Prakeikimai – viena seniausių magijos rūšių. Užkeikimų formulės, priesaikos ir prakeikimai atsirado dar tais laikais, kai buvo verčiamasi medžiokle. Dar tuomet bet kam nebuvo sakoma savo vardo, nes tikėta, kad sužinojęs jį burtininkas gali prakeikti tą žmogų. Prakeiksmus lemia valia, išsakomi žodžiai ir energija. Prakeikti gali ne tik ypatingų galių turintys žmonės. Visi mes savo neatsargiai išsakytais žodžiais ir pikta valia, nors ir nenorėdami, galime pakenkti ne tik kitam, bet ir pačiam sau.

 

Rašytiniai ir žodiniai prakeikimai

 

Kuriant prakeiksmus buvo sudaromi nauji, negirdėti žodžiai, o kad jie skambėtų paslaptingiau, burtininkai vartojo kitų kalbų žodžius.

 

Manyta, kad rašytinis prakeikimas turi gerokai didesnę magišką galią negu sakytinis, matyt dėl to, kad papirusas, popierius ar vaškinė lentelė išlieka ilgiau negu garsas. Egiptiečiai tikėjo, kad tikra yra tik tai, kas užrašyta. Hebrajai teigė, kad Dievas sukūrė pasaulį pasitelkęs tam tikrų raidžių derinius.

 

Naudojant senovinius prakeiksmus mirtis būdavo prišaukiama pasmerktojo vardą užrašius ant popieriaus skiautelės. Ji būdavo sudeginama, o pelenai duodami išgerti ligoniui.

 

Apie senovinius prakeikimus liudija ir Anglijos Glosterio muziejuje išlikusi XVII a švininė lentelė, ant kurios atvirkštine tvarka užrašytas prakeikiamo žmogaus vardas.

   

Prakeiksmo požymiai

 

Prakeikimas – tai neigiamas poveikis žmogui, šeimai, namams. Manoma, kad prakeiksmas tęsiasi giminingai, vadinasi, yra perduodamas iš kartos į kartą, netgi keliomis kartomis į priekį. Pagal tam tikrus požymius galima nustatyti, ar žmogus prakeiktas. Prakeiksmams būdinga:

 
  • Nervingumas, vidinė sumaištis.
  • Mieguistumas.
  • Padidėjęs nuovargis, galvos skausmai.
  • Nepaaiškinamos nesėkmės.
  • Vienos lyties kūdikių gimstamumas giminėje netgi per kelias kartas.
  • Dėl tos pačios ligos pasikartojančios mirtys giminėje.
  • Dėsningas vyrų alkoholizmas giminėje.
  • Dėsningas moterų negalėjimas susilaukti vaikų.
   

Ligatūra

 

Viena paprasčiausių prakeiksmų formų – ligatūra. Senovėje magui tereikėdavo įsigyti odinę juostelę arba ploną virvelę (geriausia būdavo, jeigu ji priklausydavo numatytai aukai) ir užrišti mazgą tariant ar giedant prakeikimo žodžius. Prakeikimas veiksmingas tol, kol mazgas neatrištas, todėl virvelė būdavo slepiama kokioje nors sunkiai pasiekiamoje vietoje.

 

Nors šis prakeiksmo būdas iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai paprastas, tačiau buvo net 50 ligatūrų darymo būdų, priklausomai nuo to, ko siekiama prakeiksmu. Ligatūros dažnai turėjo didesnį poveikį negu kitos magijos formos.

 

XVII a. italų vienuolio Francesko Marijos Gvaco teigimu, ligatūra buvo daugiausia naudojama siekiant žmogui sukelti impotenciją.

   

Prakeikti galime ir patys

 

Retai susimąstome apie tai, kad blogi palinkėjimai gali materializuotis. Net ir netikėtai išsprūdę pikti žodžiai, pavyzdžiui, „kad tave kur galas“, ypač tuomet, kai yra lydimi stipraus pykčio, gali turėti stiprų poveikį. Kai kurie žmonės natūraliai turi didelį kiekį gyvybinės energijos, ir jų mintys lengviau materializuojasi fizinėje realybėje.

 

Prakeiksmai ypač linkę „prikibti“ per emociškai reikšmingus įvykius: vestuves, laidotuves, minėjimus, ginčus. Profesionalūs juodieji magai turi stipriausią poveikį prakeikdami žmones.

 

Pažeidžiamiausi prakeikimams būname tuomet, kai patys prakeikiame. Be to, su prakeiksmais galima sieti ir įprotį keiktis, blogai kalbėti apie kitus arba linkėti kažkam gauti atlygį. Taigi tokiomis akimirkomis tampame neatsparūs kitų prakeikimams.

   

Kaip apsisaugoti nuo prakeikimų?

 
  • Neduokite savo daiktų žmonėms, kuriais nepasitikite.
  • Saugokite savo mažų vaikų nuotraukas. Kūdikiai, ypač iki 3 mėn. amžiaus, yra labai pažeidžiami.
  • Negalima kelti monetos, gulinčios judrioje gatvėje, važiuojamojoje kelio dalyje arba kryžkelėje.
  • Šukose likusius plaukus arba nukirptus nagus stenkitės sunaikinti, kad niekas jų negalėtų panaudoti užkeikimui.
  • Jeigu jums padovanojo dovaną pavydus arba piktas žmogus, nelaikykite jos savo namuose. Taip pat nenešiokite tokio žmogaus dovanoto amuleto.
  • Nuo prakeiksmų apsaugo vanduo. Tad stenkitės kuo dažniau plauti rankas, kojas, veidą.
   

Kaip nuimti prakeiksmą?

 

Norint panaikinti prakeikimą, reikia maždaug pusės kilogramo pušų, kedrų ar šalavijų aromato jūros druskos ir vandens. Jeigu norite nuimti prakeikimą nuo savęs, jums reikės panirti į vandenį, kuriame prieš tai buvo suberta druska. Jeigu ketinate nuo prakeiksmo išvalyti namus, reikės visas namų kerteles išplauti druskingu vandeniu. Tinkamiausias tam laikas yra delčia ir aušra, vidurdienis, saulėlydis arba vidurnaktis.

 

Vandenį, kuriame subėrėte druską, reikia maišyti prieš laikrodžio rodyklę. Jame pagulėti 10–15 min, įsivaizduojant, kaip neigiama energija, rūpesčiai nusiplauna, pereina į vandenį. Po to kelis kartus panirti po vandeniu, kad apsivalytų ir galvos zona.

   

Bloga karma

 

Nuo senų laikų žmonės ieškojo savo nelaimių priežasčių. Senoviniai Vedų rankraščiai nurodo, kad prakeiksmai neegzistuoja, jog dėl mus persekiojančių nelaimių esame kalti tik patys. Nesėkmės mus užklumpa dėl to, kad taip esame nubaudžiami už praeityje padarytas klaidas ir priverčiami paklusti karmos dėsniams, kurie už mūsų blogus poelgius siunčia vargus.

   

Įdomūs faktai

 
  • Senais laikais mažai kas mokėjo rašyti. Raštininkai dažnai buvo laikomi burtininkais. Dauguma žmonių nemokėjo netgi skaityti, todėl raštingumą laikė magija.
  • Manoma, kad jeigu prakeikia mirštantis žmogus, tai į prakeikimą pereina visa mirštančiojo gyvybinė energija.
  • Indijoje tikėta, kad užtenka ant tuščio karsto parašyti žmogaus, kuriam linkima blogo, vardą ir jį užkasti po žeme. Netrukus tasai žmogus mirdavo.
  • Pagal judaizmo raštus, jeigu žmona girdint vyrui prakeikia jo tėvus, sutuoktinis turi su ja išsiskirti.
  • Anot Biblijos, Dievas prakeikė Adomą ir Ievą, todėl moteris gimdo skausmuose, o vyras prakaitu uždirba duoną.
  • Biblijoje rašoma, kad prakeikimas, išsakytas teisingo žmogaus, yra pats veiksmingiausias.
  • Kinijoje buvo gajus prakeiksmas, kad žmogus, savavališkai sudeginęs popierių su hieroglifais, sulauks 10 bausmių ir sunkių ligų. Asmuo, įmetęs tokį popierių į nešvarų vandenį, sulauks 20 bausmių ir apaks.
  • Manoma, kad nors vieną prakeikimą yra patyrę visi žmonės.
  • Teigiama, kad ant Egipto faraono Tutanchamono kapo buvo iškaltas prakeiksmas, kuris pranašavo staigią mirtį tam, kas sudrums jo ramybę. Kai1922 m. po kelių savaičių atidarius Tutanchamono kapą mirė vienas žmogus, buvęs šalia kapo jį atidarant, pradėta kalbėti apie prakeikimą. Mokslininkams nustačius, kada mirė visi su prakeiksmu susiję žmonės, paaiškėjo, kad vidutinis jų amžius buvo 70 metų.
  • Egzistuoja Tippecanoe prakeikimas, pagal kurį nuo1840 m. iki1960 m. kiekvienas išrinktas JAV prezidentas kas dvylika metų mirė.
  • Manoma, kad G. Rasputinas, skelbęsis esąs magas, buvo nužudytas Rusijos carų Romanovų giminės. Prieš mirdamas jis prakeikė šią giminę myriop. Po metų Romanovų šeima buvo nužudyta žiaurios egzekucijos metu.