Regis, riedučiais riedėti populiaru ne taip ir seniai, tačiau šis išradimas (batai su ratukais) iš tiesų skaičiuoja ne vieną šimtmetį. Kasmet, prasidėjus vasarai, parkuose ir miesto skveruose galima išvysti entuziastų riedančių su vėjeliu. Pirmuosius riedučius 1760 metais sukūrė belgų pramoninkas Džosefas Merlinas. Išradimą pristatė iškilmėse Londone. Į šokių salę jis atriedėjo riedučiais, grodamas smuiku.

 

Riedėti riedučiais ne tik smagu, bet ir labai sveika. Važinėjimas su riedučiais net ir vidutiniu greičiu prilyginamas aerobikos treniruotei, nes treniruojami visi kūno raumenys, stiprinama širdis. Riedant mažiau apkraunami sąnariai, nei bėgiojant. Riedučiai rekomenduojami žmonėms, kurie buvo patyrę sąnarių traumų ir negali dalyvauti intensyviose aerobikos treniruotėse.

 

Sportas su riedučiais treniruoja, stiprina kūną, ypač apatinę kūno dalį (šlaunis, klubus, sėdmenis ir blauzdas). Reguliariai riedant riedučiais sutvirtėja kūnas, pagerėja laikysena, kūnas tampa lankstesnis.

 

Didina ištvermę. Treniruotės su riedučiais gali padidinti ištvermę. Tiesiog nereikėtų važiuoti visą laiką lygiu keliu, porą kartą užvažiuoti į kalniuką ar panašiai. Po tokių treniruočių, ilgainiui galėsite nuvažiuoti didesnius atstumus, nesijausdami pervargę.

 

Sportas ant riedučių – tinkama priemonė tiems, kurie nori numesti svorį. 25 minutės tris kartus per savaitę riedėjimo su riedučiais gali sudeginti iki 750 papildomų kalorijų. Be to, šis sportas tinkamas tiems, kurie ilgą laiką nesportavo, nes gali pasirinkti tokį greitį, koks jiems priimtinas ir palaipsniui jį didinti.