• Rugpjūčio akmenys – peridotas ir sardoniksas. Peridotas vadinamas šviesos ir grožio akmeniu, žėrintis geltonai žalia, alyvos žalumo, žaliai ruda, juodai ruda spalvomis. Sardoniksas – akmuo su baltomis ir rudomis juostomis. Tikima, kad jis turi mistinių galių: apsaugo nuo melo, meilės apžavų, įspėja apie neištikimybę.
  • Rugpjūčio mėnesio gėlė – kardelis, simbolizuojanti atminimą, nuoširdumą ir charakterio stiprybę.
  • Nedaugelis žino, kad nuo liepos 23 ar 24 dienos iki rugpjūčio 23 ar 24 dienos tęsiasi šunų dienos. Nuo romėnų laikų rugpjūčio mėnuo vadinamas šunų dienomis, nes tuo metu danguje galima pamatyti Sirijų, pagrindinę Didžiojo Šuns žvaigždyno žvaigždę. Tikėta, kad tai blogio dienos. Istoriniuose šaltiniuose rašoma, kad tada užverda jūros, surūgsta vynas, šunys pasiunta, o žmones kamuoja karštinė, isterija…
  • Viena svarbiausių rugpjūčio švenčių – Žolinė arba Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė, skirta vasaros ir rudens sandūrai paminėti, kai jau nudirbti visi vasaros darbai. Šią dieną merginos pindavo vainikėlius iš devynių žolių, kuriuos pašventindavo bažnyčioje. Tikėta, kad toks vainikėlis saugo namus nuo gaisro ir kitų negandų.
  • Pagal tai, koks rugpjūčio oras spėdavo artėjančio rudens orus. Būdavo sakoma: jei rugpjūčio mėnuo neramus, dažnos perkūnijos, tai ruduo turi būti gražus; ruduo bus ankstyvas, jei jau rugpjūčio pradžioje ant medžių galima pamatyti pageltusių lapų, jeigu rugpjūčio 10 dieną, per šv. Lauryną nelyja, dar bus daug gražių dienų, tačiau jeigu jau galima rinkti kelmučius, tai vasara jau baigėsi… Apie artėjantį rudenį praneša ir kiti gamtos ženklai: šaltėjantys rytai, voratinkliai laukuose, nutilę ir išskrendantys paukščiai.
  • Rugpjūtis – idealiausias metas vedyboms. Sutuoktinis visą gyvenimą išliks mylimuoju ir geriausiu draugu.