Ką apie mus sako raukšlės veide? Šiandien yra žinoma, kad visi vidiniai organai ir išorinės kūno dalys yra glaudžiai susijusios. Informacija apie vidinių organų veiklą ir sutrikimus ypač atsispindi pėdose, plaštakose, ausyse, akių rainelėse. Veidas – ne išimtis.

 

"raukšlės"

Raukšlės atsiranda ant veido, nepriklausomai nuo odos būklės, tam tikrose vietose. Taip nutinka, kai sutrinka kai kurių vidinių organų, atitinkančių tam tikras odos vietas, veikla ir prasideda ligos. Taip pat jų gali atsirasti, kai atsiranda kitokių organizmo sutrikimų, susijusių su energija, mintimis ir pasąmone.

 

Horizontali raukšlė ant kaktos. Siejamos su galva. Raukšlės ant kaktos gali rodyti labai didelį įžvalgumą ir psichinę perkrovą, o kai kuriais atvejais – galvos skausmus, smegenų kraujotakos sutrikimus ir t. t. Jeigu gilios raukšlės ant kaktos kelia didelį nerimą, galbūt jus paguos senovės filosofo Pitagoro pasakyti žodžiai: „Niekada neikite pasitarti su žmonėmis, kurių kaktos yra lygios – jie niekada nemąsto“.

 

Horizontalios raukšlės ant kaktos arčiau antakių, šiek tiek į viršų lenktais kraštais. Tai vadinamosios išminties raukšlės. Ji simbolizuoja gebėjimą išmintingai ir oriai ištverti gyvenimo netikėtumus, gebėjimą pastebėti teigiamą nemalonių situacijų pusę. Šios raukšlės siejamos su pečiais. Jei pečiai nuleisti, net šiek tiek skausmingi, galima daryti prielaidą, kad šis žmogus nesugeba išsivaduoti iš kančių ir negandų, jį kamuoja bejėgiškumo, beviltiškumo ir nerimo jausmas.

 

Nuostabos raukšlės. Siejamos su veido sritimi, alkūnėmis bei dilbiais. Simbolizuoja pokyčius veiklos srityje, pasiruošimą pradėti naują gyvenimą arba profesinę patirtį. Norint išvengti nuostabos raukšlių, reikėtų išmokti priimti gyvenimą tokį, koks jis yra ir nesistebėti kiekvieną akimirką.

 

Dvi vertikalios raukšlės kaktos srityje virš nosies vadinamos užsispyrimo raukšlėmis. Raukšlės šioje veido dalyje siejamos su kaklo būkle. Mentaliniame lygmenyje jos siejamos su užsispyrimu, nenorėjimu apsvarstyti skirtingus problemos aspektus, dėl ko problemos tampa tik dar didesnės, o fiziniame lygmenyje tai gali sukelti kaklo skausmą.

 

Vienatvės raukšlės – viršutinėje nosies dalyje. Šioje veido dalyje raukšlės gali įspėti apie skydliaukės ir viršutinės nugaros dalies sutrikimus. Tokių raukšlių atsiradimą skatina mintys, kad gyvenimas žiaurus ir negailestingas, trūksta moralinio palaikymo, kamuoja vienatvės ir nenaudingumo jausmas.

 

Kruopštumo raukšlės akių kampučiuose. „Žąsies kojelės“ siejamos su pirštais ir simbolizuoja visokius smulkius dalykus gyvenime. Tokių raukšlių turėtojai paprastai būna itin atidūs detalėms, gyvenime atkreipia dėmesį į mažiausias smulkmenas. „Žąsies kojelės“ gali atsirasti ir tada, kai pirštai tampa skausmingi, nejautrūs, dažnai dilgčioja.

 

Neapykantos naujiems dalykams raukšlės ant nosies galiuko. Siejamos su virškinamojo trakto ligomis. Psichiniame lygmenyje simbolizuoja naujų dalykų baimę, nesugebėjimą priimti naujos informacijos, suspėti su laiku.

 

Gyvybingumo raukšlės virš viršutinės lūpos. Tai ne visai raukšlės, o odos klostė, „griovelis“ tarp nosies ir viršutinės lūpos. Siejamos su virškinimu, sėdmenimis ir šlaunimis. Nuo jos priklauso gyvybingumas, atsparumas ir ilgaamžiškumas.

 

Drovumo raukšlės aplink lūpas. Jos įspėja apie skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligas. Taip pat šios raukšlės gali būti susijusios su silpnumo kojose bei prasta žarnyno veikla. Labai dažnai drovumo raukšlės išvagoja tų žmonių veidus, kurie netiki savimi, kažko bijo, kuriems reikia globos ir rūpesčio.

 

Pesimizmo raukšlė – dešinėje veido pusėje, besitęsianti nuo nosies iki lūpų kampučio. Siejama su inkstų veikla. Psichinės šios raukšlės atsiradimo priežastys – kritiškumas, nusivylimas, nesėkmės, abejingumas sau, nerimas, pasidavimas be kovos. Tai pat gali rodyti padidėjusį streso lygį ir skrandžio problemas, dvylikapirštės žarnos ir tulžies pūslės ligas.

 

Nusivylimo raukšlė – kairėje veido pusėje, besitęsianti nuo nosies iki lūpų kampučio. Siejama su daugeliu svarbiausių vidinių organų (inkstais, tulžies pūsle, kepenimis, žarnynu, širdimi). Psichiniame lygmenyje rodo gyvenimo džiaugsmo ir meilės trūkumą.

 

Nesaugumo raukšlė – smulki raukšlelė prie kairiosios veido pusės lūpų kampučio. Siejama su opomis ir žarnynu. Psichiniame lygmenyje – nenoras atsikratyti pasenusių, nebereikalingų įsitikinimų.

 

Abejingumo raukšlės (vertikalios, vagojančios per skruostus). Gali įspėti apie plaučių veiklos sutrikimus (depresiją, liūdesį, baimė užsiimti nauja veikla, nuovargį nuo gyvenimo), tulžies pūslės ligas (maniją), kepenų sutrikimus (pyktis, nuotaikų svyravimai, nesugebėjimas valdyti emocijas, nuolatiniai skundai), kelių problemas (užsispyrimas ir arogancija, nenorėjimas pripažinti tiesos), pėdose (atitrūkimas nuo realybės).

 

Baimės raukšlės virš smakro. Gali atsirasti, jei yra žarnyno problemų, hemorojus. Psichiniame lygmenyje siejamas baime laiku neįvykdyti užduočių, pykčiu dėl praeities, išsiskyrimo baimė.