Rankų sanitariniai geliai plačiai reklamuojami kaip priemonė, skirta nusiplauti rankoms be įprastinio muilo ir vandens. Gamintojai tvirtina, kad geliai sunaikina 99,9 procentus žinomų bakterijų, tačiau ar tai tiesa?

 

Rankų sanitariniai geliai nuvalo nuo odos apsauginį riebalų sluoksnį, kuris neleidžia žmogaus organizme esančioms bakterijoms patekti ant viršutinio plaštakų odos sluoksnio. Paprastai šios bakterijos – nekenksmingos ir negali sukelti jokių ligų. Pagal naujausius tyrimus sanitariniai geliai ne tik nesumažina bakterijų ant plaštakų kiekio, bet net jį gali dar labiau padidinti.

 

Kodėl gamintojai vis dėlto tvirtina, kad sanitariniai rankų geliai užtikrina 99,9 procentų apsaugą nuo bakterijų? Priežastis labai paprasta – jie tyrimus atlieka ant negyvų paviršių. Jeigu produktai būtų testuojami ant rankų, rezultatai būtų visiškai kitokie. Rankų sanitariniai geliai negali pakeisti muilo ir vandens. Jie gali būti naudojami tik išskirtiniais atvejais.

 

Rankas plauti reikia kruopščiai. Nepakanka tik pakišti po tekančiu vandeniu ir šiek tiek pamuiluoti. Sveikatos specialistai rekomenduoja rankas muilu trinti 20 – 30 sekundžių ir nuplauti su šiltu vandeniu. Rankų trynimas muilu yra labai svarbus veiksmas, siekiant atsikratyti kuo daugiau bakterijų ir ligų sukėlėjų.

 

Nusivalyti rankoms su sanitariniu geliu reikia vieno ar dviejų paspaudimų. Gelį kruopščiai įtrinti į plaštakų odą iš abiejų pusių, tarpupirščiuose, aplink nagus ir po panagėmis, kol rankos bus sausos.