Mėnulis visada darė įtaka žmogaus suvokimui apie seksą. Pirmykštės gentys per pilnatį atlikdavo vaisingumą skatinančius ritualus bei apeigas. Valstiečiai pietų Vokietijoje, pietų Prancūzijoje ir Ispanijoje tikėjo, kad geriausias laikas pradėti vaiką per delčią. Policijos pareigūnai registruoja daugiau seksualinių nusikaltimų, prasidėjus pilnačiai.

 

seksas

Kad ir koks būtų šių prietarų pagrindas, nėra abejonės, kad jie egzistuoja taip pat seniai, kaip ir žmonija. Štai Botocudo gentis Rytų Afrikoje garbino Mėnulį kaip vyriškumo davėją vyrams ir vaisingumo – moterims. Botocudo genties berniukai dalyvaudavo apipjaustymo ritualuose, kai pasiekdavo brandos amžių. Iškilmingos tapimo vyru ir pasiruošimo turėti lytinių santykių apeigos būdavo atliekamos, šviečiant pilnačiai.

 

Botocudo nuotakos pasirodydavo nuogos per pilnatį prieš santuoką ir melsdavo, kad jis padėtų suteikti seksualinį pasitenkinimą vyrams.

 

Daug genčių Afrikoje, eskimai Aliaskoje, Grenlandijoje ir bušmėnai Australijoje tikėjo, kad seksualiniai santykiai per pilnatį visada baigiasi nėštumu. Norėdami to išvengti, vyrai patrindavo savo moterų pilvus su savo seilėmis ir tikėdavo, kad tai apsaugos nuo pilvo augimo arba, kitaip tariant, nėštumo.

 

Kai kurios gentys mano, kad Mėnulis pats savaime yra vyriška energija. Todėl kai kurios Nigerijos gentys tiki, kad moteris gali pastoti nuo Mėnulio, nedalyvaujant jokiam vyrui.

 

Šiaurės Afrikos gentys tikėjo, kad Mėnulis duoda moterims vaikų, skatindami vyrų energiją ir vaisingumą. Sena legenda byloja, kad Didžioji Mėnulio motina atsiuntė vyrą iš Mėnulio į Žemę, kad apvaisintų moteris.

 

Buriatai vakarų Mongolijoje turi tradiciją, pagal kurią jauni vyrai turėdavo įrodyti savo vyriškumą per homoseksualias orgijas, šviečiant Mėnuliui. Šiose orgijose nebūdavo leidžiama dalyvauti nė vienam vedusiam vyrui, tačiau vyrai, kurie išsiskyrė, nes jų žmonos negalėjo padovanoti jiems vaikų, galėdavo prisijungti prie orgijų ir tikėtis, kad kita santuoka bus vaisingesnė.

 

Buriatai taip pat tikėjo, kad vaikai pradėti, kai Mėnulis yra aukščiausiai ir ryškiausias, bus patrauklesni ir talentingesni negu vaikai, pradėti kitu metu. Net vakarų Anglijoje tikėta, kad šalį valdys tas, kuris buvo pradėtas per pilnatį.

 

Nandi gentis Centrinėje Afrikoje tikėjo, kad visi karališkieji kūdikiai, vadų dukterys ir sūnūs, yra pradėti per pilnatį. Jie taip pat tiki, kad jei karališkasis kūdikis gimsta su fizine ar protine negalia, tai įrodo, kad jo motina buvo neištikima vyrui ir jis gali išmesti savo žmoną iš namų, net neatiduodamas kraičio, kurį ji atsinešė.

 

Dauguma šių prietarų neturi jokio mokslinio pagrindo. Tačiau Mėnulio įtakos nereikėtų visai atmesti. Kai kurie policijos pareigūnai teigia, kad seksualinio pobūdžio nusikaltimų padaugėja per pilnatį. Štai Detroito policija registruoja net 23 %daugiau tokių nusikaltimų.

 

Tačiau akivaizdžiausias ryšys tarp Mėnulio ir sekso yra moterų kasmėnesinis ciklas. Daug primityvių genčių tikėjo, kad jis priklauso nuo Mėnulio. Tuo tiki ir dažnas šiuolaikinis pasaulio gyventojas.

 

Mokslininkai taip pat neatmeta galimo ryšio tarp Mėnulio fazių ir nuotaikos pokyčių. Tuo labiau, kad yra įrodyta, jog gravitacinės Mėnulio jėgos sukelia potvynius ir atoslūgius. Gali būti, kad pasikeitusios aplinkos sąlygos lemia ir žmogaus fiziologijos bei mąstymo pokyčius.