Įprasta galvoti, kad mikrobai kenkia. Gydytojai, sveikos gyvensenos specialistai ir tėvai mus mokė, kad purvą ir bakterijas namuose bei nuo mūsų kūnų reikia žūtbūt pašalinti. Tai, pasirodo, ne visai tiesa. Daugėja įrodymų, kad kontaktas su įvairiomis bakterijomis iš tikrųjų stiprina imuninę sistemą ir padeda išlikti sveikiems kūdikiams, vyresniems vaikams ir net suaugusiems. Tad ką reikėtų daryti? Tikrai nereikėtų atsisakyti higienos įpročių ir gyventi bakterijų apsuptyje. Svarbiausia, nepaversti švaros manija, labiau atsipalaiduoti. Taip jūs tapsite sveikesni ir laimingesni.

 

"purvas"

Purvas yra svarbus gamtos elementas. Jame yra svarbių mineralų, kurie daro teigiamą poveikį mūsų sveikatai. Gydomasis purvas sugeria toksinus iš žmogaus kūno ir taip apsaugo nuo įvairių ligų. Purvas ne tik gydo, bet ir padeda atsipalaiduoti ir padeda ilgiau išsaugoti drėgmę. Purvo kaukės mažina uždegimą, tinimą ir malšina skausmą. Rekomenduojamos, jei kamuoja sąnarių skausmas. Gydomasis purvas naudojamas ir plaukų bei odos priežiūrai. Purvas arba žemė yra vienas pagrindinių elementų, nuo kurių priklauso mūsų sveikata ir gerovė. Purvas, randamas skirtingose pasaulio dalyse, pasižymi kitokiomis savybėmis. Purvo sudėtis priklauso nuo to, kurioje pasaulio dalyje jis surenkamas. Purvo sudėtis priklauso nuo to, kokios uolienos randamos tame regione, dirvožemio procesų. Purvo savybes taip pat lemia regiono flora ir fauna. Todėl svarbu žinoti, kaip išsirinkti tinkamiausią konkrečiai problemai spręsti. Purvas prieš vartojimą turi būti džiovinamas, sumalamas į miltelius, persijojamas, kad neliktų akmenukų, žolės ir kitų priemaišų.

 

Juodasis purvas turi šiek tiek riebalų, todėl itin tinka purvo terapijai, nes jis yra turtingas mineralų ir taip pat padeda ilgiau išsaugoti vandenį.

 

Negyvosios jūros purvas garsėja nuo seno. Kleopatra ir Šebos karalienė naudojo jį grožiui puoselėti. Negyvosios jūros purvas turi gražinantį ir terapinį poveikį. Jame randama daugiau nei 20 rūšių druskų ir mineralų, tarp jų: magnio, kalcio, kalio bromido, silikatų, natūralių dervų ir organinių elementų. Šios medžiagos naudingos, gydant beveik bet kokius odos sutrikimus, o silikatai dar ir veiksmingai švelnina ir valo odą. Purvas suaktyvina kraujotaką ir suteikia odai sveiko žvilgesio.

 

Durpynų purvas (angl. Moor mud) susidarė per tūkstančius metų iš organinių gėlių, žolių ir kitų augalų liekanų. Šiame gydomajame purve gausu stiprių antioksidantų – fulvinių ir huminių rūgščių, vitaminų, aminorūgščių, augalinių hormonų, kurie yra lengvai įsisavinama žmogaus organizmo. Purvas iš durpynų detoksikuoja, gydo, gražina, puoselėja žmogaus kūną. Gydomasis purvas turi priešuždegiminį ir senėjimą stabdantį poveikį. Taip pat purvo aplikacijos naudingos sergantiems artritu arba sveikstant po sportinių traumų.

 

5 priežastys, kada išsipurvinti yra sveika:

 
  • Daugiau laiko su gyvūnais. Katės kailis arba šuns seilėsgali sustiprinti imuninę sistemą. Ištirta, kad vaikai, kurie pirmaisiais gyvenimo metais turėjo kontaktą su katėmis ir šunimis, buvo mažiau alergiški.
 
  • Plauti indus rankomis. Indų nereikėtų plauti labai karštame vandenyje! 2015 metų amerikiečių tyrimas nustatė, kad šeimose, kuriose indai buvo plaunami rankomis, vaikus nuo 7-erių iki 8-erių metų rečiau vargino egzema, astma ir šienligė.
 
  • Valgyti fermentuotus maisto produktus. Gyvos probiotinės kultūros daro teigiamą poveikį sveikatai. Jų yra raugintuose kopūstuose, jogurtuose, kefyre, Kombuča arba arbatos grybe. Probiotikai (laktobacilos ir bifidobakterijos) dažniausiai randami fermentuotuose maisto produktuose yra labai naudingi sveikatai: padeda išsaugoti sveikus dantis ir dantenas, gerina virškinimą, šlapimo sistemos veiklą ir padeda išvengti peršalimo ligų.
 
  • Nesimaudyti kiekvieną dieną. Daugiau nei 70 % amerikiečių maudosi duše kiekvieną dieną. Kitose išsivysčiusios šalyse statistika panaši. Tačiau jeigu žmonės maudytųsi šiek tiek rečiau, pagerėtų jų odos būkle ir bendra sveikata. Gerosios bakterijos moko odos ląsteles pačioms pasigaminti antibiotikų, kurie naikina blogąsias bakterijas. Be abejo, plauti rankas, pasinaudojus tualetu, prieš valgį arba valgio ruošimą, yra privaloma. Tačiau šveisti viso kūno odą kiekvieną dieną nėra rekomenduojama, jei norite turėti lygesnę, švelnesnę ir sveikesnę odą.
 
  • Jei įmanoma, sodo ir daržo darbus atlikti plikomis rankomis. Dirvožemyje veisiasi bakterijos ir kai kurios iš jų gali būti naudingos mūsų psichinei sveikatai. Tyrėjai nustatė, kad plačiai dirvožemyje paplitusi bakterija M. vaccae gali stimuliuoti serotonino išsiskyrimą. Serotoninas – tai neuromediatorius, atsakingas už pozityvią nuotaiką. Dirvožemio bakterijos sumažina jautrumą alergenams vaikams ir suaugusiems. Todėl kitą kartą, kai reikės išravėti žoles iš darželio, nesimaukite pirštinių ir nebijokite šiek tiek susipurvinti.