Akių atpalaidavimas arba vadinamasis palmingas (terminas kilęs iš anglų kalbos žodžio palm, kuris reiškia delnas) ne tik padeda pailsėti akims, bet net gali atstatyti (pagerinti) regėjimą. Kas tai yra ir kaip galima atlikti šiuos pratimus?

 

delnai

Palmingas – tai pratimai skirti atpalaiduoti akis. Tai labai sena akių atpalaidavimo technika, kurią žinojo jau senovės jogai. Šiuos pratimus rekomenduojama daryti kiekvieną kartą, pajutus nuovargį ir įtampą akyse arba tiesiog apie ką nors galvojant, fantazuojant ir panašiai.

 

Iš pirmo žvilgsnio akių atpalaidavimo metodai (palmingas) – labai paprasti pratimai, kuriems nereikia jokių ypatingų pastangų. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali kilti sunkumų, kaip taisyklingai atlikti šiuos pratimus. Juk kiekvieno fiziologija yra skirtinga. Be to, skaityti yra viena, o praktiškai atlikti – visai kas kita.

 

Tai reiškia, kad kiekvienas žmogaus organas, kiekviena kūno dalis turi skirtingą energiją. Galima sakyti, kad probleminės kūno vietos turi silpną aurą, o stiprios – atvirkščiai. Sakoma, kad žmogaus delnuose kaupiasi bene didžiausi energijos srautai, todėl kai kurie žmonės net gali gydyti vien tik rankomis, nenaudojant jokių medicininių ir chirurginių prietaisų. Būtina prisiminti, kad kiekvienas žmogus neretai yra pats geriausias gydytojas sau. Tiesiog reikia išmokyti savo kūną gydyti. Tuomet atsivers neribotos organizmo galimybės.

 

Kaip atlikti akių atpalaidavimo, vadinamojo palmingo (lietuviškas delninimo), pratimus? Toliau pateikiama detali instrukcija:

 

Atliekant šiuos pratimus labai svarbi tinkama nuotaika. Galima įsivaizduoti, kas būtų, jeigu staiga turėtumėte gerą regėjimą. Vizualizuoti tai. Įsivaizduoti, kaip išdidžiai teškiate akinius į grindis prieš visą giminę. Kitaip tariant, galima įsivaizduoti bet ką, kas pakels nuotaiką ir suteiks įkvėpimą.

 

Stipriai patrinti vieną delną į kitą, kad pajustumėte užplūstančią malonią šilumą. Tai padės užtikrinti, kad energija plaštakose būtų stipresnė.

 

Delną prie akių pridėti taip: akis turi dengti delnų centrai, o abiejų rankų pirštai turi susikryžiuoti ir būti padėti ant kaktos. Labai svarbu, kad akies obuolys turi būti maždaug toje vietoje kaip delno vidurys (nežymus įdubimas). Idealiu atveju turėtų būti įmanoma pakutenti delną blakstienomis (mirksint akimis). Taip pat labai svarbu, kad pro delnus neprasiskverbtų šviesa.

 

Alkūnes padėti ant kelių arba ant stalo. Rankoms būtinai reikia kokios nors atramos, nerekomenduojama jų laikyti ore. Taip tik kels stresą, neleis susikaupti, blaškys, o juk svarbiausiai atsipalaiduoti ir pailsinti pavargusias akis.

 

Jeigu regos lauke matomos vadinamosios baltos dėmės, tai pirmasis ženklas, kad reikia pailsėti ir atsipalaiduoti. Mintyse įsivaizduoti, kad tas baltas dėmes užspalvinate juoda spalva arba uždengiate tamsiu šydu.

 

Atliekant šiuos pratimus vienas iš svarbiausių dalykų yra stengtis pajusti malonumą, atsipalaiduoti, patirti akimirką, mėgautis užplūstančiomis emocijomis, galvoti apie malonius įvykius gyvenime, svajoti ir dar kartą svajoti. Kitaip tariant, reikia daryti viską, kas teikia bent mažiausią malonumą. Tokioje būsenoje stengtis išlikti kuo ilgiau. Laikas nėra ribojamas. Jeigu pavyks ramiai išsėdėti svajojant 5 minutes – puiku, jeigu 10 – dar geriau. Kuo ilgiau, tuo labiau bus pailsėjęs išsekęs organizmas.

 

Galų gale švelnia atidengti akis ir pamažu atmerkti akis. Viskas akių atpalaidavo pratimai arba palmingo sesija baigta!

 

Tinkamai atlikus šiuos pratimus jau po pirmojo seanso pajaučiamas regėjimo pagerėjimas: spalvos tampa ryškesnės, vaizdai ryškesni. Taip yra dėlto, kad šie pratimai skirti atpalaiduoti akių raumenis ir sustiprinti silpnus. Kaip jau minėta anksčiau, regėjimo atstatymo delnais pratimus reikėtų atlikti taip dažnai, kaip tik įmanomo. Teigiama, kad ypač naudinga juos atlikti prieš ir po valgio. Praleidus valandą prie kompiuterio, reikėtų nepatingėti ir skirti šiems pratimams bent minutę. Poveikis regėjimui bus dar geresnis, jei šie pratimai bus atliekami kaip kasdienės akių mankštos dalis. Geriausia – akių mankštos pabaigoje.

 

Svarbiausia yra laikytis disciplinos ir stebėti save. Kam, jei ne patiems jums reikia, kad regėjimas bent šiek tiek pagerėtų ar bent jau stabilizuotųsi? Kiekvieną dieną reikėtų skirti šiek tiek laiko pratimams atlikti. Manoma, kad jau po savaitės galima pastebėti pirmuosius teigiamus pojūčius. Akių atpalaidavimo metodas yra labai naudingas visiems, norintiems išsaugoti sveikas akis ir gerą regėjimą. Palmingo atlikti negalima tik po akių operacijų bei tada, kai yra pažeista akies ragena.