2011 metais Lietuvoje užtemimų pasipylė kaip iš gausybės rago: keturi Saulės (tiesa, visi nepilni) ir du Mėnulio užtemimai. Taigi Lietuvos astronomijos mėgėjams gamta suteikė progą pasidžiaugti keliais iš jų. O 2012 metai Lietuvos astronomijos atmintyje išliks kaip vieni neįspūdingiausių, nes, galima sakyti, nei Saulės, nei Mėnulio užtemimų nematysime. Toje pačioje Žemės vietoje pilni Saulės užtemimai kartojasi kas 300–400 metus. Paskutinis pilnas Saulės užtemimas Lietuvoje įvyko 1954 m., vadinasi, tokių Lietuvoje nebesulauksime visą XXI amžių. O daliniai Saulės užtemimai kartojasi kas 2–3 metus.

   

   

Kiek laiko žmogų veikia užtemimai?

 

Užtemimų pasitaiko jaunaties ir pilnaties metu. Užtemimo metu šviesa, kurią atspindi Saulė ar Mėnulis ir siunčia į Žemę, yra uždengta. Užtemimas pradeda veikti žmones dar prieš 2–3 savaites iki jo. Užtemimo poveikis yra dažniausiai jaučiamas iki kitos jaunaties ar pilnaties, tačiau išskirtiniais atvejais gali užsitęsti net iki kito užtemimo – viskas priklauso nuo žmogaus jautrumo.

 

Kaip yra iš tikrųjų?

 

Apie Mėnulio ir Saulės užtemimo laikotarpius nuomonių esama labai įvairių: vieni sako, kad užtemimai – pats tinkamiausias laikas įvairiems išbandymams, o kiti, atvirkščiai – rekomenduoja nekišti nosies iš namų.

Šiuo laiku susilpnėja atidumas, tad reiktų tai prisiminti: jei vairuoji automobilį, važiuok mažesniu greičiu: juk jei ne tu, kitas gali pridaryti nelaimių. Nors reakcijos gali atrodyti staigios, dažniausiai bus netikslios. Mėnulio užtemimą reikėtų suprasti kaip savotišką proto užtemimą: nepastebi to, ką turėtum pastebėti, nesupranti to, ką turėtum suprasti ir pan. Svarbiausia šiuo laikotarpiu niekur neskubėti. Kai kuriuos dalykus galime suprasti neteisingai – užtemimo metu įvyksta absurdiškiausių nesusipratimų. Problemų ženkliai padaugėja įvairiose dispečerinėse tarnybose, susijusiose su transportu. Bendroji taisyklė būtų tokia: nepamiršti, kad tai, ką girdi ar matai, nebūtinai vyksta iš tikrųjų.

Užtemimo metu žmonės daug ką daro „autopilotu“, bet nebūtinai toks pasirinkimas yra geras.

 

Kaip elgtis ir kaip nesielgti?

 

Užtemimo metu mus dažnai lydi įvairiausi malonūs ar nemalonūs netikėtumai. Esame priversti verstis kaip išmanydami iš įvairių susiklosčiusių situacijų. Tai palankus metas atlikti kapitalinį savo gyvenimo „remontą“ ar bent jau gerokai jame apsikuopti. Verta susitvarkyti tuos reikalus, kurie jau seniai turėjo būti sutvarkyti, užbaigti tai, kas turėjo būti užbaigta, taip pat peržiūrėti savo draugų ir pažįstamų sąrašą ir „atsikratyti“ tų žmonių, su kuriais jau seniai norėjai nutraukti ryšius. Tačiau būtina atsiminti, kad šiuo metu greičiausiai nesame pajėgūs objektyviai įvertinti situacijos, todėl jei kyla nors mažiausių abejonių, priimti drastiškų ir svarbių sprendimų neverta. Užtemimas taip pat veikia mūsų gyvybingumą – priklausomai nuo mūsų gyvenimo būdo, galima jausti energijos perteklių arba, atvirkščiai – jos trūkumą. Užtemimo metu patartina stabtelėti, pasižiūrėti į viską iš šalies, nepasiduoti jokiai įtakai ir provokacijai, stengtis blaiviai apmąstyti susiklosčiusią padėtį, nes chaotiški, neapgalvoti veiksmai šiuo metu gali būti ypač žalingi.

 

Kaip pasiruošti Saulės ir Mėnulio užtemimui?

 

Savaitę prieš Saulės užtemimą vertėtų pasidaryti „iškrovos dieną“ – nieko nevalgyti, o po to visą savaitę valgyti kuo daugiau Saulėje nokusių citrusinių vaisių. Tokiu būdu pripildysime savo organizmą Saulės energijos atsargų, kurių vėliau, užtemimo metu ir po jo, galime pritrūkti.

O prieš Mėnulio užtemimą reikėtų valgyti kuo daugiau šakniavaisių, daržovių, augančių po žeme, pavyzdžiui, mūsų mėgstamų bulvių. Taip pat rekomenduojama atrasti laiko poilsiui, ramybei, tačiau meditaciją geriau atidėti: ji gali pakenkti.

 

Vedų astrologijos patarimai

 

Pagal Vedų astrologiją, Saulės ir Mėnulio užtemimų metu rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių:

● nežiūrėti į užtemimą,

● neiti iš patalpos,

● nevalgyti 3 valandas prieš užtemimą ir po jo,

● nevairuoti arba tai daryti labai atsargiai,

● vengti finansinių operacijų,

● nekontaktuoti su minia,

● rekomenduojama ilsėtis,

● rekomenduojama atsisakyti žalingų įpročių – organizmas greičiau adaptuosis.
Įdomūs faktai

 
  • Užtemimo dienomis realizuojasi mintys, todėl būtina jas sekti, kad neprigalvotumėte dalykų, kurių mums nereikia.
  • Per Saulės užtemimą geriausia kurti socialinį elementalą, o per Mėnulio užtemimą geriausia panorėti kažko sau asmeniškai. Užtemimo dieną patariama praleisti dvasingai: taip galima pasisemti energijos net 6 mėnesiams.
  • Prieš užtemimą rekomenduojamas kontrastinis dušas, taip pat atsisakyti mėsos ir alkoholio.
  • Praėjus valandai po užtemimo pradžios hipertonikams gali pakilti arterinis kraujo spaudimas.
  • Žmonės, norintys stebėti Saulės užtemimą, turėtų būti labai atsargūs. Saulės užtemimą galima stebėti tik su specialia įranga – tinkamais akiniais ar per teleskopą.
  • Mėnulio užtemimo metu daugėja nelaimingų atsitikimų, avarijų, konfliktų.
  • Sunkiausias laikas – 2 savaitės iki užtemimo ir 2 savaitės po jo. Žmonės, kurių gimtadieniai šiomis dienomis, užtemimo poveikį jaus iki 3 mėnesių.
  • Užtemimo metu žmonės, kurie linkę išpūsti įvykius, ir toliau juos sureikšmina, o ramiai reaguojantieji išlieka ramūs.
  • Užtemimo pasekmės galingo Žemės drebėjimo arba kitų stichinių nelaimių pavidalu labiausiai tikėtinos po savaitės.