Bioritmai – tai kiekvienam žmogui būdinga organizmo protinių, emocinių ir fizinių pojūčių kaita. Jie nerodo poros suderinamumo, bet vis tiek yra su tuo susiję. Galima sakyti, kad bioritmai matuoja energijos lygį santykiuose. Kuo labiau poroje sutampa bioritmai, tuo dinamiškesni jų santykiai.

 

seksas

Psichologai tvirtina, kad „pelėdos ir vyturio“ sąjungose daug ginčų, jiems sunkiau rasti kompromisą, jie rečiau kartu rodosi viešumoje ir dažniau jaučiasi atitolę vienas nuo kito. Santykius taip pat sunkina tai, kad tokios poros ir mylisi rečiau. Tačiau net ir tos poros, kurių bioritmai sutampa ne visada jaučia aistrą tuo pačiu metu. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad iš principo vyrų ir moterų laikrodžiai, matuojantys seksualinį jautrumą, veikia nevienodai.

 

Bioritmų esti labai įvairių. Kai kurie iš jų trunka sekundės dalelę, o kiti – iki kelių metų. Po aktyvaus periodo eina atsipalaidavimas, apatija, energijos trūkumas. Visa tai priklauso nuo hormonų lygio kraujyje, kuris svyruoja ir kinta kiekvieną dieną, valandą, savaitę, sezoną ir t. t. Šie bioritmai veikia kiekvieną, net pačius darbščiausius, ištvermingiausius ir aistringiausius meilužius.

 

Mokslininkai mano, kad žmogaus DNR yra tam tikra genų dalis, kuri yra atsakinga už vadinamojo pagrindinio baltymo komponento sintezę. Tai savotiška biologinė spyruoklė, nuo kurios priklauso vidinių bioritmų laikrodžių veikimas. Todėl vieną dieną sekso hormonų (testosterono) kiekis gali sumažėti, kad bet kokia intymi veikla bus atgrasi, o kitą – taip išaugti, kad lovoje nebus lygių.

 

Galbūt meilė nebūtų tokia nuostabi, keista ir įspūdinga, jei mylimųjų bioritmai visada sutaptų? Šią temą plačiau nagrinėjo gydytojas Peteris Platzas iš Vokietijos, Hamburgo. Jis siekė išsiaiškinti, kada moterų ir vyrų bioritmai labiausiai sutampa. Tokių akimirkų, remiantis jo grafikais, kai širdys plaka vienu rimtu iš tikrųjų yra, bet tai labai reti atvejai.

 

Per pirmąsias kelias valandas, kai pabunda, ypač, jei sapnavo erotinius sapnus, stipriosios lyties atstovai yra nusiteikę pradėti lytinius santykius. 7 valandą ryto vyriškųjų hormonų koncentracija kraujyje viršija normą 20 %, o 9 valandą – 50 %. Susijaudinimas pradeda mažėti nuo 10 valandos ryto, bet vėl staiga pakyla apie 11. Skirtumas tas, kad moterų seksualumas tuo metu dar nėra pabudęs. Aistros hormonų moterų kraujotakoje padaugėja apie vidurdienį.

 

13 valandą vyras vis dar yra pakankamai susijaudinęs, o jo seksualumas pasiekia piką 16 valandą. Moterys šiuo metu taip pat yra pasiruošusios mylėtis. Dar po 2 valandų tiek vyrų, tiek moterų libido krenta, nes artėja poilsio metas. Norint išlikti energingiems ir seksualiems vėlyvu metu būtina laikytis sveikos gyvensenos principų: sveikai maitintis ir sportuoti.

 

Daugelis mano, kad geriausias metas seksui yra vakaras. Tačiau iš tiesų būtent saulei leidžiantis įvyksta daugiausiai konfliktų ir nesutarimų. Moterų hormonai vis dar miega, o vyrai jau trokšta tuo užsiimti. Todėl, norėdamas sužadinti aistrą, vyras turės pasitelkti visą savo žavesį ir viliojimo kerus. Jis turėtų būti švelnus ir atidus.

 

Apie 10 valandą vakaro moters organizmą užvaldo aistra, tačiau dažniausiai tai jau būna per vėlu, nes, nors vyras galbūt to dar nori, bet jo organizmui vis sunkiau kovoti su nenumaldomu noru miego. Dėl šios priežasties po sekso vėlyvą vakarą vyrai dažniausiai iš karto užmiega ramiu miegu, kurį užtikrina orgazmo metu smegenyse išsiskyrę endorfinai. Tai liūdina moterį, nes šiuo metu ji tikisi širdingo pokalbio.

 

Kita vertus, žmonių bioritmai – tai ne orų prognozė. Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl pasikliauti vien tik jais būtų netikslu. Žmogus nėra mechanizmas, todėl nuokrypiai nuo aukščiau išvardytų bioritmų, gali būti net labai akivaizdūs. Bioritmų grafikais ir lentelėmis reikėtų vadovautis tiesiog kaip papildomais įrankiais, padedančiais geriau suprasti vyrų ir moterų seksualumą. Supratimas, kad bioritmai yra realus dalykas gali padėti geriau suprasti kitą ir nesijausti įžeistiems, jei antroji pusė atsisako mylėtis. Tai nebūtinai reiškia, kad jausmai dingo, greičiausiai tik tai, kad laikinai yra sumažėjęs libido. Reikia būti kantriems ir atidiems savo antrajai pusei, bandyti išsiaiškinti, kad jis ar ji yra labiausiai nusiteikę intymioms glamonėms. Taip pat nepamiršti ir savęs: stebėti, kada susijaudinimas yra didžiausias, o kada mažiausias. Tik žinant ir suprantant mylimojo bioritmus galima sukurti darnią ir harmoningą sąjungą.