Vilniuje gyvenantys Andžėjus ir Vaida – neregių pora, kuri jau daugiau nei penkerius metus vienas kitą palaiko ir skatina kiekviename žingsnyje. Nors 24-rių vaikinas skiria tik dieną nuo nakties, o žavi mergina nemato daugiau nei dešimtmetį, tai įsimylėjėliams netrukdo siekti savo svajonių. Pora ne tik siekia savo tikslų, bet ir padeda kitiems: savanoriauja bei po Vaidos mamos mirties augina jos paauglį brolį.

 

Tamsoje_pora

Jau nuo gegužės 7-osios optimistiškai nusiteikusius ir itin drąsiai avantiūrai pasiryžusius Vaidą ir Andžėjų televizijos žiūrovai išvys LNK realybės šou „Tamsoje“. Eksperimentas, kuriame dalyvaus neregiai ir aiškiai pasaulį matantys, truks net 10 savaičių ir bus visa parą transliuojamas internetu. Unikaliame šou neregiai taps svarbiausiais patarėjais tiems, kuriems tamsa nėra įprastas kasdienybės palydovas.

 

„Dažnai po miestą vaikštau vienas, naudojuosi balta lazdele, todėl neretai sulaukiu žmonių nuostabos ir klausimų: kaip tu sugebi vaikščioti vienas, kaip tu gyveni ir panašiai. Todėl aš noriu parodyti kitiems, kaip iš tikrųjų gyvena neregiai. Mes puikiai su viskuo galime susitvarkyti ir vieni“, – apie tai, kas paskatino dalyvauti realybės atrankoje, atskleidė Andžėjus.

 

Tarptautiniame mokymų centre „Dialogas tamsoje“, kur aklinoje tamsoje organizuojamos patyriminės komandos formavimo, lyderystės, bendravimo įgūdžių tobulinimo bei socialinės atsakomybės stiprinimo programos, dirbantis Andžėjus jau daugiau nei metus reginčiuosius moko suprasti, ką reiškia gyventi tamsoje. 24-erių vaikinas įsitikinęs, kad tamsa žmogui padeda išeiti iš jo komforto zonos. Tokioje situacijoje jis gali atskleisti tam tikrus savo gebėjimus arba pamatyti trūkumus.

 

„Puikiai atsimenu, kai pirmą kartą išėjau su baltąja lazdele, išlipau iš autobuso, išsilanksčiau lazdelę, buvo labai nejauku. Atrodė, kad visi mane stebi ir žiūri tik į mane. Bet laikui bėgant tas nejaukumas praeina. Viską įmanoma pasidaryti, su viskuo įmanoma susitvarkyti“, – atvirai sako vaikinas.

 

Dėl neaiškių priežasčių nuo 19-os tik dieną nuo nakties skiriantis Andžėjus pasakoja, kad susitaikyti su regėjimo netekimu jam padėjo dviem metais vyresnė mylimoji Vaida. Pora kartu dalyvaus ir šiame projekte.

 

Masažistė dirbanti ir „Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje“ savanoriaujanti Vaida nemato nuo dešimties. Tačiau jaunos merginos balse negirdėti nei pykčio, nei prašymo gailėtis. Atvirkščiai, merginą erzina, kai kiti ją laiko išskirtine.

 

„Kai aklasis išeina į gatvę, jis visada susilaukia žymiai daugiau dėmesio. Netgi stovint stotelėje, važiuojant autobusu aš jaučių žmonių žvilgsnius. Negaliu pasikasyti nosies, nes žinau, kad jie mane stebi. Kartais mintyse aš juos keikiu. Juk esame tokie patys žmonės kaip ir jie, bet jie vis tiek tave laiko išskirtiniu“, – atviravo Vaida.

 

Daugiau nei penkerius metus draugaujanti ir jau kuris laikas susižadėjusi pora šiuo metu rūpinasi jaunesniuoju Vaidos broliu. Paauglys judviejų namuose atsirado po merginos mamos mirties.

 

„Mes supratome, kad, jei ne mes, lieka tik vaikų namai. Bet tu supranti, kad tai tavo brolis, tu jį myli ir nenori, kad jis atsidurtų vaikų namuose, todėl mes jį pasiėmėme. Jis yra mano brolis ir aš negaliu pasielgti kitaip. Andžėjus mano tokiam pasirinkimui pritarė iš karto“, – pasakojo Vaida.

 

Mergina prisipažįsta, kad priėmusi tokį sprendimą susilaukę skeptiško giminaičių ir kitų aplinkinio dėmesio: „Skeptiškas požiūris į mus buvo ne dėl to, kad esame jauni, o dėl to, kad turime regėjimo negalią. To skeptiško požiūrio susilaukėme iš tetų, dėdžių, kaimynų ir kitų pašalinių. Jie sakė, juk jūs kitokie, kaip jį auginsite? Bet juk jam ne penkeri metai!“

 

Ryžtingai 26-metei tokios aplinkinių replikos, kaip ir galimi neigiami komentarai, kad projekte dalyvaus kartu su antrąją puse, visiškai nerūpi. Gyvenimu besidžiaugianti pora tikina, kad tarpusavio konkurencijos nejaučia, todėl su nekantrumu laukia naujo išbandymo pradžios.

 

Realybės šou – eksperimentas „Tamsoje“ – jau nuo gegužės 7-osios per LNK.