Balandžio 12 dieną pasaulyje minima tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena. Nacionalinė JAV kosmoso ir aeronautikos agentūra (NASA) nuolatos atlieka reikšmingus kosmoso tyrimus. Į nepažintas kosmoso erdves tyrėjai dažnai paleidžia raketas.

 

Raketa – tai ne tik  pailga transporto priemonė, bet ginklas ar skraidantis prietaisas, kuris skrenda dėl reaktyvinės jėgos. Raketa – taip pat itin galingo variklio pavadinimas.

 

Pirmosiomis raketomis galima būtų pavadinti fejerverkus, kuriuos XIII amžiuje išrado kinai. Bėgant laikui, žmonės kūrė vis galingesnes ir didesnes raketas. Daugelis tų raketų būdavo naudojamos karuose. 1969 metais buvo paleista pirmoji raketa „Saturn V“ į mėnulį.

 

Iš pradžių kosmoso agentūra kelionėms į kosmosą naudojo karines raketas. Tokiomis raketomis skrido Alanas Šepardas (pirmasis amerikietis kosmose ir penktasis pasaulio gyventojas aplankęs mėnulį), Džonas Glenas (pirmasis amerikietis, apskriejęs Žemę) ir kt.

 

NASA raketas naudoja satelitų, zondų paleidimui kosmose. NASA agentūra nuolatos tobulina raketas ateities misijoms kosmose, kad jos būtų kuo labiau pritaikytos skristi kosmose ir atrasti naujus pasaulius. Kas žino, galbūt vieną dieną visi Žemės gyventojai reaktyvinėmis raketomis išskris gyventi į Marsą…