Raudona – kraujo, aistros, meilės ir drąsos spalva. Sakoma, kad raudona labiau nei kitos spalvos veikia žmogaus psichiką. Raudona spalva sustiprina fizines reakcijas. Ji skatina reaguoti greičiau ir ryžtingiau. Kūnas reaguoja į šią spalvą kaip į pavojaus signalą, grėsmę.

 

2005 metais britų mokslininkai nustatė, kad atletai, dėvintys raudoną aprangą, turi daugiau galimybių laimėti negu tie, kurių komanda vilki mėlynus marškinėlius.

 

Moterims seksualiai patrauklesni atrodo vyrai, apsirengę raudonai. Vienas užsienietiškas psichologijos žurnalas atliko tyrimą, kurio metu paprašė moterų įvertinti nuotraukas, kuriose pavaizduoti vyrai, apsirengę skirtingų spalvų drabužiais. Daugeliui moterų vyrai, kurių aprangoje dominavo raudona spalva, atrodė patrauklesni, turintys aukštesnį statusą ir daugiau uždirbantys. Psichologai mano, kad raudona spalva nurodo vyrų dominavimą. Vyrai taip pat mano, kad raudonai apsirengusios moterys yra patrauklesnės ir seksualiai aktyvesnės.

 

Dėl raudonos spalvos galima neišlaikyti egzamino. Taip galbūt yra todėl, kad žmonėms raudona spalva asocijuojasi su raudonai žymimomis klaidomis.

 

Kai kuriose pasaulio kultūrose raudona – tai tyrumo, džiaugsmo ir švenčių spalva. Kinijoje raudona – laimės ir klestėjimo spalva, sėkmės simbolis. Rytuose nuotakos dažniausiai puošiasi raudonais apdarais, o Pietų Afrikoje – tai gedulo spalva. Rusijoje bolševikai nešė raudoną vėliavą, kai nuvertė carą, todėl – tai komunizmo spalva. Daugelyje valstybinių vėliavų yra raudonos spalvos. Per keturiasdešimtąsias vestuvių metines dovanojami raudonieji rubinai.

 

Pagal rytų filosofiją Feng Šui patariama nudažyti paradines duris raudonai, kad tų namų gyventojai klestėtų ir būtų turtingi.