Žavesys, mįslingas patrauklumas, seksualumas… Kartais neteisingai manoma, kad su šiomis savybėmis reikia gimti. Iš tikrųjų – nebūtinai. Įvairių kraštų žiniuonės nuo seno žino, kad yra ritualas, kuris geba pažadinti tikrąjį kiekvienos moters moteriškumą.

 

Jei save vertinate pernelyg menkai, jeigu negalite savęs pamilti, nes turite daugybę kompleksų dėl išvaizdos – šis ritualas būtent jums. Paprastai jis atliekamas vakare, geriausiai šviečiant mėnulio pilnačiai. Pasistenkite rasti tokią vietą, kur galėtumėte išsitiesusi visu ūgiu atsigulti ir kur niekas jums netrukdytų.

 

Ritualui atlikti reikės rausvų arba skaisčiai raudonų rožių – tiek, kiek jums metų. Dar susiraskite baltą natūralaus audinio suknelę. Pasiruoškite rožių eterinio aliejaus, rožės medžio smilkalą ir dvi nedideles žvakes – žalią ir baltą.

 

Suknelę reikia apsivilkti ant nuogo kūno. Rožes pamerkti į vazą. Tuomet uždegti žalią žvakelę. Atsigulkite ant žemės taip, kad jums būtų patogu ir galėtumėte leisti mintims laisvai plaukti. Po minutėlės suteikite savo mintims aiškią kryptį – pamėginkite įsivaizduoti ankstesnių kartų savo giminės moteris – mamą, močiutę, prosenelę. Pasistenkite kuo ryškiau pamatyti, kokios jos buvo, kaip gyveno, kaip mylėjo. Tuomet sutelkite visą dėmesį, kad pajustumėte visų šių moterų jums siunčiamą meilę, padrąsinimą, galbūt kokį nors ypatingą prašymą ar paliepimą.

 

Kai žalia žvakė sudegs, bus metas pereiti prie kito ritualo etapo.

 

Uždekite smilkalą ir nusivilkite suknelę. Lašeliu kvapnaus aliejaus patepkite smilkinius, įdubimą tarp krūtų, bambą ir gaktos iškilimą. Tada uždekite baltą žvakę. Paimkite pirmąją rožę ir skabydama žiedlapius ištarkite magiško užkalbėjimo žodžius: „Tavo grožis – mano grožiui. Tavo galia tampa mano galia. Tavo dėka, rože, sutiksiu save tokią, kokios dar nepažinojau. Tegul taip bus.“

 

Nuskintus žiedlapius pažerkite ant savo guolio (tą patį padarykite su visomis turimomis rožėmis). O paskui nuoga atsigulkite ant jų.

 

Negalvokite apie nieką daugiau, išskyrus tai, kad esate moteris, kurioje susitelkė visų kadaise gyvenusių, mylėjusių, kantriai visus išbandymus ištvėrusių ir gyvenimo džiaugsmo nepraradusių giminės moterų žavesys, išmintis ir jėga. Po kurio laiko tą vidinio moteriškumo pilnatvę pajusite kiekviena savo kūno dalimi. Mintyse paprašykite šios galios niekada jūsų neapleisti. Mainais pažadėkite, kad savo moteriškumu rūpinsitės, puoselėsite jį, kasdien nors kelias minutes paskirdama vien tik sau.

 

Įsidėmėkite – jeigu savo pasižadėjimo nevykdysite, ritualo magiška galia pranyks, ir būsite tik veltui sugaišusi laiką!

 

Rožių aromatu persmelktame guolyje galite išmiegoti visą naktį. Tačiau ryte nepamirškite surinkti visus iki vieno žiedlapius ir užkasti juos kur nors nuošaliau į žemę.

 

Šį moteriškumo žadinimo ritualą kiekvienai moteriai patartina atlikti bent kartą per metus. O toms, kurios savo moteriškomis galiomis itin nepasitiki, šį ritualą derėtų atlikti per tris mėnulio pilnatis iš eilės.

   

Pritraukti laimę

 

Pakanka apeiti kiemo pašalius, užsukti į sodelį ir pajusite, kad žemė bunda. Pavasarinės bundančios žemės padedamos galite pažadinti džiaugsmo ir sėkmės energiją.

 

Jei kieme ar sode turite nykštuko ar kitokią mįslingą skulptūrėlę, pavasaris – palankus metas pasitelkti ją magijai. Sėkmės ritualui reikia susirasti lapą švaraus popieriaus, auksinės spalvos flomasterį, kelias geltonas monetas, raudoną kaspinėlį, saują grūdų (bet kokios rūšies) ir buteliuką švaraus vandens.

 

Ryte, geriausia vos saulei patekėjus, popieriaus lapelyje aukso spalvos flomasteriu užrašykite, kokio pagausėjimo trokštate šį pavasarį. Žinoma, galima prašyti ir pinigų. Tačiau galima ir dar didesnių dalykų – sėkmės moksle ir darbe, supratimo ir šilumos tarp artimųjų, palaimos visiems.

 

Tada į popierėlį su įrašu suvyniokite monetas ir gautą paketėlį apriškite raudona juostele. „Dovaną“ užkaskite skulptūrėlės papėdėje. Tokiu būdu būsite paprašę pagalbos visų jūsų namuose ir aplink juos gyvenančių matomų ir nematomų jėgų ir stichijų. Paskui paberkite grūdus, išliekite vandenį ir penkias dienas laukite ženklo, kaip padėti savo troškimams išsipildyti. Jei per penkias dienas nieko svarbaus neįvyks, ritualą pakartokite dar kartą.

 

Ką daryti, jei neturite nei savo kiemo, nei nykštukų jame? Tokiu atveju galima nueiti į artimiausią parką, susirasti kokią nors skulptūrą, fontaną ar šaltinėlį, šalia kurių reikia atlikti minėtą ritualą. Tik paketėlio su svajone ir pinigėliais svetimoje žemėje užkasti nereikia. Pakaks, kad jis kelias minutes pagulės po kokiu grumstu ar šalia tekančio vandens. Paskui parsineškite jį namo ir paslėpkite virtuvėje po kriaukle.

   

Joga moteriškumui puoselėti

 

Metodiką, pavadintą hormonine joga, specialiai moterims sukūrė brazilė psichologė ir filosofė Dinah Rodriques. Jai rūpėjo rasti būdą, kaip įveikti daugeliui moterų pažįstamus nemalonius pojūčius. D. Rodriques pati jau 40 metų praktikuoja jogą, jos moko, todėl neabejoja, kad tam tikros asanos gali išvaduoti nuo „tipiškų moteriškų“ negalavimų.

   

Hormonų įkaitės

 

Nuo pirmųjų mėnesinių iki pat menopauzės visos moterys kiekvieną mėnesį išgyvena ryškius hormoninio fono jų organizme pokyčius. Tai visiškai natūralu. Blogiau, kai moteriškų hormonų kiekis staiga smarkiai mažėja. Dažniausiai taip nutinka artėjant brandai. Tokius hormoninius pokyčius paprastai lydi varginantys simptomai – muša karštis, mėnesinės tampa nereguliarios, prikimba nemiga, kamuoja nuotaikų kaita, padidėja nervingumas, lytinis potraukis beveik dingsta.

 

Medikai tokiais atvejais ilgai nelaukę skiria hormonų terapiją. Bet ar nebūtų išmintingiau natūralius procesus tvarkyti natūraliai? Šiuo atveju hormoninę piliulę pakeisti hormonine joga.

 

 

Patikrinti pratimai

 

D. Rodriques jogos asanų rinkinį moterims sudaro iš gerai žinomų hatha ir kundalini jogos pratimų. Jie yra derinami su specialiomis kvėpavimo technikomis. Kam viso to reikia? Hormoninės jogos užduotis – suaktyvinti estrogenų (moteriškų hormonų) išsiskyrimą. Šito pasiekiama masažuojant vidaus organus ir taisyklingai kvėpuojant, tuo skatinant vidinės energijos (pranos) tekėjimą.

 

D. Rodriques atlikti tyrimai parodė, kad reguliariai hormoninę jogą praktikuojančių moterų organizme įprastas estrogenų kiekis kartais padidėja net 250 proc.

   

„Tiltelis“ labai nakčiai

 

Kiekviena asana gali padėti nuo konkretaus negalavimo. Sėdimos pozos palaiko ir didina klubų elastingumą. Atvirkštinės pozos (stovėjimas ant galvos, žvakė) stipriai veikia hormoninę sistemą. Pasisukimai gerina pilvo ertmėje esančių vidaus organų darbą ir šalina stuburo sustabarėjimą. Išsilenkimai atgal (kobra, tiltelis, trikampis) švelnina priešmenstruacinio sindromo įtampą, pašalina su mėnesinėmis susijusius pilvo skausmus, stimuliuoja lytinius organus. Be kita ko, ši joga sumažina streso hormono (kortizolio) gamybą organizme. Kadangi moterims skirta joga ramina, ją praktikuoti patariama vakare.

 

Pageidaujamų rezultatų galima tikėtis jau po trijų mėnesių reguliarių pratybų: pagerės savijauta, nevargins nuotaikos svyravimai, pamiršite karščio priepuolius, grįš sveikas miegas. Beje, tikėtinas ir šalutinis poveikis – pagerės medžiagų apykaita ir kūnas taps liaunesnis, stangresnis.

   

Kada pradėti?

 

Palankiausias laikas išbandyti hormoninės jogos nuotykį – iškart po trisdešimties, kai moterų organizme palengva ima mažėti estrogenų. Tačiau ši metodika gali tapti išsigelbėjimu ir paauglėms, kurios vargsta dėl netvarkingo menstruacijų ciklo. Taip pat jaunoms moterims, kamuojamoms aštrių PMS simptomų. Ir brandaus amžiaus ponioms, kurioms gydytojai rekomenduoja pakaitinę hormonų terapiją, bet jos mieliau to išvengtų.

 

Hormoninės jogos praktikuoti nevalia nėščiosioms, sergančiosioms onkologinėmis ligomis. Taip pat toms, kurios itin gausiai kraujuoja per mėnesines, serga osteoporoze, endometrioze, neseniai buvo operuotos ar turi ligotą širdį.