Žiemą lietuviška virtuvė sunkiai įsivaizduojama be raugintų kopūstų. Rauginti kopūstai valgomi vieni, kaip priedas prie pagrindinių patiekalų. Ruošiamas raugintų kopūstų įdaras, valgomi karšti rauginti kopūstai.

 

Raugintus kopūstus yra labai sveika valgyti. Juose labai mažai riebalų ir labai daug vitamino C. Raugintuose kopūstuose yra daugiau gerųjų pieno bakterijų nei jogurte, rašo germanfoodguide.com.

 

100 g raugintų kopūstų yra tik 23 kalorijos, todėl jie tinka lieknėjantiems. Be vitamino C raugintuose kopūstuose yra gausu kitų vitaminų ir mineralinių medžiagų: kalio, kalcio, fosforo, nikotino rūgšties, folio rūgšties, vitaminų K ir B6, geležies, proteinų ir natrio.

 

Žmonės raugindavo daržoves dar prieš mūsų erą. Žinoma, kad kinai raugdavo kopūstus jau 221 m. pr. Kr. Kinai turėjo užtikrinti visavertę Didžiosios kinų sienos statybininkų mitybą žiemos metu. Todėl jie raugindavo vitaminingus kopūstus ryžių vyne.

 

XIII amžiuje tradiciją rauginti kopūstus į Europą atnešė atvykėliai mongolai su savimi atsigabenę rūgščių daržovių. Iš pradžių daržovės pradėtos rauginti rytų, bet greitai ir visoje Europoje.

 

Pasakojama, kad Džeismo Kuko jūreivius ilgose kelionėse nuo skorbuto apsaugojo tik dažnai valgomi rauginti kopūstai, kurie yra ne blogesnis vitamino C šaltinis nei citrinos.

Spausdinti