, kad negali vesti Evos, nes tuomet jo šeima kliudytų jam statyti Trečiąjį reichą. Hitleris taip pat manė, kad vedęs jis prarastų dalį moterų balsų, kurių jam būtinai reikėjo siekiant savo tikslų. 1935 m. gegužės mėnesį Eva bandė nusižudyti antrą kartą – išgėrė mirtiną dozę migdomųjų. Tuomet Adolfas pademonstravo akivaizdžius ketinimus atkurti jųdviejų santykius išnuomodamas butą šalia savojo Evai ir jos jaunesniajai seseriai Gretelei. Greitai ėmė sklisti kalbos apie naktinius fiurerio vizitus į šį butuką ir 1936 m. Hitleris nupirko mylimajai prabangų namą.

 

Pilka kasdienybė fiurerio šešėlyje

Neaišku, kokia veikla užsiimdavo Eva, kai gyveno su Hitleriu. Ji nesidomėjo politika ir nebuvo vakarėlių, rengiamų svarbiems politikos ar kariuomenės asmenims, šeimininkė. Atvirkščiai, savo dienoraščiuose moteris rašė, kad pasirodžius aukšto rango personoms ji pasislėpdavo asmeniniuose kambariuose ir niekas nežinodavo, kad ji čia gyvena. Eva beveik niekuomet nepasirodydavo viešumoje su meilužiu, o savo asmeninio socialinio gyvenimo ji beveik neturėjo. Jei retkarčiais pora ir atsidurdavo viešai toje pačioje vietoje tuo pačiu metu, jie elgdavosi taip, lyg vienas kito nepažinotų.

Eva domėjosi filmais ir televizija, taip pat neprarado susižavėjimo sportu ir fotografija. Ji nesiliovė dirbti savo tamsiajame kambariuke ir už daugumą spalvotų fiurerio nuotraukų bei filmų šiandien galime būti dėkingi tik jai. Visa moters egzistencija sukosi tik aplink Hitlerį ir ji buvo visiškai priklausoma nuo jo.

 

Žmona 40-čiai valandų

1940 m., praėjus vienuolikai metų po pirmojo jų susitikimo, Hitleris pagaliau nusprendė pristatyti Evą savo artimiausiems draugams. Jie kartu pasirodydavo privačiuose pobūviuose ir jų gyvenimas kartu tapo ne tokia didele paslaptimi. Iš šio laikotarpio išlikę nemažai Evos, Adolfo ir jo draugų nuotraukų, kuriose moteris atrodo graži ir žavi, o jos mylimasis – ligotas ir pavargęs nuo karo. 1945 m. balandžio 20 d. pora pagaliau susituokė ir Eva tapo ponia Hilter. Tačiau kitą dieną po taip ilgai moters lauktų vestuvių ji nusekė paskui vyrą į mirties karalystę, prarydama nuodų kapsulę likus dviem minutėms iki Hitleriui nusišaunant. Pora buvo kremuota sode už bunkerio, kur jie drauge nusižudė.

 

Įdomūs faktai

  • Evos tėvas kėsinosi nužudyti Hilterį.
  • Eva atkakliai laikėsi įpročių, kuriems jos mylimasis nepritarė, pavyzdžiui, rūkė, naudojo dekoratyvinę kosmetiką ir nuoga degindavosi saulėje.
  • Hitleris buvo 23 metais vyresnis už Evą.
  • Adolfas neleido savo meilužei keisti šukuosenos – moteris visuomet balindavo plaukus peroksidu. Kai kartą ji šiek tiek pasitamsino plaukus ir susikėlė juos ant viršugalvio, pasibaisėjęs Hitleris pasakė, kad ji tapo visiškai kita moterimi, kuri jam nepatinka.